ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вижте на какво попаднах докато се ровех из мазето

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Вижте на какво попаднах докато се ровех из мазето
Автор Съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Вижте на какво попаднах докато се ровех из мазето Отговорете с цитат
Я да видим ще познаете ли кое е мястото от снимката на корицата Very Happy от далечната 1988 ех да бях намерил ракия или вино от тази година щеше да е по добре май
Laughing

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Нед Окт 21, 2012 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
не знам дали е безбог, но това със синия самар съм аз Very Happy
Нед Окт 21, 2012 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
не знам дали е безбог, но това със синия самар съм аз Very Happy


е как пък се позна Very Happy

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Нед Окт 21, 2012 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
имах същия самар и 86-88 доста често го ползвах и то по тея и други подобни места Very Happy
майтап бе, аз не обичам късите гащи. но самара е едно към едно - полски. с една кожа на джоба отзаде на торбата вляво долу.
да зема да го сглобя ли... че още се тръкаля някъде, на сухо и проветриво. Cool
Нед Окт 21, 2012 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
..но самара е едно към едно - полски. с една кожа на джоба отзаде на торбата вляво долу...

...и с два болта, които без проблем биха държали автомобилно колело, а в случая държаха само презрамките отгоре към алуминиевата конструкция(самара), и ако не ги увиеш в нещо се забиваха порядъчно в рамената... Laughing
Нед Окт 21, 2012 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
увити още от татко с нящо като кожа от мамут Laughing
Нед Окт 21, 2012 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
samy



Регистриран на: 13 Сеп 2011
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Струва ми се че това място е извесно ва българите от преди 1988г. По повод раниците. Аз и до ден днешен нося раница със самар. Някакси новите модели раници не са ми удобни. Пробвах пет-шест различни модела, но неуспях да намеря такава, която позволява на човек да си помага с ръце при носенето. Какво имам предвид. Самара може да се хване отдолу с реце и по този начин се улекотянат рамената и кръста. Раницата не прилепва толкова плътно и гърба се проветрява и охлажда по-добре. Това е само едно от предимствата,които ме карат да подържам този тип раници. В крайна сметка,колкото хора толкова предпочитания. Може да се съжалява за списание "Турист"то все пак беше едно добро издание за туристите .
Нед Окт 21, 2012 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Интересен похват с ръцете отзад под самара Very Happy
Вече има раници, които въобще не опират по гърба. А ако правилно е регулирана, тежеста пада най-вече на таза и малко на раменете, но си прав, че ако кръста е по-слаб винаги се отразява, но най-вече ако раницата не е читава.
За самарите не знам, но като ученик, в училищата имаше само от зелените брезентови кюфтета. Даже даваха и зелен брезентов анораци, когато ходихме по екскурзионни летувания. Самара беше направо извънземна раница. Very Happy
Нед Окт 21, 2012 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
С брезентова и аз съм ходил тогава. Имах чувството, че ще побере и шиле, ако се наложи. Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Окт 22, 2012 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
С брезентова и аз съм ходил тогава. Имах чувството, че ще побере и шиле, ако се наложи. Laughing


За шиле не знам, но за 4 каси с бира знам Smile
Сря Окт 24, 2012 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Че това не е ли Безбог? Отговорете с цитат
Така ми се струва, но за съжаление не съм бил по тези места вече 30 години. Брей, кога минаха! Cool

А със самара, Сами, и аз практикувам същото и затова с никаква друга раница не го заменям. Ръцете отзад на кръста, може и кръстосани, поддържат долната пръчка. Тежестта веднага намалява наполовина! Very Happy Мога и за други неща да си го похваля, но няма да е по темата.
Чет Окт 25, 2012 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Че аз и раницата с вътрешен скелет си я подпирам отдолу, като я претоваря Rolling Eyes
Не вАжи само за самарите Razz
Съб Окт 27, 2012 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Че аз и раницата с вътрешен скелет си я подпирам отдолу, като я претоваря Rolling Eyes
Не вАжи само за самарите Razz


'Псулютно!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 27, 2012 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov