ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Чумерна
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
хижа Чумерна
Автор Съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение хижа Чумерна Отговорете с цитат
Хижа Чумерна от около месец има нов хижар - отец Петър. Отидете и вижте! Ние бяхме там в събота. Човекът ни посрещна, настани ни, благослови ни пътя и храната. Интересно и различно преживяване Wink
Условичта в хижата са много добри. Стаи с 2-3 легла, парно, подменена дограма, чисто е. Предлагат се храна и напитки, не е проблем да сготвите ваша.


До хижата се стига от Твърдица за 4-5 часа, Мийковци 3-4 часа, х.Буковец 2 часа, Агликина поляна 6-7 часа. Става и с кола, има асфалт до горе. Само последните 2 км има малко дупки.
Пон Окт 22, 2012 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: хижа Чумерна Отговорете с цитат
mikesli написа:
...До хижата се стига от Твърдица за 4-5 часа, Мийковци 3-4 часа, х.Буковец 2 часа, Агликина поляна 6-7 часа. Става и с кола, има асфалт до горе. Само последните 2 км има малко дупки.

Асфалтиран ли е пътя скоро от разклона от главния път, Елена Твърдица, че преди година и половина, след като се отделих от главния път до х.Чумерна се видях в чудо? А с моята "баба ЛАДА" карам в горите.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Окт 22, 2012 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: хижа Чумерна Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli написа:
...До хижата се стига от Твърдица за 4-5 часа, Мийковци 3-4 часа, х.Буковец 2 часа, Агликина поляна 6-7 часа. Става и с кола, има асфалт до горе. Само последните 2 км има малко дупки.

Асфалтиран ли е пътя скоро от разклона от главния път, Елена Твърдица, че преди година и половина, след като се отделих от главния път до х.Чумерна се видях в чудо? А с моята "баба ЛАДА" карам в горите.


Проходът Твърдица-Елена се ремонтира основно / изправяне на участъци, разширяване, преасфалтиране. До месец ББ ще реже лентата. От билото за Шешкинград-Боров Дол преди година преасфалтираха лошите участъци. От Циганска поляна до хижата /последните 2 км./ има забележки но внимателно се пренинава със всякаква кола.
Пон Окт 22, 2012 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: хижа Чумерна Отговорете с цитат
mikesli написа:
...Проходът Твърдица-Елена се ремонтира основно / изправяне на участъци, разширяване, преасфалтиране. До месец ББ ще реже лентата. От билото за Шешкинград-Боров Дол преди година преасфалтираха лошите участъци. От Циганска поляна до хижата /последните 2 км./ има забележки но внимателно се пренинава със всякаква кола.

Като завършат или асфалтират от Елена до х.Буковец, ще отида да видя, че останах с мерак за походче от Чумерна до Котел, миналата година след Ком Емине.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Окт 22, 2012 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kdragov



Регистриран на: 15 Окт 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично с моята кола нямах проблеми при пътуването. Проходимо е. Новия хижар е страхотен. Условията са добри като за хижа. Ако е хубаво времето мисля да отскоча за 1-2 дни по първи ноември, хем сина ще е във ваканция..


Последната промяна е направена от kdragov на Вто Яну 15, 2013 4:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 26, 2012 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Бяхме там последните дни на месец септември. Отец Петър е наистина перфектен, хижата в добро състояние. Шосето от юг почти на 90% е с нов асфалт /Твърдица-х Буковец/. От север се прави трябва до Нова година да е готово. Слязохме сетне на село Мийковци от север/ няма и 3 часа/. Хубаво място е Елено-Твърдишка Стара планина. Wink
Съб Окт 27, 2012 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fabio



Регистриран на: 26 Окт 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Oooo, много е хубаво наистина, пътят е вече по-добър, по-леко е. И хижата с хижаря са перфектни - какво повече да искаш, не се отива там за лукс-условия, а да се пораздвижи човек и да усети природата, дъх да поеме - за спане все ще се издържи някак една вечер, нали леглата ни иначе са чудесни, ама я няма природата до нас... Confused


Последната промяна е направена от Fabio на Чет Яну 17, 2013 6:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Ное 05, 2012 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой се интересува от актуална информация за х.Чумерна, моля да не се притеснява да пита Smile
Прохода Твърдица-Елена от южната страна 17км до билото е готов на 100% -нов асвалт, маркировка, мантинели и знаци.
От север прохода е 26км до билото, като последния 1км преди билото все още се работи, няма асвалт ала се минава.
Официално прохода Елена-Твърдица е още затворен, но може да се преминава и няма проблеми.
От билото на изток тръгва 11км асвалтов път, от който проблемни са последните 2км стръмно изкачване с изровен на места асвалт и камъни. Въпреки това на хижата има много автотуристи, преобладаващите автомобили там са с варненска, бургаска и ямболска регистрация Smile
По приятният пешеходен маршрут, оставяте си колата пред Горския дом и след него в ляво по маркираната пътека за 1,30ч сте на х.Чумерна. Има табели и колова маркировка, няма да се объркате никъде...
На хижата има всякакви удобства -отец Петър ще Ви окаже необходимото съдействие, ще се почувствате като у дома си Smile
Посрещането и най-вече изпращането ще Ви изненада приятно. Втори такъв хижар като отец Петър няма в Стара Планина Very Happy
Цените са народни -спане 11 / 12лв в стаи 2,3,4 легла има и апартаменти 45лв.
При желание и хубаво време може да се качите до вр.Чумерна за 25мин, на който има военна база. Гледките от върха са впечатляващи, на север се виждат яз.Йовковци и В.Търново.


Последната промяна е направена от t.hristov на Съб Ное 10, 2012 11:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Ное 09, 2012 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
По приятният пешеходен маршрут, оставяте си колата пред Горския дом и след него в ляво по маркираната пътека за 1,30ч сте на х.Чумерна. Има табели и колова маркировка, няма да се объркате никъде...


По добре си оставете колите в Мийковци или Твърдица. И от двете места пътеките са добри и за няколко часа сте горе. Лично аз предпочитам от Агликина Поляна, по Ком Емине /всъщност наобратно/ нали ми е тръпка още Wink
Пет Ное 09, 2012 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
...По добре си оставете колите в Мийковци или Твърдица. И от двете места пътеките са добри и за няколко часа сте горе. Лично аз предпочитам от Агликина Поляна, по Ком Емине /всъщност наобратно/ нали ми е тръпка още Wink


Моля, ако някой знае, да ми каже, има ли автобуси до това село Мийковци. Знам, че от там има пътека (немаркирана) направо за х.Чумерна, без отбиване в х.Буковец. . По нея съм минавал мнооого-много отдавна. Много се отдалечавам по асфалта от с.Буйновци.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Ное 09, 2012 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
тая хижа си е цял спа хотел :0

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Съб Ное 10, 2012 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli написа:
...По добре си оставете колите в Мийковци или Твърдица. И от двете места пътеките са добри и за няколко часа сте горе. Лично аз предпочитам от Агликина Поляна, по Ком Емине /всъщност наобратно/ нали ми е тръпка още Wink


Моля, ако някой знае, да ми каже, има ли автобуси до това село Мийковци. Знам, че от там има пътека (немаркирана) направо за х.Чумерна, без отбиване в х.Буковец. . По нея съм минавал мнооого-много отдавна. Много се отдалечавам по асфалта от с.Буйновци.

`
Мечо, пътеката е маркирана, но в по-горната си част. До там трябва да се оцелят 2-3 кръстопътя. Обади се, ако искаш. Автобуси за Мийковци има от гр. Елена: http://www.elena.bg/guide/bus.htm
Преди да влезе в селото, слизаш от автобуса и продължаваш нагоре по реката. Всъщност има пътека. която тръгва от източния край на селото. По нея не съм минавал, само видях разклонрнието от Е3 на около час от хижата.
Съб Ное 10, 2012 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат

Чет Ное 29, 2012 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:



ЗАЩООООООООО!!!
Защото хвърляме милиарди на магистрали, ВИЖТЕ НИ! А не можем да пуснем няколко хиляди, на проход Елена - Твърдица, Златишки, Върбишки.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Ное 29, 2012 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Спокойно Мечо,не се пали,не го затварят а го отварят.Той беше затворен 12 години и най-после дойде и неговия ред. Very Happy Да ви е честит. Very Happy Laughing
Чет Ное 29, 2012 5:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov