ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Чумерна
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
хижа Чумерна
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето я и цялата новина, със все рязането на лентата Laughing

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1002702

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 29, 2012 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli написа:



ЗАЩООООООООО!!!
Защото хвърляме милиарди на магистрали, ВИЖТЕ НИ! А не можем да пуснем няколко хиляди, на проход Елена - Твърдица, Златишки, Върбишки.
Споко !!! Бате Бойко само отваря , никога не затваря. BG
Чет Ное 29, 2012 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Краят на септември минахме безпроблемно до билната част край хижа "Буковец", бусът слязъл от север с малки проблеми до град Елена. Ние от билото стигнахме хижа "Чумерна" и оттам към сило Мийковци.... Тогава още 90% от пътя бе оправен...от юг мисля е 18 км от град Твърдица до хижа "Буковец", от север е 23 км до град Елена. Добре е , че най-сетне го оправиха този път, скъсява доста разстоянието инак трябва през Хаинбоаза все..и много се обикаля покай село Нецовци и разни малки селца край язовир "Йовковци".... Surprised
Вто Дек 04, 2012 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marinhaker



Регистриран на: 15 Яну 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Бяхме със семейството преди няколко дни в хижата, но няма да повторим! Мизерия, студ (бяхме с малки деца)- на няколко пъти помолихме да засилят парното заради децата, но ни вопъл, ни стон! Явно се прави икономия от дървата Wink

Преди години постоянно съм ходил на тази хижа, но такова немарливо отношение към хижата и към почиващите никога не съм виждал! Яд ме е, че такива прекрасни хижи попадат в лоши ръце, и от ден на ден все повече се рушат!
Пон Яну 15, 2018 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
obla4e



Регистриран на: 09 Май 2013
Мнения: 34
Местожителство: на изток от Плевен

Мнение Към днешна дата Отговорете с цитат
Моля, който е ходил към хижа Чумерна от север да сподели. Има ли път и докъде /как/ с кола. Пешеходно от Мийковци има ли маркировка и от коя част на селото се тръгва?! Колко часа е нагоре среден ход.
Пет Авг 24, 2018 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ходил съм от към Мийковци преди 3 години. Пътеката (червената марка) почва в началото на селото - вдясно покрай реката (Борущица) тръгва черен път. Ето тук:
https://kade.si/#map=15/2886735.31/5287544.59/0
Пътят е около 2-3 км и си струва да го спестиш, ако можеш. Спомените ми са, че на места си искаше високопроходима кола (или поне хидравличен ситроен Laughing ) - имаше големи камъни или коловози.
От края на пътя, мисля , че около 2:30 - 3:00 часа е нагоре качването към хижата, т.е. ако тръгнете пеш от селото - ще са над 3.
Пет Авг 24, 2018 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jojo



Регистриран на: 05 Яну 2022
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, интересува ме актуална информация за хижа Чумерна. Действаща ли е хижата, как са условията и добър ли е пътят до там с кола? Там се запознахме с жена ми през февруари 1990 година. Бяхме студенти и спяхме в бунгала под хижата, а някои нощуваха в самата хижа. Имаше и ски писта с влек. Дали все още съществуват? Много ми се иска след толкова години да отидем отново там.
Сря Яну 05, 2022 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Jojo написа:
Здравейте, интересува ме актуална информация за хижа Чумерна. Действаща ли е хижата, как са условията и добър ли е пътят до там с кола? Там се запознахме с жена ми през февруари 1990 година. Бяхме студенти и спяхме в бунгала под хижата, а някои нощуваха в самата хижа. Имаше и ски писта с влек. Дали все още съществуват? Много ми се иска след толкова години да отидем отново там.


Аз там не ти препоръчвам да ходиш! Дори не знам зимата дали работят. Хижарите едва ли са тези които си запомнил. Но все пак ако идеш, което не ти препоръчвам, пиши как е.

Аз също съм започнил 1990 хижа Плевен с двата влека, които сигурно вече са паметници и многобройните ученически групи със ски, но сега не е същото. А да и Руси Дженев беше шефа на ски гардероба Smile
Сря Яну 05, 2022 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
През есента хижата си работеше. Пътят през прохода Елена - Твърдица е перфектен. Асфалтиран е. От прохода по асфалтов път се отклоняваш към хижата, като последния километър ако не ме лъже визуалната памет е черен път.

За най-сигурно звънни един телефон в хижата и ще ти кажат.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Яну 05, 2022 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Този ноември работеше. Мисля, че си работи и зимата, но за всеки случай провери. Хижата по това, което съм чувал, е хубава. Аз не съм нощувал в нея.
Провери тук: https://tdchumerna.alle.bg/o%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D1%87%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0/
Чет Яну 06, 2022 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jojo



Регистриран на: 05 Яну 2022
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за отговорите! Винаги съм знаел, че любителите на планината са чудесни хора, винаги готови да помогнат!
Чет Яну 06, 2022 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov