ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
За пране и импрегниране на изделия от пух - този комплект.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Окт 26, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Или този:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=14&p=167
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=14&p=168
Аз лично предпочитам тези.Както казвам по-горе-поне миришат по-добре. Smile
Така де, ползвал съм и двата(и NIKWAX и NST) и ефектът е абсолютно еднакъв, но както казва Момчил,"магарията" не е в прането, а в сушенето. Wink

@Momchil
Croc
Пет Окт 26, 2012 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само информативно да вметна, че съм спал редовно между 4000 и 5000, като съм стигал до 5400 метра из Андите със синтетичен чувал с долна граница на комфорта -1 градус. В студения сезон. Даже сега прочетох, че през юли 2010 било необичайно студено в Перу.. Ама аз не съм разбрал. Навличаш всички дрехи, които носиш и готово. Със същия чувал съм пробвал да спя зимата на -10 в палатка на село - спи се без проблем. Не че е лошо човек да има много хубав спален чувал, но за температури до около -10 не е фатално.
Пон Ное 19, 2012 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
achooo



Регистриран на: 14 Окт 2012
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
А дори добре импрегниран даже отгоре със спрей дали ще е достатъчно, за да опази пухен спален чувал сух и да топли при ползване на около 1500м надморска, в хамак.
Вто Ное 20, 2012 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: пухен спален чувал Отговорете с цитат
adrenalin написа:
Ами аз съм написал къде ще се ползва-Алпи,Анди,Кавказ...Там се предполага да се спи на -20 градуса ,че и повече комфортно(все пак зависи от времето,всички го знаете)Естествено ,ще се спи в палатка,но е добре да е водо и ветроустойчив.Компромис няма да направя,тъй като знам какво е качествената екипировка в сравнение с кучите марки а и над 5/6000м няма място за грешкиSmile


През летния сезон в Алпите и Кавказ (въпреки, че е по на север) не ти трябва толкова сериозен чувал (комфорт -20). Най-високите върхове са около 4800 (Монблан) и 5200 (Дих Тау). Реално погледнато вероятността да се спи над 4000 метра е малка.

Резерв в температурата е хубаво нещо, но това, че от време на време температурата може да падне до -20 градуса... еми ще ти е малко хладно Smile Но през топлите нощи ще ти е добре Smile Със зимните чували няма вариант да си подадеш крака навън. Съответно се събуждаш със схванати рамене. (Между другото едни от моите най-безсънни нощи заради сравнително топли нощи и зимен чувал (с комфорт малко под -20) са точно в Кавказ)
Пон Дек 24, 2012 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение спален чувал Отговорете с цитат
препоръчай тогава някой
Чет Дек 27, 2012 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Marmot-а е със значително по-качествен пух от Berghaus-a (800 с/у 600 cu/in ). AF е типа на външната материя (shell-a).

Това, че е по-леко не е особено добре - спестили са количеството на пуха за сметка на по-високото качество. От друга страна липсата на ръкави е минус, ако ще заместваш с пухенката полар.
Принципно идеята да се замести дебел полар с пухенка е отлична - стига да намериш правилната пухенка. А това не е нито една от двете Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 28, 2013 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да допълня Дидо - за твоите цели пухенка се взима размер по теб, а не като за връхна дреха.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 28, 2013 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
А да, точно тоя мармот щях да ти препоръчам.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Чет Авг 29, 2013 1:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Авг 29, 2013 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Това ще ти върши работа, но цената отива към леле-мале:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=46&p=752
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=46&p=751

Виж и тея, нищо че не са пух. Разни капацитети твърдят, че Primaloft било много хубаво нещо:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=17&p=123

_________________
www.summitsweb.com
Чет Авг 29, 2013 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пухените якета могат ли да се носят самостоятелно или е желателно върху тях да има яке с мембрана ?

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Пет Сеп 13, 2013 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Могат, разбира се.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Сеп 13, 2013 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро е важно да не се потиш твърде много в якето, щото топлещите му свойства зачезват.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 13, 2013 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
VeselinD



Регистриран на: 28 Юни 2012
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
А какво ще кажете за това леко пухено яке
http://www.decathlon.co.uk/inuitdownxlight-hoodie-jacket-id_8284705.html
В така охуления Декатлон се продава за 109 лв
тегло 310 гр, пълнеж 79 гр пух
Пет Сеп 13, 2013 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
VeselinD написа:
А какво ще кажете за това леко пухено яке
http://www.decathlon.co.uk/inuitdownxlight-hoodie-jacket-id_8284705.html
В така охуления Декатлон се продава за 109 лв
тегло 310 гр, пълнеж 79 гр пух

изглеждаше ОК като го гледах в магазина, гледах го, обличах.. нямаха размери обаче, L ми беше малко, пък не съм чак такъв гигант... 90%пух е , та при всички положения ще ти топли повече от всякакви полари и термоблузи, ако облечеш върху него една трислойна мембрана, ще си добре и в най-студените ни дни по наще планини. Нямам идея колко е здраво де, но като цяло дрехите на Quechua са добре направени..

Gamina написа:

Виж и тея, нищо че не са пух. Разни капацитети твърдят, че Primaloft било много хубаво нещо:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=17&p=123

Чудеса върши, преди 3 зими на 'примоция' си взех почти същото яке от Direct Alpine (с качулка), и оттогава го ползвам непрекъснато. Имам и пухен елек Patagonia, но това прималофт яке топли повече със сигурност. Докъм -20 С съм ок с това яке, върху него мембрана, а отдолу полар и термобельо ( мръзна лесно зимата, около мен хората и с по-малко слоеве остават живи Smile). Като физически изолационни свойства мисля че този прималофт е сходен с висок клас пух, едва ли е толкова добре като Montbell, ама там наистина цените са ... Предимствата са ясни сякаш - ако се наморки, уж не губи изолиращите си свойства.. не че досега съм успявал да намокра пухенка де, избягвам да ходя активно нагоре облечен с пухенка, винаги се потя.. може би при много сериозни студове има смисъл, не знам.
ZCE, та мисля този вариант също е добър, ако цената те устройва, не мисля че ще усетиш някаква съществена разлика спрямо лек пухен елек, или 'пухена блуза' с ръкави. Вече ако искаш нещо по-сериозно - мятай се на целите якета, но за мен е по-удачен варианта нещо леко като слой под външната мембрана..

Айде да става студено та да вадим дебелите якета вече !!
Пон Сеп 16, 2013 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov