ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Пухеното яке е като спра на място за продължително време, например заслон или хижа или нещо принудително.
Не съм си и помислял да ходя с него.

Ходя нагоре по баира дори и в най-студеното време ако няма силен вятър с един полар, шапка и ръкавици.
Като слизам по надолнище мятам още един полар и стават два.
Ако има силен вятър слагам и якето като най-често обличам един полар и яке.
Като спра в крайна точка обличам и третия полар и пак зъзна от студ.

Нещо май ще я отложа тази покупка, че много пари ми се виждат пък и тия къв магазин са че не бачкат събота и неделя, а пък хич не обичам да купувам скъпи неща по интернет без око да види ръка да пипне.
За да ида да го купя през седмицата ще трябва да си взема отпуска. Shocked


Гледал ли си това? http://www.milolab.com/article?id=3370&ctxid=1636&lang=bg
Ние имаме от спалните им чували и сме много доволни.... Както работят имам чувството, че можеш да отидеш в Търговище да ти вземат мерки Smile Много са точни!
Пон Сеп 16, 2013 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mimka



Регистриран на: 21 Окт 2007
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
ZCEZBPM написа:
Пухеното яке е като спра на място за продължително време, например заслон или хижа или нещо принудително.
Не съм си и помислял да ходя с него.

Ходя нагоре по баира дори и в най-студеното време ако няма силен вятър с един полар, шапка и ръкавици.
Като слизам по надолнище мятам още един полар и стават два.
Ако има силен вятър слагам и якето като най-често обличам един полар и яке.
Като спра в крайна точка обличам и третия полар и пак зъзна от студ.

Нещо май ще я отложа тази покупка, че много пари ми се виждат пък и тия къв магазин са че не бачкат събота и неделя, а пък хич не обичам да купувам скъпи неща по интернет без око да види ръка да пипне.
За да ида да го купя през седмицата ще трябва да си взема отпуска. Shocked


Гледал ли си това? http://www.milolab.com/article?id=3370&ctxid=1636&lang=bg
Ние имаме от спалните им чували и сме много доволни.... Както работят имам чувството, че можеш да отидеш в Търговище да ти вземат мерки Smile Много са точни!

Придържам се към мнението на Тодор.Аз лично съм пробвала това яке в м-н Яко Варна.Понеже в сайта не пише че е мъжко с продавачката стигнахме до мнението че е Унисекс.Аз се харесах в него.Нали знаете че при жените има и малко суета.Много леко и удобно,а не е от съвсем тънките.Лично аз нямам крещяща нужда от пухенка-по скоро ми трябва са оцеляване през Зимата за Варна.Иначе си имам някъкво зимно Cavery от Стената почти 6 годишно с мембрана. Практично е защото има подплата от полар- която се ползва и като самостоятелно яке.
Вто Сеп 17, 2013 5:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм се доверил на The North Face. Имам две пухенки и пухен елек. Всичко съм взимал на промоция и съм страшно доволен. По принцип ходя само с полар или най-много с хард шела отгоре. Пуха обличам когато спра. Wink
Вто Сеп 17, 2013 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
torah написа:
Аз съм се доверил на The North Face. Имам две пухенки и пухен елек. Всичко съм взимал на промоция и съм страшно доволен. По принцип ходя само с полар или най-много с хард шела отгоре. Пуха обличам когато спра. Wink

Имат ли къде да се видят тези пухенки?


http://www.strim-co.com/

Като гледам обаче, още не са извадили зимната колекция.
Вто Сеп 17, 2013 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
ZCEZBPM написа:
torah написа:
Аз съм се доверил на The North Face. Имам две пухенки и пухен елек. Всичко съм взимал на промоция и съм страшно доволен. По принцип ходя само с полар или най-много с хард шела отгоре. Пуха обличам когато спра. Wink

Имат ли къде да се видят тези пухенки?


http://www.strim-co.com/

Като гледам обаче, още не са извадили зимната колекция.


Точно това яке едва ли е от новата колекция, понеже го имам от почти година (купено от вън), тази пролет го гледах в един МОЛ в София на цена ~ 200 лв. А преди 2 седмици в МОЛ в Щутгарт - намалено от 99 на 67 евро. (не следя специално - просто имам същото и ми прави впечатление).
Не че нещо - в свободна търговия сме, но след като отворих сайта и ми се наби в очите точно това яке, ставам подзрителен и загубвам интерес към по-нататъшно разглеждане.
Сря Ное 06, 2013 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Един 'специалист' снощи ми каза,че трябвало да има начин пуха да се вади и да се пере.Изумена съм! Surprised Surprised Surprised Question Question Question Question На моето няма такава'екстра'!Smile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Ное 06, 2013 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
Един 'специалист' снощи ми каза,че трябвало да има начин пуха да се вади и да се пере.Изумена съм! Surprised Surprised Surprised Question Question Question Question На моето няма такава'екстра'!Smile


Сигурно е имал предвид - пухът да се извади, а якето да се изпере и после пак да се напълни. Така практикуваха навремето моите руски приятели, които сами си шиеха пухенките - разшиваха и после зашиваха. Не знам от къде вземаха тогава пух, но като се намокеше - вонеше отвратително на кокошарник.
Мисля, че сега това не е необходимо - има специални препарати за пух.
Сря Ное 06, 2013 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Да,тази причина изтъкна!Ясно!WinkSmile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Ное 06, 2013 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
torah написа:
ZCEZBPM написа:
torah написа:
Аз съм се доверил на The North Face. Имам две пухенки и пухен елек. Всичко съм взимал на промоция и съм страшно доволен. По принцип ходя само с полар или най-много с хард шела отгоре. Пуха обличам когато спра. Wink

Имат ли къде да се видят тези пухенки?


http://www.strim-co.com/

Като гледам обаче, още не са извадили зимната колекция.


Точно това яке едва ли е от новата колекция, понеже го имам от почти година (купено от вън), тази пролет го гледах в един МОЛ в София на цена ~ 200 лв. А преди 2 седмици в МОЛ в Щутгарт - намалено от 99 на 67 евро. (не следя специално - просто имам същото и ми прави впечатление).
Не че нещо - в свободна търговия сме, но след като отворих сайта и ми се наби в очите точно това яке, ставам подзрителен и загубвам интерес към по-нататъшно разглеждане.


Това е градско яке и не е пухенка. Wink
Сря Ное 06, 2013 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
Това е градско яке и не е пухенка. Wink

Arrow


Сря Ное 06, 2013 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
И каква е разликата между градска пухенка и такава за планината?
Аз вече си взех мармота де, ама нямаха номера от този дето си мислех и взех това.


Това дето коментирахме с колегата, въобще не е пухенка. Koличеството и качеството пух вътре, теглото, обема и материята на самото яке, правят разликата. Не че и с ватенка не може да се ходи де. Wink))
Сря Ное 06, 2013 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Ето я моята, аз я обличам, само като спра. Иначе карам само с хардшела.

http://media.snimka.bg/s1/0040/026323705.jpg?r=0
Сря Ное 06, 2013 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
torah написа:
Ето я моята, аз я обличам, само като спра. Иначе карам само с хардшела.

http://media.snimka.bg/s1/0040/026323705.jpg?r=0

Все съм се чудел за какъв ч@п ги правят пухенките толкова лъскави.
Не може ли да не са така крещящо заслепяващи и отразяващи.
Моята на снимката не и личи, но на живо си слагам тъмните очила, за да не ме заслепява. Shocked
Има ли някаква основателна причина за тоя блясък или си е само мода някаква?


Това е съмит серията им. Просто тази материя е такава но самата пухенка е много лека и се събира в компресионен сак. Също така е и страшно здрава, за да не разпиляваш пух по чукарите като я разпориш. Като прибавим и топлите шевове, работата заспива. Имам и една стандартна с 700 пълнеж дето я влача в града, но тя е два-три пъти по тежка и обемиста.
Ето я в торбата. Wink
http://media.snimka.bg/s1/1231/028705473-big.jpg?r=0
Сря Ное 06, 2013 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Някаква идея за пухенка, която да не струва бъбрек и да топли? Нещо бюджетно....
Вто Окт 28, 2014 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Веднага идея - разходка по магазините на килограм - имам вече две пухенки - едната - марка куче, но е много добра и си я ползвам най-редовно. другата е маркова - VauDe, по-тънка, но също става. И двете бяха много запазени, да не кажа направо като нови. Първата взех за 30лв, втората за 35. Имам и трета пухенка, чисто нова - стария височинен модел на Салева - много дебела и добра - тя ми костваше митичните 70 лв. Съответно за експедиции си купих най-сериозния модел на БАСК - донесоха ми я от Москва и така спестих доста от крайната цена с мита и др. простотии. На практика се оказа, че най-ползвам тази марка куче, а другите две взех защото счетох за грехота толкова запазени и хубави пухенки да не се ползват по предназначение, а да разкрасят гърба на някой мангал, на когото ще ги подарят, ако не ги продадат, ведно с другите дрипи.
Относно чувалите: навремето е имало една единствена марка, при която няма компромиси - Salewa. Аз и до ден днешен ползвам такъв. При студ повече от -20, влизаш в чувала само с тениска и се получава следното - подир час се оказващ потен, при това здраво, а около мудщука - водата от конденза на дъха е станала на буца лед. документирал съм го една зима на х.Иван Вазов - спиш на отворен прозорец, защото опита за палене на печка при затлачен със сняг комин доведе до опушване на стаята и така зорлем се наложи да се спи на отворено.
Предвид тоталната деградация посредством секви франчайзове вече не знам дали салева е най-доброто решение. Знам че 70-80 и 90-те години е била безспорен фаворит в чувално-пухеното дело. Валандре и Малаховски определено правят добри работи, но са цифра. В Търговище допреди време Веселина правеше изключително качествени неща, на горе долу поносима цена, сега не знам как е. Изгодни и същевременно хубави неща правят БАСК, но трябва някой да ви ги донесе от Русия, защото иначе тук не се продават, а и начислените мита ще удвоят цената.
Вто Окт 28, 2014 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov