ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В далечната 1993 г. за една експедиция ни правиха в търговище пухенките ............нямам думи още я нося като ходя на лов.
Вто Окт 28, 2014 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
В далечната 1993 г. за една експедиция ни правиха в търговище пухенките ............нямам думи още я нося като ходя на лов.

още ги имало:
http://www.milolab.com/article?id=3370&ctxid=1636&lang=bg
http://www.milolab.com/article?id=3369&ctxid=1636&lang=bg
Вто Окт 28, 2014 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Вярно бе, значи още работят..браво дано са запазили качеството. Моята е с 860 гр. пух пък гледам на каталозите им "най- пълното"- 650гр. , но явно тогава някой ги е поръчвал така.Пожелавам им успех на хората.
Вто Окт 28, 2014 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Петя и Камен Колчеви бяха на Еверест с чували на Мило .
Вто Окт 28, 2014 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borbo



Регистриран на: 20 Сеп 2013
Мнения: 2

Мнение Мнение за яке с пух Отговорете с цитат
Здравейте, реших да си купя яке с гъши пух, което предимно ще нося зимата в града. Идеята ми е да го нося зимата с тънък пуловер отдолу или риза. След няколко дена разглеждане се спрях на това яке - http://sportdepot.bg/bg/product/jack_wolfskin_yake_helium_down-5120601534-MD1ncm91cCZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTM1JmNhdGVnb3J5SWQ9NiZncm91cElkPTI5MQ.html
Когато отидох в магазина да го премеря, останах леко изненадан, якето се оказа много тънко, очаквах да е много по-дебело и пухкаво, като е с пух.
Продавачката ми обясни че е така защото е пълно с пух, а не като "евтините" (както се изказа тя) марки, пълни с перушина.
Тъй като досега не съм имал яке с пух, ще се радвам да ми дадете съвет. Всички якета с пух ли са толкова тънки и ако са, топлят ли достатъчно зимата, това яке става ли според вас.
Не бих отказал и предложения от вас за подобно яке.
Вто Ное 04, 2014 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мнение за яке с пух Отговорете с цитат
borbo написа:
Здравейте, реших да си купя яке с гъши пух, което предимно ще нося зимата в града. Идеята ми е да го нося зимата с тънък пуловер отдолу или риза. След няколко дена разглеждане се спрях на това яке - http://sportdepot.bg/bg/product/jack_wolfskin_yake_helium_down-5120601534-MD1ncm91cCZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTM1JmNhdGVnb3J5SWQ9NiZncm91cElkPTI5MQ.html
Когато отидох в магазина да го премеря, останах леко изненадан, якето се оказа много тънко, очаквах да е много по-дебело и пухкаво, като е с пух.
Продавачката ми обясни че е така защото е пълно с пух, а не като "евтините" (както се изказа тя) марки, пълни с перушина.
Тъй като досега не съм имал яке с пух, ще се радвам да ми дадете съвет. Всички якета с пух ли са толкова тънки и ако са, топлят ли достатъчно зимата, това яке става ли според вас.
Не бих отказал и предложения от вас за подобно яке.

Всичко зависи от това, колко точно пух като грамаж има в якето. Другото е плат, ципове и т.н. Като общ грамаж става, но косвено може да се съди за грамажа пух в него.
Мога да те посъветвам да отидеш на втория етаж в магазина SLS на Черни връх /големия над МОЛ-а посока Драгалевци в ляво/. Там има пухенки на CMP Compagnolo. Пипни ги, пробвай ги и ги сравни с тази, която си избрал. Под 200лв. бяха по спомен - намалени.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 04, 2014 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
От скоро имам този елек Marmot Zeus Vest и още не мога да споделя впечатления.
За града зимата съм с предишния модел на Milo Alpina и съм изключително доволен от нея. В най-студените дни съм бил само с тънка блуза/риза под нея. А поради липсата на зима тази година почти не съм я обличал.
Вто Ное 04, 2014 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Пухенки се шият много в България, работих преди години в шивашка фирма и от време на време питам стари колежки дали още произвеждат, и се оказа че доста фирми в България вече се занимават с якета, защото китаците взели почти всичко.
Аз като работех се шиеше главно за Moncler и повечето бяха лъскави като на горната снимка. Якетата в момента вървят около 100-150 лв. и по нищо не се различват от тези които се продават във фирмените магазини. Аз си взех пухенката за 60 лв и вече 4-та година не е трепнала. Ползвам я предимно за ски и в много студени дни, неудобното е че е обемна и от металните ципове на джобовете се късат ръкавите.

Вто Ное 04, 2014 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov