ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки за лов.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки за лов.
Автор Съобщение
maklalt



Регистриран на: 02 Ное 2014
Мнения: 5

Мнение Избор на обувки за лов. Отговорете с цитат
http://arms-bg.com/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-grisport-dakar-v.14-sympatex-grisport-shoes-dakar-v.14.html
Някой ползвал ли е тези обувки?
Нед Ное 02, 2014 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
ползвам по нисък на марката модел вече 4 години още ги бива патъците - доволен съм от качеството на кожата и цялостното изпълнение на обувката, за т.нар. мембрана нищо не мога да кажа, защото не разбирам - но нямам спомен да съм останал с мокри крака - дали зимата в града, дали пролет, лято, есен в планината...
Нед Ное 02, 2014 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gaitan



Регистриран на: 27 Май 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм много доволен от тази марка, нося едни вече доста време и са ми страшно удобни. Мембраната работи и не са ми се мокрили краката. За висока планина всички модели на фирмата са твърде меки, но за зимен град, гори, бушкрафт и пикник са си с мен. Модела, който разглеждаш е с доста материал и висок по глезена и ми се струва, че няма да е много удобен за ходене, по-скоро са за лов.
Нед Ное 02, 2014 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
JACK PIKE .Вкарай и думата ,,boots,, за по-лесно откриване на обувките. По-добро от това не съм срещал. Търси в ,,Ибей,,. Стават и за туризъм. Проверено, с доказано качество.
Нед Ное 02, 2014 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Тези Grisport изобщо не ги гледай, те са си градски обувки за зимата. Виж Jack Pyke е специализирана марка за лов, тям няма грешка и всичко е предвидено и изчислено точно за тази дейност. Определено не стават за трекинг преходи . Добрата ловна обувка трябва да е висока,по висока от туристическата, трябва да е мека за да ти е удобно като стоиш дълго време на крак, трябва да не пропуска вода и да не те спарва, а най важно е да е дебела с много добра подплата за да ти пази топло когато не се движиш . Аз бях си взел едни на марка Haix специализирани за лов, много висок клас обувка. Исках да ги ползвам за преходи в планината. Бяха изключително удобни, най удобните обувки които съм слагал на краката си, но твърде подплатени и подметката взе да се разлепва още след първият сериозен трек. Просто не са за това пригодени, веднага ги продадох за да си върна част от парите .
Нед Ное 02, 2014 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
http://www.ebay.co.uk/itm/Jack-Pyke-Hunter-Fieldman-Boots-Hunting-Stalking-Shooting-Fishing-Hiking-/160841768699?pt=UK_Men_s_Shoes&var=&hash=item2572ea9efb
Нед Ное 02, 2014 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maklalt



Регистриран на: 02 Ное 2014
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Трябваше да питам преди да ги купя.
Купих ги преди десетина дни.В първия шляпав сняг за тази година не пропуснаха вода цял ден,но не ми се сториха много удобни за дълги преходи.До сега не съм носил толкова високи обувки и може би не съм свикнал,но при изкачване по стръмен наклон ме убиват на петата.Да се надявам,че ще се поразчупят.

Какво мислите дали ще им прецакам мембраната ако ги намажа със смазка за седла?Имах едни военни кубинки,който ставаха напълно непромокаеми със тази смазка.
Нед Ное 02, 2014 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
maklalt написа:
...
Какво мислите дали ще им прецакам мембраната ако ги намажа със смазка за седла?Имах едни военни кубинки,който ставаха напълно непромокаеми със тази смазка.

- http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3534

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Ное 02, 2014 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
maklalt написа:
Трябваше да питам преди да ги купя.
Купих ги преди десетина дни.В първия шляпав сняг за тази година не пропуснаха вода цял ден,но не ми се сториха много удобни за дълги преходи.До сега не съм носил толкова високи обувки и може би не съм свикнал,но при изкачване по стръмен наклон ме убиват на петата.Да се надявам,че ще се поразчупят.

Какво мислите дали ще им прецакам мембраната ако ги намажа със смазка за седла?Имах едни военни кубинки,който ставаха напълно непромокаеми със тази смазка.


Аз нещо не разбрах, на теб за какво ти трябват ? За лов ли или за преходи в планината или за зимни обувки в града ? Щото темата ти пише обувки за лов, а тази която си купил е градска зимна .
Нед Ное 02, 2014 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maklalt



Регистриран на: 02 Ное 2014
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Трябват ми за лов в горната част на планината Very Happy .
И за лов и за преходи.
Преди тях гледах едни Соломонки,но много топли и продавача не ми ги препоръча за преходи.Били повече за статично положение и с много топла подплата с комфорт до -25.
Нед Ное 02, 2014 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
maklalt написа:
Трябват ми за лов в горната част на планината Very Happy .
И за лов и за преходи.
Преди тях гледах едни Соломонки,но много топли и продавача не ми ги препоръча за преходи.Били повече за статично положение и с много топла подплата с комфорт до -25.


Ами той правилно ти е казал продавача, като си му казал,че ще правиш преходи.
Както ти казах и аз ловната обувка трябва да е много топла, защото при лов не се върви така интензивно,а голяма част от времето минава в дебнене на плячката. В горната част на планината вярно какво ще отстрелваш ? Ще бракониерстваш ли нещо ? Соломон нямат ловни обувки, както казахме за всяка работа си има специализиран инструмент ! Това все едно да правиш водопроводна инсталация с клещи вместо тръбен ключ !
Нед Ное 02, 2014 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maklalt



Регистриран на: 02 Ное 2014
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Няма да бракониерствам!Просто ми трябват и за двете места,но май такова животно нема.Просто ми трябват за 15-20 ловни излета и 10 прехода по 6-8ч предимно есен-зима.Как мислите ще се справят ли?
Нед Ное 02, 2014 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
maklalt написа:
Няма да бракониерствам!Просто ми трябват и за двете места,но май такова животно нема.Просто ми трябват за 15-20 ловни излета и 10 прехода по 6-8ч предимно есен-зима.Как мислите ще се справят ли?


А бе човек, ти нещо не си добре ориентиран . Първо питаш за мнение за обувки които вече си купил и си писал,че ти трябват за лов. После става ясно,че и за преходи искаш да ползваш същите,освен за лов. Не става ясно когато ходиш за лов правиш преход от 6-7 часа за да стигнеш до ловното място ли ? То ако е така,ако отстреляш нещо как ще го носиш до превозното средство! По пътя на логиката ще са отделни събития ! Тоест какъв е отговора, като ходиш на лов обуваш ловни обувки,а като правиш преходи обуваш трекин обувки . Много е елементарно, какво толкова питаш не знам ! Питаш дали ще се справят тея дървета дето си ги взел, по скоро трябва да се запиташ ще се справят ли нозете ти с тоя акъл който ги направлява !
Пон Ное 03, 2014 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maklalt



Регистриран на: 02 Ное 2014
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Точно това питам Very Happy Very Happy Very Happy ,дали краката ми ще се справят с това в главата ми?
Значи тези обувки стават за лов,а тогава какви да си взема за планината в тоя ценови диапазон?Пак за зимата.
И да- не съм много ориентиран и за това питам,не знаех,че е толкова сложна дилемата.Преди тези носих някакви румънски на EACH COLORADO.Някакви трисезонни.Преди тях едни на HI TEK пак трисезонни.
Пон Ное 03, 2014 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Ами не знам приятелю какви обувки да си вземеш, все пак няма да ги нося аз или някой друг, ще ги носиш ти ! Форумът не е от вчера има много изписано по темата. Отдели си малко време и се зачети, гарантирам,че ще си отговориш на много въпроси и по лесно ще вземеш решение ! Ако имаш въпроси за конкретен модел, питай !
Пон Ное 03, 2014 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov