ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
сърцето на туриста е цвете

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
сърцето на туриста е цвете
Автор Съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение сърцето на туриста е цвете Отговорете с цитат
Веднъж един богаташ решил вместо да изхвърли чантата с боклук в контейнера да я хвърли в краката на намиращия се наблизо мръсен просяк ...Беднякът се усмихнал и си тръгнал доволен с плика пълен с боклуци ! Спрял се до една локва изхвърлил всичко от торбата , поизмил я и я напълнил с цветя , които растели наблизо ..Върнал се при богаташа и му подал торбата в ръцете ! Богатият гледал изумено и едва едва заеквайки продумал : - Защо ми даваш прекрасни цветя , след като аз ти дадох само боклуци !???... Беднякът простичко отвърнал :..Защото всеки човек дава онова , което носи в своето сърце...
Чет Окт 25, 2012 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Много мъдро и поучително.
Чет Окт 25, 2012 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
А кой ще глоби просяка за това че изхвърля боклук на нерегламентирани сметища(в локвата) Smile


Колега Ивайло, това е прит4а ,не е наистина, успокой се Wink
Пет Окт 26, 2012 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Мда. Много ми хареса, ще взема да го цитирам във facebook. Трябва да побързам, защото като гледам профилите на много хора, май се превръща в assbook... Confused

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Окт 26, 2012 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Pagane написа:
ZCEZBPM написа:
А кой ще глоби просяка за това че изхвърля боклук на нерегламентирани сметища(в локвата) Smile


Колега Ивайло, това е прит4а ,не е наистина, успокой се Wink

Досетих се, че е притча.
Само те дразняSmile Sorry

Като продължение на притчата си представете,че инспектора вместо фиш за глоба ше му подаде....букет еделвайси(нелегално откъснати над Казана)....примерно... Laughing
шот е пиЧ!!! тра-ла-ла
Пет Окт 26, 2012 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Re: сърцето на туриста е цвете Отговорете с цитат
Pagane написа:
Веднъж един богаташ решил вместо да изхвърли чантата с боклук в контейнера да я хвърли в краката на намиращия се наблизо мръсен просяк ...Беднякът се усмихнал и си тръгнал доволен с плика пълен с боклуци ! Спрял се до една локва изхвърлил всичко от торбата , поизмил я и я напълнил с цветя , които растели наблизо ..Върнал се при богаташа и му подал торбата в ръцете ! Богатият гледал изумено и едва едва заеквайки продумал : - Защо ми даваш прекрасни цветя , след като аз ти дадох само боклуци !???... Беднякът простичко отвърнал :..Защото всеки човек дава онова , което носи в своето сърце...


Много красиво харесва ми

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Пет Окт 26, 2012 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Казано честно, моя процесор изпитва сериозни затруднения с визуализацията на клошар с цветя в сърцето, вероятно заради не редките срещи по улиците на града с ровещи в кофите за буклук, които се набиват в очите с неадекватните пияни физиономии, кирливите крайници, в ушите, с нечленоразделни звуци и в носа - ясно с какво. За да си добър човек, първо трябва да си човек все пак, а това че дишаш и мърдаш още не те прави такъв.
Не казвам, че в написаното няма добра идея, но алегорията е крайно неудачна според мен. Smile Наздраве!

ПП: А относно мотото "Сърцето на туриста е цвете" Laughing - това незнайно защо ми припомня крилатата фраза на поета: "Най-красиви са върховете, които аз съм изкачил!" Smile
Пет Окт 26, 2012 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
http://vbox7.com/play:ee914013
Пет Окт 26, 2012 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Казано честно, моя процесор изпитва сериозни затруднения с визуализацията на клошар с цветя в сърцето, вероятно заради не редките срещи по улиците на града с ровещи в кофите за буклук, които се набиват в очите с неадекватните пияни физиономии, кирливите крайници, в ушите, с нечленоразделни звуци и в носа - ясно с какво. За да си добър човек, първо трябва да си човек все пак, а това че дишаш и мърдаш още не те прави такъв.
Не казвам, че в написаното няма добра идея, но алегорията е крайно неудачна според мен. Smile Наздраве!


Той клошара на Pagane е от ул. "Оборище", така че щом е от там не е неудачно Smile
Съб Окт 27, 2012 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сърцето на туриста е цвете...

По-скоро сърцето на туриста е от камък, в който вместо кръв тече изворна вода, а очите му (ѝ) са езера, кожата - от мрамор и така нататък...

Относно притчата - целта на просяка не ми е много ясна. Да направи добро - това добре. Но не разбира ли, че по този начин - показвайки на богатия колко е лош и съзнавайки, че едва ли ще се промени - той нанася обида на богатия. Получава се нещо като отмъщение за подарените му боклуци. А най-вероятно богаташът ще си отмъсти на свой ред, като изхвърли цветята на бедняка в локвата при боклуците си.

Но това е притча. Наскоро обаче попаднах на тези клипове от истинския живот:

60 SECONDS THAT WILL CHANGE HOW YOU THINK

Asking Strangers For Food! (Social Experiment)
Сря Ное 12, 2014 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
в една книга ,наречена Библия, се казва:добрият човек от сърцето си вади добри неща,а лошият-лоши...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Ное 12, 2014 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На мен пък винаги ми е било интересно как хората харесват такива истории, съшити с бели конци, във фейса е пълно с такива и всички лайкват ли лайкват Laughing
Даже поуката не мога да разбера каква е? Дали ако сме богати в сърцето да ходим да казваме на бедните душевно, че са боклуци? Че то тогава няма да сме добри хора, а някакви злобари? Или пък ако сме богати материално да се засрамим, че не даваме на бедните?
Нещо не я разбирам тази притча, да не говорим за ужасната пунктуация... това мързеливо копи-пейст понякога ни прави лоша услуга.

И още една вметка - ако под турист в случая се има предвид планинар, не съм забелязала чак да са ни сърцата пълни с цветя. Смешно ми е някой как наивно си мисли, че планинарите са някакви добри, мили и прекрасни хора, дето си тананикат ойларипита и прегръщат всеки срещнат. Моето впечатление е, че въпреки че повечето планинари ще разделят хляба и водата си с другите, ще подадат ръка на трудно място, всъщност планинарят е едно донякъде егоистично, саможиво и странно същество.
Само едно нещо е неоспорима истина - никога няма да си хвърли боклука на някой просяк, защото всички знаем: "Боклукът в раницата!" Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Ное 12, 2014 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение '' Отговорете с цитат
Много неща не се разбират , всеки си има свои възприятия.
Богатите душевно са хора , които се усмихват , не казват на никого нищо ,а се опитват по някакъв начин да дадат духовна подкрепа и помощ на бедните душевно
Богатите материално и добрите души сред тях подпомагат все някого с нещичко - познавам лично такива българи - те носят цветето в сърцето си .
Относно начина на изразяване - на мен лично ми става ясна идеята , независимо от пунктуацията - не сме на литературен семинар Smile.
Турист - моето определение е човек ходещ , волеви ,жаден за нови хоризонти и търсещ близост с природата , потапящ се в заобикалящата го дестинация - било то планина, старинен град , пустиня или шумно сити. Такъв човек винаги носи красотата в сърцето си , има усета за добрата страна на света чрез своята способност да чувства .
Ей такива неща Smile ми се въртят в главата .
Чет Ное 13, 2014 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В тази връзка, ето една възможност за напълване на плик... не, не с цветя Wink

http://www.spisanie8.bg/рубрики/личности/3015-да-помогнем-на-отец-иван.html

Списание 8:
"Да помогнем на отец Иван!
Донесете ни храна за приюта му, а ние ще ви подарим списания
Наскоро научихме, че след катастрофата, в която пострада отец Иван, приютът в Нови Хан страда от недостиг на храна. Ще направим всичко, което можем, но искаме да помолим за съдействие и вас!
От сряда до петък (12-14 ноември) между 10 и 18 ч и в събота (15 ноември) от 10 до 15 ч заповядайте в редакцията ни на бул. „Черни връх" 1-3, ет. 4. Донесете храната, с която можете да помогнете, а ние ще ви подарим списанията, които сте пропуснали. В събота ще имаме грижата осигурен от нас автобус да я закара в Нови хан.
Добре дошли са всякакви продукти - жито, месни или зеленчукови консерви, боб, леща. В дома за сираци „Св. Николай" при манастир "Св. Троица" не се нуждаят единствено от повече запаси олио и ориз.
За повече от 20 години през приюта са минали над 900 души, които са намерили подслон, топла храна и облекло. Тук нуждаещите се живеят, докато се устроят.
Днес в общността живеят 290 души, от които 110 деца (от бебета, родени в дома, до 18-годишна възраст). "

Нещо като сливи за смет, ама по-хубаво, защото е продукти за списания Smile
Дарителите ще получат интересно четиво, хората от офиса на списанието - незабравимо преживяване, хората от приюта - храна Very Happy
По-хубаво е от всяка притча! Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 13, 2014 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хората от списание "Осем" правят за втори път инициативата "Храна срещу списания", за която писах по-горе Smile
Добра възможност за всеки, който иска да дари, а няма как да занесе продуктите или се страхува да даде пари, за да не бъде измамен. Аз миналия път занесох и върнах чантата пълна със списания, така че не само ще дадете, а и ще получите и да ви кажа хич не са лоши, нищо че са стари броеве Smile
Едно добро дело и списания на цената на един пакет ориз... какво му плащаш Wink
Офисът им се намира до НДК, на много удобно място Smile

Да помогнем заедно на отец Иван!

"Да помогнем заедно на отец Иван!
Донесете ни храна за приюта му, а ние ще ви подарим списания

Нека заедно помогнем на отец Иван в тежките моменти в края на зимата! Отецът все още не може да се движи сам след катастрофата, която преживя, и помощта е добре дошла. Приютът страда от недостиг на храна и определени продукти. Нужно ни е вашето съдействие, а ние ще ви подарим в замяна броеве на Списание 8!
От вторник до петък (17-20 март) между 10 и 18 ч и в събота (21 март) от 10 до 15 ч заповядайте в редакцията ни на бул. „Черни връх" 1-3, ет. 4. Донесете храната и продуктите, с които можете да помогнете, а ние ще ви подарим броеве на Списание 8! В събота осигурен от нас автобус ще закара събраното в Нови хан.
Добре дошли са всякакви продукти - боб, леща, брашно, мед, олио, захар, жито, месни или зеленчукови консерви, зеле, халва, пастет, сезонни плодове като банани и ябълки. В дома за сираци „Св. Николай" при манастир "Св. Троица" се нуждаят и от перилни препарати.
Необходими са и дърва за отопление - чието доставяне обаче не е по нашите сили, затова който има възможност да помогне, нека се свърже директно с приюта.
За повече от 20 години през приюта са минали над 900 души, които са намерили подслон, топла храна и облекло. Тук нуждаещите се живеят, докато се устроят.
Днес в общността са 290 души, от които 110 деца (от бебета, родени в дома, до 18-годишна възраст).
Още информация за инициативата на Списание 8: office@ossem.eu , 02 963 28 96"


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Мар 16, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov