ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рибни езера и наоколо

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Рибни езера и наоколо
Автор Съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Рибни езера и наоколо Отговорете с цитат
Бяхме само трима: аз, Виктор и Цвети. Тръгнахме към Рибни езера по най-лесния начин: с транспорт до Кирилова поляна и оттам лека-полека по черния път. Близо до кантон Тиха Рила се видя, че ще вали - над циркуса на Рибни езера святкаха гръмотевици. Не след дълго усетихме първите капки дъжд, който скоро премина в градушка. Приютихме се в една изоставена барака с надпис Вила 1:


Там поседяхме половин час, докато спре дъжда и потеглихме. Преди да стигнем хижата пак ни подбра градушката, този път нямаше къде да се скрием и просто продължихме напред, тъй и тъй малко оставаше. Бяхме тръгнали към 12 от Кирилова поляна, към 16 бяхме на хижата. Подсушихме се, хапнахме, през това време дъждът спря съвсем.
С радост видяхме "зимния хижар" на Рибни езера жив и здрав:


Имаше и едно нещастно загубено куче, чиято сникма пускам с надеждата някой да го познае:


Времето се пооправи и си направихме кратка разходка до Канарски преслап:

Едно малко езерце по пътя:


Връх Канарата, гледан от Канарски преслап:


Поглед към Канарския циркус:


Това беше, спуснахме се после обратно по същия път.

На другия ден тръгнахме да качваме Канарата, като минахме през Мермерски Преслап, за да излезем на премката между Канарата и Павлев връх.

На Мермерски преслап имаше голяма преспа:


Открива се хубава гледка към Синьото езеро и вр.Мермера зад него, като се върви от Мермерски преслап към Канарата:


Тук отляво се вижда и Павлев връх:


Не бях сигурна дали да качвам Канарата, исках първо да видя дали няма да е много стръмно и каменисто за мен, като Павлев връх, например. Оказа се, че не. Изкачването към премката е по-трудно, отколкото към самия връх.

Тук се вижда билото, по което върви маркировката за х.Македония:


На върха:

Снимка на Виктор:


Събираха се едни черни облаци там горе. Над циркуса на Рибни езера всичко беше черно, над Канарския циркус все още беше чисто. За да не се връщаме по същия път, заслизахме към пътя, който тръгва от Канарски преслап ктм Грънчар, той се виждаше ясно долу и слизането беше лесно. Това ни позволи да видим Канарското езеро, което остава скрито зад един хълм, когато се гледа от Канарски преслап:


На Канарски преслап заваля градушка, което се и очакваше, имайки предвид черните облаци. Слезохме към хижата без произшествия, гръмотевици нямаше. Този път валя продължително, почти без гърмежи (гръмотевици имаше, но бяха далече). Чак към 5 следобед поспря. Виктор и Цвети си направиха разходка до Смрадливото езеро, аз останах да дремя в хижата.

В албума ми в пикаса съм описала всичко доста по-подробно:
http://picasaweb.google.com/psoboleva/Ribni_ezera_i2008

Времена не пиша, защото хич няма да ви ориентират - аз си пълзях бавно-бавно, за да не се уморявам Smile

На третия ден си слезохме по същия път, по който бяхме дошли.
Пон Юни 30, 2008 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Поли, чудесна разходка и много добри снимки. Панорамата със Мермера и Синьото езеро е уникална. Навя ме на спомени, когато не му отделихме време, за сметка на Павлев връх и Черна поляна
Много се зарадвах на SMS от Канарата, но като опитах да звънна не успях.
Още веднъж Чудесна разходка!!!!
Поздрави!!!
Жоро
Пон Юни 30, 2008 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Знаеш как е там покритието, Жоро. Като мръднахме от Канарата вече покритие нямаше. Very Happy
Вто Юли 01, 2008 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юли 01, 2008 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе поваляло ви е, не е чак толкова малко Very Happy Рила явно е по-водна планина от Пирин де, имам сякаш такива наблюдения.

Чудесно ходене сте направили иначе, поздрави и мерси за хубавите гледки Very Happy
Вто Юли 01, 2008 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Привет, Поли, хубаво ходене и добри снимки, разбира се Very Happy Very Happy
Това смрадливо езеро.. някоя друга снимчица, по-отгоре няма ли? Че ми е голям мерак да го видя.

Поздрави и всичко 6 при теб Wink
Вто Юли 01, 2008 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Това смрадливо езеро.. някоя друга снимчица, по-отгоре няма ли? Че ми е голям мерак да го видя.

Този път се качихме само на Канарата, оттам Смрадливото не се вижда. Нагледахме му се миналата година като ходихме с Жоро от Мальовица до Рибни езера, а на другия ден изкачихме Рилец ( http://picasaweb.google.com/psoboleva/Ribni_ezera_2007 )

Гледано от Водни Чал (по пътя от Мальовица към Рибни):


Гледано от връх Рилец:

Вто Юли 01, 2008 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки, панорамките са прекрасни!

Качвам две стари снимки, снимани също от пътеката Воден чал - Рибни.
Времето (силно слънце след пладне, частичен контражур за езерото) и апарата (А75) са прегорили небето.






Поздрави и пожелания за хубави снимки и занапред!
Сря Сеп 03, 2008 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз виждам, че сте четирима Very Happy ..
А бихте ли приели да стана Кръстник на най- малкото планинарче... Confused
Искрени поздрави!
Сря Сеп 10, 2008 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Мерси Very Happy
Вече доста върхове изкачи бебчо, още преди да се е родил, дано така да продължава Smile Постовете на Сотиров вдъхват надежда.
Сря Сеп 10, 2008 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Vladimir Gergov



Регистриран на: 27 Сеп 2007
Мнения: 47
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ухаааааааа, страхотни снимки

_________________
"Хората те оценяват най - пълно , когато положат цветя на гроба ти " Кърт Вонегът
Вто Окт 07, 2008 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
gorski_pich



Регистриран на: 12 Яну 2009
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
ето малко снимки и от мен-покорения връх е йосифица,а периода от 15 до 16 ноември 2008 http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=17166
Вто Фев 10, 2009 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov