ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маанье из Безбожкия микрорайон

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Маанье из Безбожкия микрорайон
Автор Съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Маанье из Безбожкия микрорайон Отговорете с цитат
Деня започна чудесно след като на лифта на Безбог се изсипа свеж дъждец който успя да ни направи на прасета:




След това обаче времето зе че даде признаци за оправяне и се дружно се затътрихме посока долното Кременско. Реката се наложи да се преминава по втория начин:




Долния гьол е хубаво място; на снимката обаче си личат част от тълпите гладни комари които ни погнаха още от хижата:




Оттам задрапахме към Сиврия, откъдето както е добре известно се виждат убаво връ'овете:




Дженгала и Папазгъола:




На слизане обратно към хижата попаднахме на странно светещо изкопаемо, не знам светулка ли е, на гъсеница прилича:




На другия ден подхванахме по пътеката за Дисилишко езеро към Стражите. Тук там е прочистван клека, за щастие не прекалено старателно иначе нямаше да си оставя половината ръкав на едно клонче.
От средата на Ушатото било към Полежан и първия Ушец:




Дежурната снимка:




Малката Стража изотзаде, отпред ми харесва повече:




От следващото връхче както е известно на световната общественост слизането е весело, особено с раница:




Мъглата прииждаше но бързо се разкара, но снимката излезе добра:




Качването на Голямата Стража с раница се оказа гадно (не беше трудно да се очаква), минаването на Стражите в другата посока - от Голяма Стража към Полежан и задължително без раница (дори и малка) е по-добрата идея.
На върха някои членове на екипа решиха да покажат отношението си към гнусното драпане и към жалкия начин по който изглежда от тая страна иначе внушителния връх Гъзей:




Тука нещо апарата не можа да се закрепи добре но стана нещо като снимка:




Мислехме след това да драпаме към Каймакчал и Дисилица но трябваше да се прибираме а и слизането по обратния път от големия страж не звучеше привлекателно.
По пътеката обратно към хижата се оказа че освен гаден бодлив клек има и убави местенца:




Накрая един въпрос - качване към Дисилица откъм Безбог без драпане през Стражите възможно ли е?
Тук таме се виждат полянки свободни от клек откъм Дисилишкия циркус, но не изглежда особено проходимо ако не ти се дере из клека разбира се.
Вто Юли 01, 2008 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fulvio



Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 48
Местожителство: ITALIA

Мнение Отговорете с цитат
Trampoline Bravo!
Ne snimki ot Golemyat Kazan? Confused
Вто Юли 01, 2008 7:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно ходене, браво. Гъсеницата е или ларва на светулка, или женска светулка.

Качването на Десилица от циркуса мисля може да го направите през Плешивото езеро, нагоре по сипея без пътека.
Вто Юли 01, 2008 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Вай вай. Добре сте го разходили багажа. Cool Cool Cool

От Безбог не е добра идея да се качва Десилица. Мен ако питаш най-добре е да се подхванат нещата откъм Мочарата през циркуса Перлеш. Правил съм го, красиво е, удобно е и приятно много.

Поздрави

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юли 01, 2008 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Екстра ходене.
Странно, че комарите са дошли с вас на Кременските езера, миналата седмица за наша радост там нямаше.
Вие на Безбог ли спахте? Като гледам какви малки ранички сте помъкнали, не ще да сте си взели багаж за палаткуване. Пък и по-добре с малка раница, отколкото с голяма тук

Поздрави и от мен Wink
Вто Юли 01, 2008 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе нали го даваха лошо време събота (и прави излязоха донякъде) и ни домързя да мъкнем палатка.
Иначе и мен ми е странно как се препитават комарите като няма заблудени туристи ...

Туй от Мочарата нагоре има ли нещо като пътека или се маа между клека?
Вто Юли 01, 2008 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
Иначе и мен ми е странно как се препитават комарите като няма заблудени туристи ...



Хапят животни(топлокръвни), пък и не всичките са женски. Cool "Надушват" жертвата от километър, доколкото знам. Само вятърът ги "лекува"!
Вто Юли 01, 2008 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Има пътека от Мочарата да. В началото трудничко се намира, но после е много добре очертана. Дори до м. Сухите гьолове имаше по едно време маркировка. Клек има само малко преди Плешето езеро в един участък около 5 минути, но не е болка за умиране. От там нагоре пак е отчетлива пътечката. Извежда на седлото м/у Десилица и Каймакчал, по-близо до първия.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юли 01, 2008 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Fulvio



Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 48
Местожителство: ITALIA

Мнение Отговорете с цитат
tolkova li e trudno da se napraviat snimki na golemyat kazan???????? Question Evil or Very Mad
Вто Юли 01, 2008 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Абе лесно е всъщност, само някой трябва да отиде дотам Very Happy
Вто Юли 01, 2008 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Fulvio



Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 48
Местожителство: ITALIA

Мнение Отговорете с цитат
ne e daleche!!! Evil or Very Mad
dido, ti si ot bansko?
Вто Юли 01, 2008 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Не е ама плановете са други за из района и някак си Големия казан остава встрани. Нали ти пратих снимка, за какво ти е друга?

Аз съм от Добрич иначе Very Happy
Сря Юли 02, 2008 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
katerinka



Регистриран на: 12 Юли 2007
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
http://kgelov.pppoe.optic-com.eu/gallery/main.php?g2_itemId=4819
Пет Юли 04, 2008 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fulvio



Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 48
Местожителство: ITALIA

Мнение Отговорете с цитат
Mersi mnogo Katerinka Twisted Evil
Пет Юли 04, 2008 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov