ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Атолука

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Атолука
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Атолука Отговорете с цитат
Атолука или бившия курорт В.Петлешков се намира на 4 км. от с.Равногор /на 20 км. от Брацигово/ на 1450 м.н.в.

Първоначалната ни идея беше да отидем от там до Нова Махала по камионни пътища и после по някакъв начин да се свържем със синята маркировка, която е от г.с.Куртлуджа до Атолука по билото покрай Ташкесен и Попова шапка.
Спуснахме се до реката със звучното име Пиздица и тръгнахме по добре обработения път за Нова Махала. В един момент забелязах, че на GPS картата имам показан път, който се свързва със зелена маркировка, която идва от към Пещера и ми стана интересно да затворим кръга от другата страна. Хванахме баира и почти се качихме на връх Токлуери . Стигнахме до пътя със зелена маркировка. В началото беше доста добра, но много скоро се заблудихме и хванахме по-висок билен път и после пак се свързахме. Въобще не бива да се разчита на маркировките в района. Или пък се запасете с повечко време Smile Свързахме се със синята маркировка, която идва от Пропадалица /бяхме предната седмица/ и завъртяхме към Атолука. Пътят се движи покрай границите на резерват Купена и по Конското дере. Накрая пак има едно много зачукано място, където маркировката напуска пътя и се загубва между дърветата. Мястото лесно може да се пропусне без GPS. Общо обиколката излезе над 21 км. движение с малки денивелации в прекрасни иглолистни и смесени гори. Един просто прекрасен есенен ден!

Следа

Снимки
Нед Ное 04, 2012 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
И какво има сега на Атолука? Почти бях забравил за съществуването на такова място, а като ученик съм бил там на лагер, приблизително преди 33 години. Още тогава си беше зачукано,не съм го виждал и по картите.
Вто Сеп 24, 2013 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко години беше зачукано, режим на вода през лятото, неясно дали ще дойде маршрутка и други такива...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 24, 2013 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Е, няма ново в Атолука, само някои частни вили. Smile
Той си остана с хубавата гора, а според НАСА – с най-чистият въздух и най-еко място на Балканите - района на Равногор! Trampoline

Не успяха да го презастроят като Върховръх и в този случай – дивотията остана в плюс за Атолука.
Разпродадоха се бунгалата на „Бял бор” – Брацигово и едни хора от Пловдив, направиха там Вилно селище „Атолука”.
Това май в последните години е единствената нова придобивка за курорта.

Аз харесвам планината зимата, но Атолука има традицията за лятна почивка и обезлюдява зимно време.
Тогава пазач охранява вилите и на мен гледката даже ми е тъжна… Sad

Истината е, че Атолука остана в сянката на „Св. Константин” и защото за толкова години от Пещера не направиха хубав,
пряк път до горе. „Св. Константин” вече се пренасели, та знае ли се?
След време може да дойде ред за славата и на Атолука?! Smile

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Сеп 24, 2013 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
На Атолука ходя все извън летния сезон и много ми харесва. Много по-добре е от св.Константин, като населеност въпреки, че и там в повечето време на годината си е ок. Тук там някоя обитаема вила през есента и пазачи. Ние обаче основно обикаляме горите - страхотни са. А от пионерския лагер нищо не е останало.
Сря Сеп 25, 2013 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov