ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нареченски бани - х. Пашалийца - Зареница - Нареченски бани

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Нареченски бани - х. Пашалийца - Зареница - Нареченски бани
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Нареченски бани - х. Пашалийца - Зареница - Нареченски бани Отговорете с цитат
Нашият маршрут:


Качихме се по червеното.
До седловината между Кълвачовица и Боже име по пътеката има стара червена маркировка, но тя е нарядко. След това се върви по черни пътища до хижата и няма никаква маркировка. Има няколко разклона, на които ако човек не е ходил по маршрута, ако няма GPS и съответния трак или ако няма добра карта и компас, би се объркал.
Слязохме по пътя за Павелско и после по синята маркировка.
Въпреки, че наскоро е опреснявана синята маркировка също не е много добра.

Изказвам специални благодарности на Nik$i, че сподели нашата компания, както и на gundu, че подхвърли идеята за маршрута.

Ето моя фотоотчет: https://photos.app.goo.gl/3Dg5zXkrBHPU6gZu5


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 6:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 08, 2012 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Както винаги - стойностен и илюстративен фоторазказ, подкрепен с топогранска карта.
Пет Ное 09, 2012 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Надявам се през следващия сезон да се запознаем повече любители на Родопа и да направим заедно някой интересен маршрут.
Пет Ное 09, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добавих няколко снимки на Владо в моя алмбум.
Вто Ное 13, 2012 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Има какво да кажеш и покажеш за и от Родопите!Браво!Надявам се когато имам нужда(а това постоянно се случва Laughing ) да помагаш своевременно с пояснения,снимков мат`рал и тракове! Respect
Вто Ное 13, 2012 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А, то засега аз съм от аматьорската планинарска лига Laughing, но ще се радвам ако мога да съм от помощ на някой. Дано се наканя през зимата да си купя и аз машинка, за да мога да съм полезен с истински тракове, че по топографска карта малко хора се оправят.
Вто Ное 13, 2012 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
А, то засега аз съм от аматьорската планинарска лига Laughing, но ще се радвам ако мога да съм от помощ на някой. Дано се наканя през зимата да си купя и аз машинка, за да мога да съм полезен с истински тракове, че по топографска карта малко хора се оправят.


Да бе да - аматьорска .... Smile Не знам някой да познава по-добре от теб пущинаците край границата! Иначе обективно погледнато повечето тук сме аматьори Smile Професионалните туристи във форума са малко.
А за машинката .... вярно много е полезна, но нищо не може да се сравни с познанията по топография. Всъщност най-добре и двете накуп Smile
Сря Ное 14, 2012 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От аматьорската лига съм си, като гледам хората къде ходят – Рила, Пирин, Алиботуш, Алпите и т.н. та до Хималаите. Аз засега щъкам предимно в по-ниския и обрасъл район на Родопите, където пък човек може да се загуби по-качествено, отколкото в един алпийски и обзорен район, където всичко се вижда.
Познанията ми за част от пущинаците покрай границата в Родопите се дължат на мои приятели от една друга общност, които са служили преди 20, 30, че и 40 години по тези места. В това отношение съм бил свидетел и на куриози. Гледа човекът една местност и не вярва на очите си, не знае къде е – за 30 години гората е погълнала някогашните поляни и е станало джунгла, изникнали са нови пътища, а старите пътеки ги няма.
С машинка си мисля, че бих могъл по немаркиран терен да се заплесвам от кръстопът до кръстопът, защото сега картата ми е все в ръцете с пръст на мястото, на което се намирам в момента.
Сря Ное 14, 2012 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много хубави снимки и хубав преход като се сетя, че трябваше да съм с вас а аз във вкъщи на легло, направо си изяждам ушите от яд.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Ное 14, 2012 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето няколко картинки и от мен. Качеството е далеч от доброто, но.... чукча не писатель, а фотограф пък хич... Very Happy ... от телефона толкова може да се вземе.
Някои от кеф и ръченичка могат да спретнат на картечното гнездо Very Happy Very Happy Very Happy



Старото свърталище на пиячите..... вече в руини



и две златисти картинки...





_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Сря Ное 14, 2012 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
И Аз съм го набелязал адаша и ако някога реша да бягам зад границаSmile ще се възползвам от услугите муSmile


Адаш, с теб трябва да се запознаем непременно, пък ако ще и да е на по бира като за начало. Ако ще бягаш, ти препоръчвам през Съдилището – голям купон ще е спускането към гръцко… Сега сериозно – в Родопите, Стъргач, Алиботуш и Беласица границата вече не е това, което е била преди – теоретично нямаш проблем да минеш откъдето си искаш, но на мен лично ми е чоглаво, когато съм дори и само с единия крак в гръцко. Неконфортно, неуютно е някак си там. Чувстваш, че не си у дома си (за който може да го усети де). По страда граничарска традиция там правя с удоволствие едно единствено нещо – пускам една вода…

peca, има време все някой ден ще направим един преход.

gundu, добре си ме щракнал. Бе не знам ръченица ли танцувам, джига ли…, ама да си призная на танци съм пълно дърво – ич ме няма. Виж за свърталището на пиячите на Орехово наистина ме е яд, както ме е яд за толкова неща и места, в които преди е имало живот, а сега са руини…
Чет Ное 15, 2012 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valsodar



Регистриран на: 03 Ное 2012
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Ей,граничаря..! Very Happy С един куршум няколко заека падат от тебе!Похвално!
Чет Ное 15, 2012 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
..... В това отношение съм бил свидетел и на куриози. Гледа човекът една местност и не вярва на очите си, не знае къде е – за 30 години гората е погълнала някогашните поляни и е станало джунгла, изникнали са нови пътища, а старите пътеки ги няма....


Ей това ми е надеждата за ликвидирането на последствията от безобразната сеч в гората.
Чет Ное 15, 2012 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov