ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с BGmоuntains карта

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Проблем с BGmоuntains карта
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Проблем с BGmоuntains карта Отговорете с цитат
От доста време е проблема(всъщност-от началото) ама чак сега реших да го споделя...на МапСорс-а картата е както трябва-с изолинии,като я кача обаче на машинката и изолиниите-бегали...няма ги!Пътеки,пътища,върхове,местности-всичко си е там,само хоризонталите-тц!Дайте пред(поло)жения какво да пробвам-явно нещо не е наред при мен...
Хапарата е gpsmap 62
Забележка:Има я и другата карта-там линийките си ги има,което е необяснимо за мен самия... Rolling Eyes
Чет Ное 08, 2012 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Странно, аз съм с 62s и досега не съм попадал на подобен проблем. Ако сложиш на ГПС-a, в папката Garmin, готово img, например това, ще се получи ли?
ПП: Между другото проблемът може да идва от "съжителството" на двете карти. Пробвал ли си да изключиш другата, за да види какво ще стане?
Чет Ное 08, 2012 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хоризонталите и картното инфо са различни слоеве. Вероятно си селектирал с кликане листите и си избрал само картните листи, без хоризонталите. Пробвай селектиране със заграждане. В списъка с картите вляво трябва да се появят листи RELIEF 01-15 (това ти липсва).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 09, 2012 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Странно, аз съм с 62s и досега не съм попадал на подобен проблем. Ако сложиш на ГПС-a, в папката Garmin, готово img, например това, ще се получи ли?
ПП: Между другото проблемът може да идва от "съжителството" на двете карти. Пробвал ли си да изключиш другата, за да види какво ще стане?

Винаги изключвам едната карта преди да активирам другата.Даже преди да ми покажат как да останат и двете карти едната изтриваше другата в машинката-тогава пак си стоеше проблема въпреки че нямаше друга карта

ZCEZBPM написа:
Градски, за какво са ти тези хоризонтали?
Екранчето на машинките и без това е прекалено малко и човек трябва да държи детайлите на нормално положение защото ако ги сложи на макс и нищо не се вижда от тези преплетени свински черъвца.
Аз ги махнах тези RELEFI и сега съм сложил детайлите на макс и екрана ми е по-изчистен и се виждат повече подробности.

Мисля че въпросните черъвца са една от най-важните подробности-за какво ти е например да знаеш че на 600м. от тебе има заслон ако не виждаш че денивелацията до него е 400м.???Изпитах го на гърба си(т.е. на краката си) в урдиния циркус това лято)

dido написа:
Хоризонталите и картното инфо са различни слоеве. Вероятно си селектирал с кликане листите и си избрал само картните листи, без хоризонталите. Пробвай селектиране със заграждане. В списъка с картите вляво трябва да се появят листи RELIEF 01-15 (това ти липсва).

Мерси,Дидо!Така май ще стане-пробвах да заградя без да ги кача че машинката не е в мен ама се появиха в списъка с картите!Като пробвам-ще докладвам Very Happy
Пет Ное 09, 2012 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пробва с файла, който ти посочих - взех го то мая ГПС и в него със сигурност е включена цялата карта.
Пет Ное 09, 2012 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Пробва с файла, който ти посочих - взех го то мая ГПС и в него със сигурност е включена цялата карта.

Ок!Мерси Ванка!Ще пробвам и този вариант-да видим какво ще се получи....
Пет Ное 09, 2012 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Стана работата по метода на Дидо!Само че сега линиите излизат като отделна карта в списъка с име"Беласица,Огражден,....и т.н." ама това е бял кахър Very Happy
Ванка,при теб как се появява-така ли ило като една карта?
Пет Ное 09, 2012 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ванка,при теб как се появява-така ли ило като една карта?

Аз бях писал по този въпрос и преди. Може би при 62 и 62s е различно, но аз преди имах 60csx и след това минах на 62s. Та при 60csx когато овориш менюто с картите, които се показват на устройството излизаше един безкраен списък с отделните "листи" и съответно чек бокс, откъдето можеш да активираш или деактивираш дадена листа. При 62s не е така, в списъка излиза като една позиция целия набор от карти, които си качил едновременно. Аз решавам проблема по следния начин: качвам отделните карти на отделни стъпки, например, селектирам Bgmountains картата и я прехвърлям само нея на ГПС-а. Тя се компилира и се появява на устройството като файл с име gmapsupp.img в Garmin папката. Отварям тази папка и ръчно преименувам gmapsupp.img на bgmauntailns.img. След това правя също с OFRM картата и отново преименувам генерирания gmapsupp.img например на ofrm.img. В резултат в менюто на ГПС-а вече излизат две позиции - bgmauntailns и ofrm и тях вече мога да ги активирам и деактивирам както реша.
Пет Ное 09, 2012 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Оффф голяма борба падна с качване и преименуване ама като краен резултат на което като че ли имам 2 карти и то всичко си е наред и с двете Very Happy Е,сигурно в папката има още сто файла дето не ми трябват ама ме е страх да трия повече Capitulate
Още утре ше ги пробвам към Кисура-Вежен-Ехо-К.Стена-Беклемето....
Благодаря и на двама ви за бързата и адекватна(както винаги!)помощ Exclamation
Пет Ное 09, 2012 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LBT



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте ! Ще използвам темата на fena73 за да попитам дали някой се е сблъсквал с моя проблем и дали има решение. А той е, че не се показват цветовете на маркираните пътеки, а се виждат черни също както немаркираните. Става въпрос за телефон Нокиа 6110 Навигатор с Гармин Мобил ХТ 5.00.50s60.9 и последната версия на картата от 23.03.2012, но и с по-старите версии беше така. При всички режими на детайлност няма промяна.
Сря Ное 28, 2012 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Освен липсващ цвят на пътеките, другите обекти изглеждат ли както в мапсорса ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 28, 2012 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
LBT



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност сега като попита и се загледах и има доста разминавания в иконите и някои други неща. Ето за пример над Симеоново https://plus.google.com/photos/105783021672791946949/albums/5816285233847703841
Чет Ное 29, 2012 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ясна е работата.
В инсталацията трябва да има един файл - казва се BGM.TYP . Той указва как да се изобразяват различните обекти. Вероятно не си го качил в инсталацията си на Нокията.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 29, 2012 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
LBT



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Привет отново. Проблемната карта, която не показваше маркировката съм я компилирал с GMapTool и cGPSmapper , но там не съм виждал опция за такъв файл конкретно. Слагам цялата папка и се получава това. Сега експортирах картата от Mapsource и я сложих и се получи това https://plus.google.com/photos/105783021672791946949/albums/5816285233847703841. Сега немаркираните пътеки се показват като черните пътища, но по-тесни както на Mapsource . Въпросът ми е мога ли да променя нещо в този файл за да направя така, че немаркираните пътеки да се показват както на проблемната карта с плътна черна линия за да мога по-бързо да ги различавам от черните пътища и да навигирам по-лесно ?

Странно, но има проблем с връзката към албума. Може да се отвори от линка от горния пост
Вто Дек 04, 2012 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov