ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине ЗИМА!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине ЗИМА!
Автор Съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Сашож щом питаш такива основни неща а не само за отделни части на екипировката значи че не си много в час с нещата или просто пускаш мухата тука. Коментара ми е критичен но скороста на вятъра може да ти мине далеч над 100км/ч заедно с охлаждащия ефект на вятъра смятай че си труп ако не слезеш на завет. Един цитат от уйкипедията " Най-ветровити места у нас са върховете Мургаш и Ботев, където средната годишна скорост на вятъра достига 10 м/сек. За северното подножие на Стара планина са характерни проявите на фьон, а в района на Твърдица и ­Сливен ­студеният падащ вятър тип "бора" (често наричан "сливенски вятър"). От неблагоприятните климатични явления са характерни мъглите, температурните инверсии в котловините, поледиците." та съвета ми е или не се пробвай или започни да спестяваш и да тренираш без да спираш до като не дойде време за поход. Около 3000лв за екипировка за зимни условия и як гъз Smile.
Пет Ное 16, 2012 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
така значи да отговоря до някаква степен на всички Ви Razz
1.Имам снегоходки и съм направил доста преходи с тях,за котките и пикела също се отнася
2.Разполагам с GPS
3.Котлон-всегоривен- бензин,спирт каквото му сложа- с газовия зимно време съм се убедил,че не е много добре.
4.Имам гащеризон и яке на Мillet K expert-Gore tex
5.В Стара планина съм бил и зимата в Централен балкан,на Рила също имам зимни преходи.В момента с Иван Ганев от Стената сме решили тази зима да направим зимни биваци,работа с лавинни сонди,уреди,снежни пещери,свръзки.
6.Не съм сам-с още 2ма приятели,с които съм ходил доста в България и Алпите
7.Физически сме добре подготвени-и 3мата спортуваме от деца най-различни спортове
8.Предварителното изнасяне на храна е задължително мисля,тъй като надали ще има повече от 1-2 пъти някой да дойде и да ми донесе хранителни запаси,но това вече си е логистика,коя хижа бачка,удобно ли е за доставка и други предпоставки.
9. По проблемните места задължително ще премина в свръзка-Добрила-зс.Ботев
Относно обувките искам да ходя с двойни обувки,тъй като когато и да съм бил по на студено на палатка единичните ми обувки сутрин са на камък,слагам крака и замръзва въпреки,че му духам топъл въздух предварително
Пет Ное 16, 2012 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С екипировката съм в доста в час,дал съм досега повече от 3000 лева,просто искам да коментираме,обсъждаме.Бил съм в Стара планина не малко пъти и следа времето там от години и знам,че вятъра достига понякога и до 150км в час
Пет Ное 16, 2012 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сашож написа:
...

Smile Good! А сега за какво ще му се карате?
Пет Ное 16, 2012 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Обезателно ще има бележник,фотоапарат и камера, ще направим презентация и филм както си му е реда.Живи и здрави да го направим,пък ще Ви поканя да дойдете да гледате.
Пет Ное 16, 2012 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Това даже не ми е минавало през главта Rolling Eyes Exclamation
Но щом се чувствате подготвени и знаете какво правите успех!
Дори да не успеете да го направите целия, това би било една добра основа за втори опит. Respect Respect Respect

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Ное 16, 2012 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Да, сега вече убеден съм, че шанса за успех е голям. Зададох ти някои въпроси в друг форум, отговора сега получих тук.
Имай вяра в себе си и успеха. Тогава половината работа е свършена.
УСПЕХ!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Ное 16, 2012 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нямах намерение да се включвам, но така или иначе се подлъгах, а и темата вече замириса на сапунерка. (Което не значи, че няма да ви изпратим със сълзи на очи и да чакаме с трепет в душата всяка новина от вас!) Но ако наистина сте добре подготвени и искате дълък зимен преход, защо не направите х.Паскал - х.Мазалат например, пък за останалото време не мръднете по Рила, Пирин, ако не ви стигат или искате нещо ново, по гръцко или румънско, или албанско, или черногорско, на места където наистина си заслужава? Много хора изнемогват от липса на време. Прахосването на цял месец за подобно начинание е грубо кощунство според мен.
Пет Ное 16, 2012 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
По-добре да не се беше включвал, защото надали може да има по-грубо конщунство от определението ти за Ком-Емине (още повече в такива естремни условия) "прахосване на цял месец"..
Пет Ное 16, 2012 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
надали може да има по-грубо конщунство от определението ти за Ком-Емине (още повече в такива естремни условия) "прахосване на цял месец"..

Защо? Кое точно тук е кощунственото? Като изключим сантиментите и централната част на централния балкан, би ли го сравнил с един билен преход в Пирин или Рила, или Олимп или Пинд, или някоя друга от безбройните гръцки безумни планини, или Фагараш, или Ретезат, или Проклетие, или Дурмитор?! (това само от най-близките)
Отворете си очите, хора! Вярно, че нашето гардже е най-хубавото, но това мен не би ме накарало да казвам на красивото грозно.
Съб Ное 17, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ванка и си прав и не си прав.
Човека го кефи да направи точно Ком-Емине. Не трябва да разваляме рахатлъка на никого. Very Happy
Ако имам да отделя един месец за скитосване из планините, със сигурност ще сменя няколко, но това е въпрос на вкус и най-вече какво искаш.
Всеки си "залита" на някъде. Аз например от септември правя само еднодневни преходи в Рила, точно поради липса на време.
Съб Ное 17, 2012 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Емо, нещо не се разбрахме. Аз нямам нищо против начинанието, дори напротив, бил го следил, ако има начин, с голямо любопитство. Което обаче не ми пречи да си кажа мнението(, в случая най-вече като реакция срещу изредилата се поредица сладникави коментари на хора, които реално нямат какво да кажат по темата). Казвам го от гледната точка на човек, който има 15 дни отпуска в годината и ги дроби и прави сложни сметки как да ги комбинира с празници и съботи и недели, само и само, за да може да мръдне някъде по-далече и да се изправи пред нещо ново.
Съб Ное 17, 2012 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Отговарям защо искам...незнам дали ще ме разберете,но все пак...ще си позволя да си послужа с чужди думи Smile

"И всеки, който би пожелал да получи свързана представа за най-голямата ни планина и да изпита всички удоволствия, които може да поднесе тя на своите почитатели, той трябва да предпочете цялостното пътешествие пред откъслечните излети. Последните напомнят разхвърляното четене на някое велико произведение; разкъсаното слушане на цяло музикално творение."
Павел Делирадев, "От Ком до Емине по билото на Стара планина", С., 1934 г.
Съб Ное 17, 2012 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Сашож написа:
Отговарям защо искам...незнам дали ще ме разберете,но все пак...ще си позволя да си послужа с чужди думи Smile

"И всеки, който би пожелал да получи свързана представа за най-голямата ни планина и да изпита всички удоволствия, които може да поднесе тя на своите почитатели, той трябва да предпочете цялостното пътешествие пред откъслечните излети. Последните напомнят разхвърляното четене на някое велико произведение; разкъсаното слушане на цяло музикално творение."
Павел Делирадев, "От Ком до Емине по билото на Стара планина", С., 1934 г.

Според мен си струва да го направи всеки, който има време и средства. Тръгни и ще успееш да изпиташ "всички удоволствия".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Ное 17, 2012 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
n/a


Последната промяна е направена от Momchil на Нед Яну 26, 2014 1:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Ное 17, 2012 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov