ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша. Мъгел, чат пат слънце и още нещо...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша. Мъгел, чат пат слънце и още нещо...
Автор Съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Жалко че беше мъгла, иначе щеше да видиш всичките разхождащи се странници из Витоша Very Happy Very Happy Very Happy
Нед Ное 25, 2012 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Ама не ти е дошло на акъла да снимаш оня с автомата, да го видим и ние тука... Smile

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Нед Ное 25, 2012 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Тежковъоръжения кашик да не е бил някой от тези - http://en.wikipedia.org/wiki/Airsoft

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Ное 25, 2012 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
dido написа:
Тежковъоръжения кашик да не е бил някой от тези - http://en.wikipedia.org/wiki/Airsoft

Най-вероятно е бил от тях главно заради пушкалото, което по нищо не се различаваше от истинското.
Гледай само какви игри измислят хората.Wink
То като се замисля и Аз бих си поиграл на това.


Преди няколко години имахме една страхотна среща с Ани и група такива кашици, на заслон БАК. Пристигнахме посред нощ на заслона и заварихме група тежковъоръжени хора горе. На другата сутрин тръгнаха да траверсират билото към Страшното езеро по Рупите.

Явно обаче са били от полевите кашици, щото Ани свали един от тях от Ловница и го върна долу на заслона - беше се спекъл от високото Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Ное 25, 2012 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно си е помислил за мен, че не съм в ред да ходя с тази голяма раница и два полара на гърба.Smile


Хахаха и аз като ходих за 1 ден бях с пълно туристическо снаряжение барабар с щеките,а местните бяха с леки чантички и ме гледаха като изкопаемо Very Happy Ама да не ти пука

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Ное 25, 2012 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
На Черни Връх се ходи без багаж даже Very Happy
Една година приятели ме изкараха от офиса, в събота и решихме да се качим до Ч.Връх.
Беше слънчев зимен ден и тръгнахме по пътя, който се явява зелена писта, към върха.
Интересното беше, че бях с панаталон с ръб и остри официални обувки. Very Happy По пътя беше магистрала, скиори надолу, туристи нагоре.
Горе като влязох в кръчмата посиках един чай с коняк а те явно ме помислиха за луд данъчен, качил се на проверка и ми казаха че няма, а то естествено имаше. Very Happy
Че мисълта ми е, много багаж не трябва, освен яке и вода.Затова са ви гледали странно с големите раници, сигурно са си помислили, че правите Ком-Вихрен или нещо такова Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промяна е направена от Emil на Нед Ное 25, 2012 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 25, 2012 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Emil"]На Черни Връх се ходи без багаж даже Very Happy
Една година приятели ме изкараха от офиса, в събота и решихме да се качим до Ч.Връх.
Беше слънчев зимен ден и тръгнахме по пътя, който се явява зелена писта, към върха.
Интересното беше, че бях с панаталон с ръб и остри официални обувки. Very Happy По пътя беше магистрала, скиори надолу, туристи нагоре.
Горе като влязох в кръчмата посиках един чай с коняк а те явно ме помислиха за луд данъчен, качил се на проверка и ми казаха че няма, а то естествено имаше. Very Happy
Че мисълта ми е, много багаш не трябва, освен яке и вода.Затова са ви гледали странно с големите раници, сигурно са си помислили, че правите Ком-Вихрен или нещо такова Very Happy Very Happy Very Happy[/quote
Very Happy Very Happy Very Happy Точно казано! ръкопляскания

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Ное 25, 2012 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:

Че мисълта ми е, много багаж не трябва, освен яке и вода.Затова са ви гледали странно с големите раници, сигурно са си помислили, че правите Ком-Вихрен или нещо такова Very Happy Very Happy Very Happy

недейте да подценявате Витоша, особено зимно време. По-лоши метеорологични условия от зимните по Витошките писти и пътеки рядко съм срещал в други планини, неслучайно и бая народ са си останали горе завинаги Sad. Планината е малка, но си има всички елементи за планинарски приключения и неприятности. Аз днес ходих до Черно от междинна на Бай Кръстьо, търчах като отвързан нагоре, че не бях се качвал на планина скоро... но пак си носех задължителните неща в раницата.. като се застоях горе на Черни връх да снимам мъглите над Рила.. изобщо не съжалявах за допълнителните поларчета, шапка и ръкавици.
Тези голите и с градските дрехи пък са най-редовните клиенти на ПСС.. какви истории са ми разказвали за загубени хора по пътя от Алеко нагоре... като падне истинската Витошка мъгла и стълбовата маркировка изведнъж става доста рядка
Zce п иначе исах ти в псс форума , евала за ентусиазма да поемеш до тука за ден с влаковете! Другия път кажи преди да поемеш към Витоша да те опътим към 'интересните' места Idea Wink
Пон Ное 26, 2012 2:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така както го описваш, съм била по петите ти, макар и на известно разстояние, все пак. Въоръжения младеж го разминах аз малко по-нагоре, на откритото и стръмното, посока към хижата (Академик, Купена или както там се води в момента). С доста спортно темпо се изкачваше и като му направих път, ми благодари момчето.
Поздрави и пак да се наканиш някой ден към Витоша Smile
Пон Ное 26, 2012 2:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За малко и нас да видиш... но като не отидохме в Пирин, решихме да се качим поне до Витоша, после се разкашляхме още по-злобно и си останахме на топло Laughing
Ама си минал покрай вкъщи Laughing

А влакът с килимите е Пловдив - Враца - Пловдив Wink
Пон Ное 26, 2012 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Преди хижата минах покрай една туристка седнала за почивка, на самата хижа изпреварих друга
Може би те видях на хижата. Не видя ли някой да тича с раница на гърба.Smile

Може и да сме се видели наистина, ама пусто чудо, не съм физиономистка Laughing Иначе около 14.40 часа (документирано с телефонен разговор) дадох отчет на познат човек до къде съм - и тогава бях малко преди хижата, в близост до разклона за Алеко Smile
На хижата не спрях, а само си казах довиждане с човек,с който си бяхме побъбрили малко по пътя.
Що се отнася до тичането - за моето темпо, много хора ми изглеждат тичащи Wink , а и дето казваш на Витоша най-редовно се засичат тичащи и други интересни личности. Аз наистина пуснах не малко хора да ме задминат и признавам си не ги запомних много.
Ако си подминал едра туристка, с черна вълнена шапка, очила(диоптер), черни дрехи , с две щеки да се размотава наоколо - значи може и да вляза в листата на заподозрените.
Пон Ное 26, 2012 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Щом си била 14:40 към хижата едва ли сме се разминали, защото 14:44 бях вече в Железница.
То много хора имаше и няма как да се помнят всички.


Ами със сигурност не сме се засекли в този случай, тъй като по тази пътека се включих откъм Ярловската маркировка, без да се качвам към Черни връх, направо свих в посока хижа Академик.
Пон Ное 26, 2012 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Нети Дим



Регистриран на: 25 Юни 2009
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

Там някъде между върха и някаква хижа срещнах около 60-65 годишен човек който беше само по шорти.
Никакъв багаж и чисто гол като изключим шортите.
Сега разбирам защо на Витоша има толкова умрели хора.
Беше доста як на външен вид и с тази препаска ми заприлича малко на Кърк Дъглас когато играеше в Спартак, ама като го навали студеният дъжд и духне вятърът и дядото ще даде фира.
Всеки луд с номера си.

Няма да даде фира Smile. Мисля, че се досещам коя от странните птици населяващи Витошките пътеки си срещнал. Ние го срещаме години наред все така само "по препска" и според мен в цъфтящо състояние. Надявам се да не се обиди ако чете форума, но ние с добро чувство му викаме "мазохиста"Smile.
Съб Дек 01, 2012 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pohod.eu



Регистриран на: 03 Дек 2012
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Мислех да кача Черни връх този уикенд, но като погледна през прозореца май ще отложа Sad
Пон Дек 03, 2012 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pohod.eu написа:
Мислех да кача Черни връх този уикенд, но като погледна през прозореца май ще отложа Sad


Че защо? На Черни връх е по-хубаво когато има сняг, отколкото през лятото Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Дек 04, 2012 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov