ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Людмил Янков-сборник

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Людмил Янков-сборник
Автор Съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение Людмил Янков-сборник Отговорете с цитат
Приятели,откъде мога да си закупя сборника(които включва всичките стихосбирки(Гранитна вода,Мечта отвъд долините...) на големия Людмил Янков?Благодаря
Вто Ное 27, 2012 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ох..скоро си поръчах-даже 2 бройки ама като не помня от кой сайт... Sad беше магазин заекипировка-пробвай ги наред-ред рок,екипировка,алпи...
ако се сетя-ще пиша..че и на книжката не пише Mad

В Хеликон я има-даже с отстъпка!Успех!
Вто Ное 27, 2012 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение knigata Отговорете с цитат
blagodarq

admin:
Писането на кирилица е силно препоръчително! Писането на маймуница (шльокавица,методиевица) не се толерира!
Сря Ное 28, 2012 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да се похваля и аз с нещоVery Happy. Тази седмица се сдобих с ценното джобно издание от 2003г. на Людмил Янков ( Мечта отвъд долините; Гранитна вода; Стената). Всичко това благодарение на г-н Любомир Попйорданов от Одисея-Ин, за което му благодаря.
Пет Ное 22, 2013 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivjordan



Регистриран на: 15 Сеп 2011
Мнения: 93

Мнение Отговорете с цитат
Може ли някакви подробности, че и аз я търся, но по антикварите трудно се намира.
Пет Ное 22, 2013 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ivjordan написа:
Може ли някакви подробности, че и аз я търся, но по антикварите трудно се намира.

Бърза справка в интернет показва, че текстовете на Людмил Янков (както първите издания отпреди 1989 г., така и "сборникът" на Одисея-Ин) се намират безпроблемно в повечето библиотеки в страната - като се започне от Народната библиотека в София, множество други столични библиотеки, премине се през градските библиотеки на Пловдив, Русе, Бургас, Варна и т. н. Обичаите на книгоразпространение по соц-време ме карат да допускам, че ще се открият и в по-малки библиотеки, вкл. читалищни такива, че дори и в библиотеките на военни поделения (понякога с изумително богати книжни колекции).
Та съветът ми е - ако не стане директно чрез издаделя на по-новото сборниче (т. е. Одисеята), разтърси се из библиотеките и си копирай книг/ата/ите. Електронните антикварни книжарници в повечето случи нямат налични бройки, а шансът да се попадне на нея в някоя от книжарниците или "на сергия" е доста малък.
Пет Ное 22, 2013 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Просто извадих късмет, след много търсене къде ли не, голям жест от негова страна. Лично му писах с молба, дали няма още някъде нещо останало, и той успя да намери един екземпляр. Тогава ми каза, че няма други налични. Като ходих да си взема книжката, ми спомена, че смятат да преиздадат евентуално през 2014/15 и изчерпаната също вече "Цената на мечтата" от 2009г.
Пет Ное 22, 2013 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivjordan



Регистриран на: 15 Сеп 2011
Мнения: 93

Мнение Отговорете с цитат
Е, поне има надежда за преиздаване. Явно ще се чака.
Пет Ное 22, 2013 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Спор няма, текстовете ги има в интернет или в библиотеките. То коя ли книга вече я няма в интернет? Но, копието е друго нещо, книгата си е книга. Копие от това джобно издание от 2003г. трудно ще стане като хората, защото шрифта е доста дребен, а хартията е дебела и хубава. Затова такава книжка е полезна, щото е компактна, а става и за раницата перфектно Very Happy.
Пет Ное 22, 2013 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov