ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Автор Съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Дженгала написа:
Полезна тема.

Между Котел и Върбишки проход има един кръстопът, по точния черен път пресича под прав ъгъл с билото. На север и после на северозапад пътят е по долината на р.Герица, а на юг слиза друг черен път, не знам накъде отива, но точно на около 5-10мин от кръстопътя, до рекичката има чешма. Нямам координатите й, че когато минавах КЕ през 2010 нямах ГПС. Надявам се, че и сега чешмата функционира, че оттогава особено след тазгодишното лято много чешми пресъхнаха изобщо по планините ни.

Иначе долината на р.Герица е алтернатива за достигане до Върбишкия преход вместо по билото през вр.Черния кос, но не препоръчвам заради неприятния чакълест път.


Обърках се по тези обяснения. Нека уточним.
Предполагам става дума за района на ЗЛОСТЕН и река ГериЛа?

Напръскал съм с червено маршрута КЕ. С 1 мисля е въпросният кръстопът. 2 е предполагаемото място на чешмата. Дали е така? Разгледах трака от тази година. В т.1 сме завили в ляво и после трябва да сме минали покрай чешмата но нямам спомен.... После пътя пак ни извежда на "неприятния чакълест път" по дерето на река Герила. Погледнах трака на Тито. Той без да обикаля през т.2 пак кара по алтернативния път с чакъла.... Търсих вр. Черния кос на няколко карти без успех. Може ли да споделиш от къде е "Истинското" трасе?
Ползвах картата да отбележа и т.3. Това е постройка на около 200 м от пътя, която вече 2 пъти подминавам. Изглежда обитаема и вероятно точно там е ВОДАТА. Може би някой има информация???
Чет Дек 13, 2012 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
https://picasaweb.google.com/vikito80120/14201203#5821863426086950610

След Котел на този разклон ние минахме по старата маркировка през вр. Черни нос, ночно срещу този път на 2-3 мин. има чешмa

https://picasaweb.google.com/vikito80120/142012#5821859774030264562

На този разклон се разделят двата пътя.

На около час след Котел има чешма с вода докато се следва реката

https://picasaweb.google.com/vikito80120/14201204#5821865625872101506

След Вратник при слизането към Котел през вр. Разбойна се пресича на два пъти една рекичка-от където може да се напълни вода, след това малко зад зсл. Набожното дърво също има вода, на едно дърво даже има табелка, са съжаление нямам снимки от там.
По пътя след Белия камък за х. Мургаш се минава през една река, от където може да се напълни вода
Пет Дек 14, 2012 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
https://picasaweb.google.com/vikito80120/14201203#5821863426086950610
След Котел на този разклон ние минахме по старата маркировка през вр. Черни нос, ночно срещу този път на 2-3 мин. има чешмa
https://picasaweb.google.com/vikito80120/142012#5821859774030264562
На този разклон се разделят двата пътя.
На около час след Котел има чешма с вода докато се следва реката
https://picasaweb.google.com/vikito80120/14201204#5821865625872101506
След Вратник при слизането към Котел през вр. Разбойна се пресича на два пъти една рекичка-от където може да се напълни вода, след това малко зад зсл. Набожното дърво също има вода, на едно дърво даже има табелка, са съжаление нямам снимки от там.
По пътя след Белия камък за х. Мургаш се минава през една река, от където може да се напълни вода

Няма ли да пишеш разказ? Ако не, поне снимки покажи с по няколко думи.
След като ми се обадихте, назад ли се върнахте или продължихте по старата маркировка? Тя старата маркировка излиза горе, на предела на Върбишкия проход. После се налага да се трамбова по асфалт, може би около 10 км. надолу до хижа Върбишки проход.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Дек 14, 2012 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Ами така е като не знаем чужди езици!!! То не било Черния кос, а Черни нос, сигурно на турски е КАРАКУС, а? Мечо? Намерих карта кидето е написан като "Cerni Nos".

Как е пътеката от там? Мечо, не си прав, че ако излезат на билото на Върбишки проход, трябва да се трамбова по асфалта, защото няма смисъл да се слиза до река Герила а по пътя покрай р.Елещница до горското стопанство са не-повече от 10-12 км. Въпросът ми е как е пътеката през КАРАКУС и ТРЪНЛИВИЯ БОРУН и къде точно излиза на прохода?
Съб Дек 15, 2012 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Дженгала написа:
Полезна тема.

Между Котел и Върбишки проход има един кръстопът, по точния черен път пресича под прав ъгъл с билото. На север и после на северозапад пътят е по долината на р.Герица, а на юг слиза друг черен път, не знам накъде отива, но точно на около 5-10мин от кръстопътя, до рекичката има чешма. Нямам координатите й, че когато минавах КЕ през 2010 нямах ГПС. Надявам се, че и сега чешмата функционира, че оттогава особено след тазгодишното лято много чешми пресъхнаха изобщо по планините ни.

Иначе долината на р.Герица е алтернатива за достигане до Върбишкия преход вместо по билото през вр.Черния кос, но не препоръчвам заради неприятния чакълест път.


Обърках се по тези обяснения. Нека уточним.
Предполагам става дума за района на ЗЛОСТЕН и река ГериЛа?

Напръскал съм с червено маршрута КЕ. С 1 мисля е въпросният кръстопът. 2 е предполагаемото място на чешмата. Дали е така? Разгледах трака от тази година. В т.1 сме завили в ляво и после трябва да сме минали покрай чешмата но нямам спомен.... После пътя пак ни извежда на "неприятния чакълест път" по дерето на река Герила. Погледнах трака на Тито. Той без да обикаля през т.2 пак кара по алтернативния път с чакъла.... Търсих вр. Черния кос на няколко карти без успех. Може ли да споделиш от къде е "Истинското" трасе?
Ползвах картата да отбележа и т.3. Това е постройка на около 200 м от пътя, която вече 2 пъти подминавам. Изглежда обитаема и вероятно точно там е ВОДАТА. Може би някой има информация???


Извинявам се, да, Герила се казва реката. Чешмата е на юг от кръстопътя /1/ на картата ти, даже на горната чужда карта е изобразена иконка на кладенец/чешма във формата на син правоъгълник на югоизток от местността Цигански гроб.
Съб Дек 15, 2012 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Намира се точно под червения път, който си изобразил на юг от кръстопътя 1. Стига се дотам максимум 15мин от кръстопътя.
Съб Дек 15, 2012 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
https://picasaweb.google.com/vikito80120/14201203#5821863426086950610

След Котел на този разклон ние минахме по старата маркировка през вр. Черни нос, ночно срещу този път на 2-3 мин. има чешмa

https://picasaweb.google.com/vikito80120/142012#5821859774030264562



Да, това е въпросната чешма на юг от кръстопътя, ама чак 2-3мин - на мен ми се стори малко по-далеч 5-10мин, но айде няма значение, важното е, че там има чешма Smile
Съб Дек 15, 2012 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.

Бих желал да кажа за една чешма/ локва в района на с. Плазовец, която май никой не я споменава. Става ъвпрос за една река в източния край на с. Плазовец (след като се излезе от селото).

Започвам малко по-отдалече, понеже ще раказвам по спомени и много се надявам да ми разберете писанията. През октомври се движих по пътеката К-Е през с. Плазовец. В началото на село Плазовец (идвах от Козичино) вместо да се движа по асфалта, откъдето предполагам е маркировката, свих наляво и продължих да вървя по пътечки между къщите, които се намират в горния (северния) край на селото. Самото село остана ниско в една котловина. По всичко си личеше, че просто заобикалях селото.
Движейки се, минах покрай една голяма постройка, приличаща на склад (мисля, че се използваше за плевня). Цялата беше покрита/облепена с билбордове. Разположена беше вляво на около 20-на метра от пътеката, по която се движех, на едно хълмче. На самата пътечка имаше много коне, които се бяха скупчили около чешма, която за съжаление беше пресъхнала - в смисъл капеше вода, но реших да не я пробвам, тъй-като конете направо ближеха от чучура.

Както и да е. Продължих си по пътя, който така или иначе бях загубил (нямаше никаква маркировка или пътека или каквото и да е). 500 метра след ртази чешма се качих на едно възвишение, което беше най-високото около селото. Самото село ми остана много ниско вдясно, а вляво имаше поляни спускащи се надолу и, доколкото се сещам, гора. Гледах да се движа на изток надолу по хълма. Имаше доста неприятна бодлива растителност за кратко време (около 30-на метра). След това попаднах на една доста утъпкана пътека, която влизаше в нещо като горичка. Самата пътека беше дооста стръмна и в някои участъци се сурках. Цялото спускане от хълма до крайното суркане продължи около 10-15 мин. Излязох на нещо, което в добрите си водни времена е било река. В този момент беше само кал и кравешки стъпки. Тъй-като източната посока беше по речното корито, се движих по него. След време (беше скоро, но не знам точно колко) се оказах пред локва, която не ставаше за пиене. Но до тази локва имаше едно местенце, което беше оградено с камъни от някой добър човек и се събираше бистра вода. Вода можеше да се ползва оттам единствено с канче/ рязана бутилка или шепа. Всичко друго би размътило водата.

Напълних си бутилката продължих напред. Пътеката ми пак влезе в гора, почна се едно стръмно изкачване. След около 5 мин излязох от горичката, пътят стана равен и влязох отново в бодлите. Вляво ми остана борова гора, пред мен бяха ел. стълбове. Не се сещам дали излязох на асфалт и ако съм се движил по асфалт - колко време. Но пък съм сигурен, че водата и реката бяха да намеря маркировката и след това да стигна една бариера и разклона за с. Кошарица (на табелата за Кошарица пишеше 'кошарица - 6 км' и пътят беше коларски, спускащ се надолу). Маркировката продължаваше след бариерата.

Та за тази локва/ чешма/... Не ми е ставало нищо от тази вода. Имайки предвид, че цяло лято не е валяло в този район, предполагам, че там може да се намери вода целогодишно. Другото, което бих могъл да кажа е, че ако сте жадни и сложите някакъв малък предмет (камъче, копче,...) в устата под езика си, той ще дразни рецепторите ви и ще се увеличи слюноотделянето и ще чувствате по-малко жажда. Понеже попдах в повечето случаи на шипки, пробвах го с шипки. Имаше ефект. Не съм го пробвал в много горещо време, но при удобен случай ще го направя

Общо взето се надявам да сте ме разбрали за чешмата.

Огнян
Съб Дек 15, 2012 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Разказ ще има, даже е написан, само нещо незнам как да кача снимките тук. Къде излиза пътя през вр. Черни нос но Върбишки проход незнам. До върха пътеката е добра, старата маркировка е поизбледняла, но я има. След като се излезе на върха до входа на станцията на БТК - (така пише, но е военен обект) маркировката се губи, покрай асфалта на няколко отделни дървета я има, но табели няма. Но като се спуснеш наляво право надолу от върха-няма път, се излиза срещу табела Ком-Емине, от където се върви по хубав коларски път и маркировка има, докато се излезе на един кръстопът на ляво и на дясно. Тук първо проверихме този в ляво, не видяхме маркировката и пътя беше много обрасъл. Тръгнахме и десния да проверим и там не се виждаше маркировка, беше по чист и компаса сочеше изток и продължихме по него. Което се указа грешка. Вечерта се върнахме до върха, спахме в едно горско стопанство по надолу и на другия ден от там ни упътиха на къде да продължим и по някакъв черен коларски път се върнахме до разклона, от по-горната снимка и от там по чакълирания път по долината на р. Герила до Върбишкия проход.
Съб Дек 15, 2012 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
здравейте на всички във форума... ехо .включвам се познавате ме задочно като бащата на руми относно водата:след кръстец гарата като се излезе по иванчовата пътека горе на асфалта при постройката -кантон право на изток но доло в дерето под вр.баба има чешма това лято я търсихме пътеката до там доста въпреки че съм минавал.обрасло и водата течеше като от ракиен казан слабо но е по път а разчитахме на нея до предела.следващата е да се пие директно от реката при пресичането на габрищица .след това е при слизаненето от върха папратовата поляна разклона на север за трявна по пътеката след двете паметни плочи.най доло в ниското вдясно на юг през лятото всичко е в папрат.минавал съм късна есен личи.преди вр.грамадлива и преди антените и пейката на завоя право към тях също има .това е след като се качи на север към клъшки чукар подсече се от изток завой от север на върха е при следващия эавой доло вдясно на юг.има табели за тях но са в страни от пътеката.за вода при постройките по подръжка на тунелите на гара кръстец не знаех благодаря.извинявайте за правописа.
Съб Дек 15, 2012 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
здравейте на всички във форума... ехо .включвам се познавате ме задочно като бащата на руми относно водата:след кръстец гарата като се излезе по иванчовата пътека горе на асфалта при постройката -кантон право на изток но доло в дерето под вр.баба има чешма това лято я търсихме пътеката до там доста въпреки че съм минавал.обрасло и водата течеше като от ракиен казан слабо но е по път а разчитахме на нея до предела.следващата е да се пие директно от реката при пресичането на габрищица .след това е при слизаненето от върха папратовата поляна разклона на север за трявна по пътеката след двете паметни плочи.най доло в ниското вдясно на юг през лятото всичко е в папрат.минавал съм късна есен личи.преди вр.грамадлива и преди антените и пейката на завоя право към тях също има .това е след като се качи на север към клъшки чукар подсече се от изток завой от север на върха е при следващия эавой доло вдясно на юг.има табели за тях но са в страни от пътеката.за вода при постройките по подръжка на тунелите на гара кръстец не знаех благодаря.извинявайте за правописа.


Тази чешма до кантона е много важна. Ние също я търсихме - неуспешно. Служител на гара Кръстец ни каза че е хубава чешма със много студена вода, не ни насочи специално къде да я търсим и затова очаквахме всеки момент да я видим край пътеката - така сме я подминали. После в реката имаше умрели риби а кайнаците за които пишеш преди Грамадлива бяха много разкаляни от животни. Не сме били достатъчно жадни да пием от тях Smile . Но да се върнем на Кантона. Там има маркировъчен кол но покрай него е много обрасло, затова се обикаля по пътя в източна посока. На картата BG-Mountans са отбелязани 2 чешми. Моля ако някой знае да обясни подробно как се стига до тях


Ето къде подозирам че е ... дано да разберете драсканиците ми....

Пон Дек 17, 2012 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Very Happy Ами така е като не знаем чужди езици!!! То не било Черния кос, а Черни нос, сигурно на турски е КАРАКУС, а? Мечо? Намерих карта кидето е написан като "Cerni Nos"...
...Как е пътеката от там? Мечо, не си прав, че ако излезат на билото на Върбишки проход, трябва да се трамбова по асфалта, защото няма смисъл да се слиза до река Герила а по пътя покрай р.Елещница до горското стопанство са не-повече от 10-12 км. Въпросът ми е как е пътеката през КАРАКУС и ТРЪНЛИВИЯ БОРУН и къде точно излиза на прохода?

Аз не зная как се казва върха. Ако е черния нос, на турски ще е Кара бурун. А на руските карти е Каракус. Това пък на български няма превод. Ако е караку"ш", значи - черната птица. Тогава може да се преведе Черния кос.
Аз не мога да кажа къде излиза маркировката, защото я загубихме веднага след Черния нос и по пътя стигнахме до разклона за с. Садово. От разклона се чуваше шума на колите, минаващи по Вър.проход. Изоставихме и двата черни пътя, пресякохме без маркировка Садовска река и излязохме доста на юг от най-високата точка на прохода. Може би си прав, от Разклона към Садово ако се тръгне по черния път на север ще се излезне почти на прохода и от там пак по път покрай Елешница до Горското стопанство.
Минах от там през 1987 г. Всичко се променя.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Пон Дек 17, 2012 11:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Дек 17, 2012 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
ogobogo написа:
Здравейте.

Бих желал да кажа за една чешма/ локва в района на с. Плазовец, която май никой не я споменава. Става ъвпрос за една река в източния край на с. Плазовец (след като се излезе от селото).

Започвам малко по-отдалече, понеже ще раказвам по спомени и много се надявам да ми разберете писанията. През октомври се движих по пътеката К-Е през с. Плазовец. В началото на село Плазовец (идвах от Козичино) вместо да се движа по асфалта, откъдето предполагам е маркировката, свих наляво и продължих да вървя по пътечки между къщите, които се намират в горния (северния) край на селото. Самото село остана ниско в една котловина. По всичко си личеше, че просто заобикалях селото.
Движейки се, минах покрай една голяма постройка, приличаща на склад (мисля, че се използваше за плевня). Цялата беше покрита/облепена с билбордове. Разположена беше вляво на около 20-на метра от пътеката, по която се движех, на едно хълмче. На самата пътечка имаше много коне, които се бяха скупчили около чешма, която за съжаление беше пресъхнала - в смисъл капеше вода, но реших да не я пробвам, тъй-като конете направо ближеха от чучура.

Както и да е. Продължих си по пътя, който така или иначе бях загубил (нямаше никаква маркировка или пътека или каквото и да е). 500 метра след ртази чешма се качих на едно възвишение, което беше най-високото около селото. Самото село ми остана много ниско вдясно, а вляво имаше поляни спускащи се надолу и, доколкото се сещам, гора. Гледах да се движа на изток надолу по хълма. Имаше доста неприятна бодлива растителност за кратко време (около 30-на метра). След това попаднах на една доста утъпкана пътека, която влизаше в нещо като горичка. Самата пътека беше дооста стръмна и в някои участъци се сурках. Цялото спускане от хълма до крайното суркане продължи около 10-15 мин. Излязох на нещо, което в добрите си водни времена е било река. В този момент беше само кал и кравешки стъпки. Тъй-като източната посока беше по речното корито, се движих по него. След време (беше скоро, но не знам точно колко) се оказах пред локва, която не ставаше за пиене. Но до тази локва имаше едно местенце, което беше оградено с камъни от някой добър човек и се събираше бистра вода. Вода можеше да се ползва оттам единствено с канче/ рязана бутилка или шепа. Всичко друго би размътило водата.

Напълних си бутилката продължих напред. Пътеката ми пак влезе в гора, почна се едно стръмно изкачване. След около 5 мин излязох от горичката, пътят стана равен и влязох отново в бодлите. Вляво ми остана борова гора, пред мен бяха ел. стълбове. Не се сещам дали излязох на асфалт и ако съм се движил по асфалт - колко време. Но пък съм сигурен, че водата и реката бяха да намеря маркировката и след това да стигна една бариера и разклона за с. Кошарица (на табелата за Кошарица пишеше 'кошарица - 6 км' и пътят беше коларски, спускащ се надолу). Маркировката продължаваше след бариерата.

Та за тази локва/ чешма/... Не ми е ставало нищо от тази вода. Имайки предвид, че цяло лято не е валяло в този район, предполагам, че там може да се намери вода целогодишно. Другото, което бих могъл да кажа е, че ако сте жадни и сложите някакъв малък предмет (камъче, копче,...) в устата под езика си, той ще дразни рецепторите ви и ще се увеличи слюноотделянето и ще чувствате по-малко жажда. Понеже попдах в повечето случаи на шипки, пробвах го с шипки. Имаше ефект. Не съм го пробвал в много горещо време, но при удобен случай ще го направя

Общо взето се надявам да сте ме разбрали за чешмата.

Огнян



Плазовец е много ключово място от гледна точка ВОДАТА между Козичино и Емине. Разглеждах картите и препрочетох няколко пъти това, което си написал. Въпросният кайнак е доста встрани от пътеката, доколкото разбрах. Явно и случайно си попаднал там и не успяваш с точно да го локализираш. Това лято, като преминахме от там имаше десетина къщи, които изглеждаха обитаеми. Вероятно има водоизточник в селото???? Всъщност, скоро гледах по телевизията репортаж, че това не е село а населен район, на който се опитват да сменят статута за да се електрофицира. Добре ще е ако някой сподели къде в самото "село" може да се потърси вода, а Огнян пак да разгледа картие и EarthGoogle и посочи по-точно кайнака и чешмата, която конете са облизвали...
Пон Дек 17, 2012 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Мите, имам молба: Когато имаш по-свободно време и ако е възможно това, измери разстоянието по пътя от Цигански гроб(това е преди връх Каракус)-Вр.Каракус-разклон с.Садово-на север почерния път до Върбишки проход. И от там до Горско стопанство по река Елешница. Искам напролет да мина този маршрут, за да ми е по-лесно понататък на Ком Емине да спя на Горското, за да ми е по-късо следващия ден до Ришки проход.
Можеш да ми отговориш и в тема Ком Емине, за да не товарим тая тема за водата.
Благодаря.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Дек 17, 2012 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Мите, имам молба: Когато имаш по-свободно време и ако е възможно това, измери разстоянието по пътя от Цигански гроб(това е преди връх Каракус)-Вр.Каракус-разклон с.Садово-на север почерния път до Върбишки проход. И от там до Горско стопанство по река Елешница. Искам напролет да мина този маршрут, за да ми е по-лесно понататък на Ком Емине да спя на Горското, за да ми е по-късо следващия ден до Ришки проход.
Можеш да ми отговориш и в тема Ком Емине, за да не товарим тая тема за водата.
Благодаря.

Днес го гледах малко над 25 км. е от вр. Каракус до г.с. Елешница. Пътя от м. Цигански гроб до върха го няма на ГПС-картите. 21 км е от Цигански гроб до г.с. Елешница, по пътя който минахме заедно /естествено без ходене до х.Върбишки проход/ Освен че е по-дълго, и денивелациите са повече. Вероятно най-кратко е по "старата" пътека през вр. Трънливия бурун обаче и тя липсва на ГПС-картата
Пон Дек 17, 2012 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 2 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov