ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
100 пъти да я мине човек тази пътека всеки път ще научи нещо ново. Ком-Петрохан съм го ходил 4 пъти, но си нямах и представа за тази чешма преди вр.Зелена глава.

Адмирации за труда ти, Митко! Това е безценна база данни.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Яну 25, 2013 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Мите, приеми и моите поздравления за направеното. Помогнал си на много хора, благодарни сме.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Яну 25, 2013 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
100 пъти да я мине човек тази пътека всеки път ще научи нещо ново. Ком-Петрохан съм го ходил 4 пъти, но си нямах и представа за тази чешма преди вр.Зелена глава.

Адмирации за труда ти, Митко! Това е безценна база данни.


Ако се вгледаш във времената и релефите, че видиш и своето участие ....
Ползвах данните твоя трак.

Сега важно е да се попълни максимално базата с данни и да се отстранят грешките ..
моля не се притеснявайте да спамите тук и на лична. Всяко инфо е ценно...
Пет Яну 25, 2013 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Аз си спомням, че там имаше поне едно място, където се минаваше през доста дълбока кал хем

беше суша. Очевидно върви някаква вода от горе, но аз поне не видях извор, а и не съм го и търсил.


В ниското цапахме през вода под Издремец,чешма не видяхме.Това като се обхожда преди да се излезе от юг.
Съб Яну 26, 2013 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Митко, поздрави и благодарности и от мен за идеята и труда! Smile

Има една чешма на пътя след Пробойница, не е много важна, защото там едва ли човек ще умре от жажда, но все пак може да се отбележи, само дето не знам точни координати.


А ако се минава през хижа Мургаш се пресичат две реки след Белият камък. Трябва да погледна дали съм ги снимала, но ако аз не съм брат ми със сигурност е.

За водата на Вежен може да добавиш, че се намира при кол 211 и има жълта стрелка към нея, аз така я запомних и обясних после.



Чешмата при г.д. Българка, намира се вляво от информационната табела:


Чешмата в изоставеното миньорско селище преди Кръстец, която аз така и не видях като минавахме, но съм я виждала на снимки. И чешмата на гарата, която се намира след като се пресекат релсите в дясно, след бялата сграда.

Хубавото изворче след заслон Караиваново хорище, което ни спаси да не жадуваме до Буковец, след като не намерихме чешмата на Бутора.

След Ришки проход обядвахме край ето тази чешма, но не знам дали е на пътя, защото там пак се провирахме през дървета и така и не разбрахме по маркировката ли вървим или не. Организираната група бяха минали също от там.

От беседката при Ришки проход до нея вървяхме около пет часа, после пресякохме река и по път стигнахме до Раздела два часа след това.

Така без GPS сигурно няма голяма полза, но се надявам да съм допринесла с нещо.

А, да, и един въпрос за Буновска река? Има едни поточета, които се пресичат като се навлезе в гората след поляната с бараката с надписа за копривите - това ли е Буновска река? Защото за друга вода между Арабаконак и Чавдар не се сещам...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Яну 28, 2013 5:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Това което съм отбелязал за Буновска река, действително е на 800 метра след отклонението при фургона над Стъргелската мандра. Сбъркал съм. Не е Буновска река а неин десен приток.
Чешмите на Кръстец и г.д. Българка не съм отбелязал с идеята, че на такива места /хижи и села/ има вода. В този ред на мисли може би ше трябва да се пише къде няма - например Караиваново Хорище и Чукава.
За кайнака, който сте намерили след Бутора прочетох, но нямам конкретни данни и затова ще го включа като го проверя на място. За проверка съм си оставил чешмите на Агликина поляна и под вр. Соуджака.
Пон Яну 28, 2013 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Водата около Плазовец Отговорете с цитат
Огнян /odobogo/ се е разходил по празниците и ми изпрати данни да чешмата и изворчето покрай махала Плазовец. Тук е целият разказ От Емине до Плазовец
Аз малко трудно се ориентирам в неговите обяснения, затoва директно ги цитирам:
след като се излезе от гората, за да се отиде до водата, трябва да се свие веднага вдясно , да се направи обратен завой, да се излезе от другата страна на гората, да се мине под жиците и да се движите в общи линии успоредно на жиците (има нещо като оформена пътека от животните). След няколко минути пътеката се спуска в едно дере (спускатнето не е стръмно) Изворът се намира леко вляво
......
изворчето е ограденото с камъни място (N42.77929° , E27.67531°). Има и един черен път от другата страна на изворчето, но не съм сигурен къде води)
.......
снимка от изворчето – тръгва се по тази пътека докато се излезе на открито място и се насочвате на север към единсвения хълм-вр. Калето). конюшнята се вижда в далечината, а Плазовец остава вляво по-ниско от вас
.......
чешма на конюшнята (N42.78815° , E27.67205° )



Да се има предвид, че той идва от Емине, т.е. за хората които ще вървят към морето изворът се пада в ляво:


Разстоянието по права линия от асфалта до извора е 215 метра. В долната част на картата се вижда мястото на което трябва да се напусне асфалта - по червената следа /Е3/.




Ето и координатите:
Извор: 42 46.757; 27 40.519
Чешма: 42 47.289; 27 40.323
не се различават с тези на Огнян, само съм ги преобразувал в градуси, минути и хилядни от минутата

Моето мнение:
През сухото лято не си заслужава ходенето до чешмата, както беше написал Огнян в предният си пост: "Влажно място, което конете постоянно облизват" и е доста в страни от пътя. По добре да се попита в някоя къща. а в краен случай да се потърси извора или да се слезе до чешмата на Поморийският проход след 2 часа. Вариант е и да се закупи вода от Ловният дом. Август 2012 нямаше, беше в ремонт и не работеше заведението, но може би 2013 ще работи...

На топо-картата 1:25000 са отбелязани чешмата и извора.
Интересно ми стана, още едно синьо правоъгълниче /? чешма ?/ - в централната част на махалата с отклонение от пътя не повече от 50 метра. Това определено си заслужава да се провери!!!



На около час, след като се слезе от асфалта при Плазовец са отбелязани още 2 чешми, съвсем до пътеката:
Янакиева чешма и Акатмуш чешма. Дали някой може да каже нещо за тях?

Сря Мар 06, 2013 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Искам само да уточня нещо, което е важно. Всичките ми обяснения, описани от mikesli, са направени при преход от ИЗТОЧНА в ЗАПАДНА посока.

За тези, които идват от телевизионната кула (т.е. вървят от Ком) и не искат да минават през Плазовец, а да отидат до "конската" чешма, трябва да свият вляво от асфалта в момента, когато започнат къщите и преди да започне спускането по асфалта.

След чешмата се движите по високото, като Плазовец остава ниско вдясно. Растителността е само трева. Няколко минути след чешмата се минава през (или подсича) едно възвишение, което се пада и най-високата точка в околността. Продължавате да вървите напред, слизайки по полегата пътека, която завива наляво. Пътеката ще ви отведе към дерето точно на изворчето, изведе до въпросното изворче на снимката горе.

От изворчето хващате лявата пътека, която ще ви изведе от дерето и после до самия край на боровата гора, през която минава пътеката за Емине.
Боровата гора се заобикаля като се завива надясно и се върви покрай нея. (това е червената линия на снимката долу и въпросният обратен завой , за който mikesli казваSmile ). Оттам нещата са ясни

Сря Мар 06, 2013 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение В по-едър мащаб Отговорете с цитат
Сега като се загледах, ми се струва че не е много ясно къде точно търся вода/чешми около Плазовец. Качил съм участък от картата, ама кой??? Затова сега качвам тази карта, от която да се добива представа къде точно са местата....

Чет Мар 07, 2013 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Нова чешма в района на Байряка Отговорете с цитат
На юг от ПЪТЕКАТА, преди да се започне сериозното изкачване към вр. Баъряка, има новопостроени много хубави, беседка и чешма. За да се стигме до тях пътя се увеличава с 1.5 км и денивелации от +- 100 м, но мисля си заслужава. Става и за пренощуване, добър подслон е. На картата съм я отбелязал с т.1; мястото т.2 е на 15 минути от т.1 и също е с чешма и беседка.




Нед Апр 07, 2013 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
George38



Регистриран на: 22 Апр 2013
Мнения: 6
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
и като един незапознат да попитам, а къде е водата на Зла Поляна Question
Вто Апр 23, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
George38 написа:
и като един незапознат да попитам, а къде е водата на Зла Поляна Question

След м.Белият камък има 3 варианта на пътеката. През вр. Мургаш и Зла поляна вода няма, освен ако овчарите не ти дадат. Ако тръгнеш към х. Мургаш на 5 минути има река. По третия, най кратък вариант - пътеката от север пресича река Чешковица на 10-15 мин от Белият камък
Вто Апр 23, 2013 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:

След м.Белият камък има 3 варианта на пътеката. През вр. Мургаш и Зла поляна вода няма, освен ако овчарите не ти дадат.


Вода има на 100м точно срещу Къщичката на краварите, долу в ниското са и коритата където кравите пият вода, дебита на чешмата е доста голям, и няма как човек да не я види, ако тръгне към ниското. Ние нощувахме там!
Вто Апр 23, 2013 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение точки за Гармин ГПС? Отговорете с цитат
Някой има ли обобщена информацията за вода (евентуално места за бивакуване) под формата на точки за Гармин ГПС?
Сря Апр 24, 2013 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: точки за Гармин ГПС? Отговорете с цитат
planinar написа:
Някой има ли обобщена информацията за вода (евентуално места за бивакуване) под формата на точки за Гармин ГПС?


Прочети по-нагоре в темата ЕТО ТОВА
Има координати на почти всички чешми във формат: Градуси Минути Хилядни от минутата /ГГ ММ.ХХХ/ поне такъв е формата в Garmin-MapSource Smile, а съм виждал GPS-и които са с формат Градуси Минупи Секунди или Градус и части от градуса записан със 6 знака ...
Сря Апр 24, 2013 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 4 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov