ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За фототехниката в планината
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За фототехниката в планината
Автор Съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение За фототехниката в планината Отговорете с цитат
Виждам че тук има хора, които държат на качествените снимки когато са в планината. Интересно ми е къде носите апарата и изобщо оборудването когато сте по баирите - дали в раницата или в отделна чанта. Аз по принцип нося апарата в раницата, но пък ми отнема време да спра и да го извадя като искам да снимам. От друга страна, сега зимата се носят малко повечко неща и става по-трудно за апарата. Та ще бъда благодарен за някой друг съвет от специалистите... Smile
Пет Дек 14, 2012 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Епа ей така (без да съм от специалистите Smile):

Малко е криво ако ти се наложи да си гледаш в краката или пък ако прилазваш по някоя скала, или пък ако се опитваш да си видиш ... като ходиш до ... ; и това без да броим, че да ти висят 2 кг и повече на врата не е приятно, но то пък и никой не е казал, че е лесно.
Пет Дек 14, 2012 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nicksn



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 51
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Епа ей така (без да съм от специалистите Smile):

Малко е криво ако ти се наложи да си гледаш в краката или пък ако прилазваш по някоя скала, или пък ако се опитваш да си видиш ... като ходиш до ... ; и това без да броим, че да ти висят 2 кг и повече на врата не е приятно, но то пък и никой не е казал, че е лесно.

И аз съм така Ванка Smile
Пет Дек 14, 2012 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз сега съм със съпонерка и хич не ми се мъкне нещо по- голямо, за това смятам да си купя пак съпонерка ама някоя по-добра, че моята е вече стара и остаряла. Знам, че никога няма и да се доближа до качеството на вашите снимки ама кво да се прави, мързел Laughing

А може ли да използвам темата за съвет каква съпонерка да си взема,че и без това не ги разбирам много.
Критериите са два:
1.до 1 килограм.
2. до 300лв.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Дек 14, 2012 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Гледай сапунерката да е канон или олимпус. Между 200 и 300 лв. има много приятни апаратчета. Моята е сапунерка на сапунерка olympus vg-160. И прави сносни снимки.
Пет Дек 14, 2012 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
А може ли да използвам темата за съвет каква съпонерка да си взема,че и без това не ги разбирам много.

Ей тука може да зачетеш.
Съб Дек 15, 2012 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Епа ей така (без да съм от специалистите Smile):
................................................................................
Малко е криво ако ти се наложи да си гледаш в краката или пък ако прилазваш по някоя скала, или пък ако се опитваш да си видиш ... като ходиш до ... ; и това без да броим, че да ти висят 2 кг и повече на врата не е приятно, но то пък и никой не е казал, че е лесно.

То наистина така май е по-удачния вариант. Аз като знам, че апарата е в раницата и по-рядко го вадя. Като изключим, че допълнителната чанта пречи при разни теснотии и че тежи още нещо на врата ти, при дъжд и сняг апарата не се ли мокри по-лесно?
Съб Дек 15, 2012 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
shoker написа:
Като изключим, че допълнителната чанта пречи при разни теснотии и че тежи още нещо на врата ти, при дъжд и сняг апарата не се ли мокри по-лесно?

При дъжд или при други усложнения по пътя, когато преценя, че не бива или пък няма да мога да снимам, го прибирам в раницата заедно с чантата.
Съб Дек 15, 2012 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Т.е. пак опираме до момента да има място за апарата в раницата. Аз се чудех дали мога да го избегна това, но май няма как... Cool
Съб Дек 15, 2012 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
shoker написа:
Т.е. пак опираме до момента да има място за апарата в раницата. Аз се чудех дали мога да го избегна това, но май няма как... Cool

Е, то варианти много. Мойта чанта за фотото си има дъждобран например, но на мен ми е по-лесно да я набутам цялата в раницата, тъкмо и да не пречи, вместо да се занимавам да я покривам.
Съб Дек 15, 2012 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Аз сега съм със съпонерка и хич не ми се мъкне нещо по- голямо, за това смятам да си купя пак съпонерка ама някоя по-добра, че моята е вече стара и остаряла. Знам, че никога няма и да се доближа до качеството на вашите снимки ама кво да се прави, мързел Laughing

А може ли да използвам темата за съвет каква съпонерка да си взема,че и без това не ги разбирам много.
Критериите са два:
1.до 1 килограм.
2. до 300лв.


Моят съвет е да се ориентираш към малко по висок ценови клас безогледални апарати - стартови цени около 550лв за тяло плюс китов обектив нови. Има и много добра оферта за Никон J1 тяло плюс три обектива втора ръка за 700 лева.

http://magazin.photosynthesis.bg/second_hand.html

http://magazin.photosynthesis.bg/category/348


Скоро купувах подарък сапунерка за брат ми и най-доборото за парите си бе Sony W690. Може да се намери за около 330лв. Такава картинка, 10 пъти оптичен зум за тези пари просто няма по добра на пазара.

Успех с избора! Ако имаш нужда от повече информация питай смело Smile
Съб Дек 15, 2012 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Колкото до носенето на ДСЛР-а, обективите и статива, и аз съм със същата схема като Гурбев. Голяма раница 50+10 + малка фото раничка вътре.
Съб Дек 15, 2012 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А това не е ли по- добре за 50лв. разлика с W690 пише,че има 21х Оптичен зум и е 16,1 мега пиксела, за 6м. по 70лв. Smile

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Дек 15, 2012 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Няма линк, пусни линк и ще ти кажа. Иначе сега ме подсети че има безлихвен кредит за 6 месеца към синтезиса. Доста добра оферта, подходяща за взимането на някоя безогледалка Twisted Evil
Съб Дек 15, 2012 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сори Laughing
http://www.technomarket.bg/products/09124719/sony-dsc-h100b

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Дек 15, 2012 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov