ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За фототехниката в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За фототехниката в планината
Автор Съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Stanev, Отговорете с цитат
благодаря за предложенията ,със сменяем обектив не зная как бих се справила,а и се купуват различни обективи,излиза по-солено .
не зная защо мислех да е Никон някакъв ,но ще разгледам Сони ,което предлагаш .
www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11133&show=additional

дали това е много добър апарат ??
Чет Фев 28, 2013 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Никоните като цяло в този клас на хартия са супер, но като качество на картинката са пълна трагедия. Ако не ти пука качеството на снимката и не знаеш какво точно търсиш, каквото и да вземеш за тези пари няма да особенно значение.

Най-добре си изясни какво точно търсиш и за какви цели и тогава избора ще дойде сам....или с наша помощ Wink

Отностно безогледалките, тези които съм ти посочил (Никон J1 и Олито) вървят с по един обектив и като качество бият всички сапунери на пазара в този ценови клас. Ако ти харесат можеш да си купиш допълнително обективи. За Никона например са качественни, супер евтини и много компактни, цени около 250-300 лева.
Чет Фев 28, 2013 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SMitev



Регистриран на: 18 Юли 2012
Мнения: 53

Мнение Отговорете с цитат
Зенит 11 Very Happy Very Happy и нямам проблем с батериите...[/i]

_________________
I love not man the less, but Nature more!
Чет Фев 28, 2013 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям за никона от L серията, макар и да не съм съгласна, че са чак пък пълна трагедия. Няколко години имах Nikon L100, фотоапарат - тъпунгер, заради липсата на каквито и да било ръчни настройки. Иначе откъм картинки се справяше прилично, на моменти прекрасно. Имаше проблем с определени нюанси на лилавия цвят - така и не ги откри.
Това, което харесвах в него беше 15х оптичния зуум, сега 18-55 обектив на новия ми се струва късоглед. Обаче и това си имаше минуси - нямаше опция да му се сложи някой прост филтър и обектива накрая стана като калейдоскоп, толкова драскотини имаше.
Друг плюс бяха батериите - бачкаше с 4хАА, което определено ми е спестявало мъки по зареждане и търсене на ток. Едни акумулаторни в него + два пакета Duracell в раницата и нямах грижи.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Фев 28, 2013 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение хубави снимки ! Отговорете с цитат
естествено,4е ми пука какво е качеството,аз иначе мога да си карам и с ГСМ камерите Smile
но ,исках да си изясна какво означават цифрите на характеристиките Smile
намерих това
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=88
и сега вече смело мога да дам и малко повече левчета, да Никон-а ,който ми предложи с обектив ф/2.8 за 500 лв е добра цена ,дано и март месец има тази промоция ,за да съм финансирана Smile
а после може да се поизуча и купя и други обективи , само ми се искаше да е с АА батерии Rolling Eyes нещо
Чет Фев 28, 2013 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Купи си резервна и ги зареждай и двете. И аз сега се уча да свиквам с тая практика Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Фев 28, 2013 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Това с АА батериите е малко до навик. Апаратите ползващи такива батерии са по обемисти от Li-Ion такива. По принцип ДСЛР-те издържат около 1000 кадъра с една батерия, повечето сапунери са около 200-400 кадъра. Имам и ДСЛР и Сони Некс. Некса издържа около 300-350 кадъра с една батерия, което за мен е малко, на ден интензивно снимане заминава почти цялата Smile Реших проблема с батерията като взех втора китайка за 30 лева, която държи повече и от оригиналната. Ако реша да ходя някъде в пущиняка за повече от 3-4 дена (което за сега е невъзможно заради малкия) ще си взема още няколко резервни батерии или направо едно соларно у-во за тези пари.

Прегледай ревютата в нета на апаратите които съм ти пуснал и после иди ги виж в магазина, ако ти харесат ги взимай. Само Сонито (W690) е осакатено откъм ръчни настройки, останалите имат всякакви ръчни режими.

Отностно никоните, ами няма как да кажа че ми харесва картинката на сапунерките им. За мен лично е много зле. Само средният и високият клас са добри. Но това важи и за останалите марки Wink

Ако има апарати които много ти харесват пусни линкове и задай конкретни въпроси Smile
Чет Фев 28, 2013 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение благодарности :-) Отговорете с цитат
да,много ми помагате ,колеги , сега остава да си избера смело ,но май реших да е по-скъпичко от 500 ,явно е доста по-практично , вместо след 2 години пак да се чудя какво да купувам и натрупването на средства ще излезе по-солено -както двата ми лентови апарата сега седят за играчки Smile
Чет Фев 28, 2013 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, това все пак се водеше "пораснала сапунерка" Laughing
По-натам мисля да се сдобия с нещо дребно и удобно за удряне в камъни, както и държеливо на студ. След като успяхме все пак да счупим един удароустойчив Olympus mjuTough 8000, ся не знам вече какво да е Laughing

А за Зенит-а, миналата зима имах две еднократни лентови апаратчета Fudjifilm, ебаси кефа беше да щракам с тях, пък като извадих снимките какъв кеф беше!

https://plus.google.com/photos/100661455321828014084/albums/5730512037541421457

_________________
www.summitsweb.com
Чет Фев 28, 2013 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Като стана дума са фотоапарати, съм хвърлил око ето на това: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10543&show=additional
В щатите са на доста по прилични пари около 300$, не знам, защо тук му е толкова надута цената. Най ме впечатлява 20х оптичния зуум, и същевременно компактността, което за мен е от огромно значение.
Пет Мар 01, 2013 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение maneco, Отговорете с цитат
и аз харесах апарат,който в сайта амазон е доста по-изгоден ,но не зная как се пазарува и каква е доставката ,дали ако се обединим няма да е изгодна покупката ?
Пет Мар 01, 2013 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък съм хвърлил око на една "сапунерка", но нямам излишни шест бона... Както се подсмихва един приятел, въоръжен доскоро с Canon 5D Mark III, сума ти обективи измежду които и един един 600 мм., към който се завива това "апаратче" и после се слага на статив, приличащ на установка за зенитно оръдие... Разбира се с този арсенал той не снимаше пейзажи, а птици и естествено не го мъкнеше километри на гръб...
Та както се подсмихва този приятел: "Е, сапунерка е условно да се каже за тази машина..."
Ей това имам предвид: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=11080&show=additional#

Между другото този същият мой приятел май се насити да заляга покрай блатата и разкара всичките си кютуци (а доста от по-скъпите играчки на Canon му минаха през ръцете), защото и пазара на скъпите апарати на старо в България нещо позамря и сега си е купил едно Фуджи, за което казва че прави страшни снимки: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=&cat=46&producer=FJ&from=&to=&filter= Е, няма никакъв "зуум", ама явно не му и трябва на човека.
Пет Мар 01, 2013 1:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение ivailo.hr, Отговорете с цитат
браво , точно за това сапунерче се лепнах ,но като му видях цената увиснах Smile
и следващото му братче от 1300 лв ми се видя евтиниика Smile
но като му сравних цената с амазона се ядосах - наще защо толкова скъпо го продават Twisted Evil
Пет Мар 01, 2013 2:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: maneco, Отговорете с цитат
Pagane написа:
и аз харесах апарат,който в сайта амазон е доста по-изгоден ,но не зная как се пазарува и каква е доставката ,дали ако се обединим няма да е изгодна покупката ?

Ето тук можеш да прочетеш как да пазаруваш от чужбина. Но за гаранцията... ще трябва да пратиш стоката обратно. У нас не са дорасли търговците да обслужват гаранционно стока НЕзакупена от тях.

6+ бона за фотоапарат... трябва да е средство за производство, че да ги дам.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 01, 2013 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Re: maneco, Отговорете с цитат
Pagane написа:
и аз харесах апарат,който в сайта амазон е доста по-изгоден ,но не зная как се пазарува и каква е доставката ,дали ако се обединим няма да е изгодна покупката ?


Можеш да разгледаш и в Ebay.com, там има и оферти с включен транспорт и отново излиза по евтино:
http://www.ebay.com/itm/Sony-Cyber-shot-DSC-HX20V-18-2-MP-Digital-Camera-Black-/261157982949?pt=Digital_Cameras&hash=item3cce3a92e5
Аз ще изчакам някой лятото като отиде на бригада, да ми го донесе тъкмо ще има с какво да си щрака там Wink, но чакам спецовете да се изкажат, че аз гледам някакви неща, но си нямам идея какви снимки ще прави.
Пет Мар 01, 2013 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov