ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов вид снегоходки - кажете мнение?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Нов вид снегоходки - кажете мнение?
Автор Съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Мислени са от сноубордист кайтър. Very Happy
С щека неможеш да ги спукаш, на остър камък също. Материалите са добри. Използваните материали могат да се видят на:
http://www.smallfoot.eu/images/stories/gallery/product/_mg_1smallfoot-shema.jpg
Най-долу на снимката е логото на ПСС, тествани са и от тях.

Не им правя реклама, нито съм убеден, че стават за планинарските цели, просто ме дразни говоренето напосоки, за нещо което човек не е виждал. Интересни са ми новите неща, човек го е мислил, правил ги е години, сменял е материали и конструкция, затова не искам да предполагам нищо а просто ще ги тествам от чисто любопитство. Като всяко нещо най-вероятно ще си имат плюсове и минуси.
Странично закантване е повече от ясно, че няма как да се случи, но нека видя, как ще се държат в реални условия и после ще отсъждам.

Познавам и друг изобретател на екипировка в БГ, на ледени клинове, всички му се чудеха на акъла какво е това, което се мъчи да постигне, но накрая се оказа, че няма по-добри ледени клинове от неговите.
Съб Дек 29, 2012 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:


Не им правя реклама, нито съм убеден, че стават за планинарските цели, просто ме дразни говоренето напосоки, за нещо което човек не е виждал. .


Емо , ти прочете ли заглавието на темата Very Happy ? Все пак сме планинарски форум и коментираме пригодността на тези снегоходки именно за ползване в планината...... Понякога не е необходимо да си виждал наживо или пробвал даден продукт , за да дадеш аргументирано мнение дали той е подходящ за извършването на дейност, с която си запознат и имаш практически опит. Един от основните проблеми на снегоходките, предназначени за планинско ползване, е липсата на добро сцепление. А това е очеваден недостатък на българският вариант, и нямам нужда да правя тестове за да се уверя в това Wink .Когато става въпрос за сигурноста на подобен вид екипировка компромиси не трябва да се правят, защото последствията знаем какви могат да бъдат .Според мен собственика на правата върху този продукт трябва да смени таргета на рекламата си - тези снегоходки определено биха били добър вариант за по-равнинни терени, особено като се махне всичко метално по тях . С по-ниското си тегло , и при една добра цена , вероятността да успее този проект не е никак малка Wink .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Дек 30, 2012 1:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Преди да разкажа впечатления искам да кажа, че не правя реклама на продукта, не ми е платено за това Very Happy , и никой не ме е екарал да го правя. Аз контактнах човека производител и реших да уважа българското, така че мотивацията ми е по-скоро патриотична и въобще не е комерсиалана. Very Happy Не търся никаква полза за мен, освен да науча нещо ново и да помогна на един българин прозиводтител, не знам някой от вас разбира ли какво означава да си производител в България в днешно време. Таковат те от всякъде.
Обикновенно проблемите на българските продукти е в доизкосуряването им и в детайлите. Затова реших да помогна на момчето, като подложа продукта на някакъв вид тест. Той се съгласи, което отбелязвам, че е доста рисково за него, но показва неговото желание да се развива и подобрява нещата. Не се страхува от критика. Дадох му тази тема да я прочете и каза, че разбира, че е нормално да има негативизиъм и е готов да изслуша всички мнения с интерес. Думите му бяха нещо от рода " не ги жали снегоходките, постъпи крайно и брутално с тях. Нека видим какво ще се случи", което ме изпълни с ентусиазъм. Very Happy

И така ипробвахме ги частично на Рилските езера на 31-и 2012.

Впечатляващо малко място заемат отдути. Чантичката на една снегоходка е малко по-голяма от калъфа ми за скиорската маска.
Един комплект се надува за около 5 минути, добро упражнение за сгряване на ръцете през зимата. На винтилите има капачета, за да не замръзва евентуално лед и сняг и да ги отдуят, докато вървиш. Помпичката не тежи почти нищо, компактна е за носене.
Самото поставяне е ОК като концепция, държи добре крака отгоре, но натягащата катарама може да ти тетсва нервите, докато ги стегнеш. Има вероятност и аз да не знам, как се работи бързо с такъв тип затягане. Катарамата за затягане са две халки една до друга. Това май не го снимах много добре, но няма значение. В студено време обаче, не виждам как ще ги сложиш без да получиш измръзване на пръстите, понеже с ръкавижи няма да стане. Ако си опитен със системата за закрепване би могъл да стегнеш един крак за около минута.
Първото надуване и обуване е около 15-на минути, докато проучиш всичко как е.

Първи стъпки на снегоходки:



Първото приложение, което Дария откри е следното :
Оказа се че с TSL-кие трудно можеш да правиш такива сложни стъпки без да ги настъпваш и спъваш в тях.


Следващото което открихме е кои как затъват. Е вярно, че бяха на по-лек от мен човек, но разликата беше доста. Ето моя крак обут с класика в жанра на TSL и тези на Small Foot.



Друго което открихме е че ако си по-чевръст в краката, почти можеш да подтичваш по равното.


Друго много голямо предимство е че можеш да стъпваш с тях на каквото се сетиш без да се притесняваш, че ще ги повредиш. На терен където са се оголили камъни а в същото време има достатъчно сняг за снегоходки наоколо, ще са незаменими. Тук противно на очакването, че ще се повредят, не е така. Газиш във вода, сняг, лед, кал, камъни, туфи треви и полегнал хвощ без никакъв проблем. Особенно ако си ги обул без котките, можеш да влизаш и в хижата даже с тях. Реално можеш да ходиш и по макаданов-чакълест път с тях и даже ще вървиш по-бързо. Не са правени за ходене само по камъни, но няма никакъв проблем с тях.

На първият малък баир се представиха добре. Единствено котките на едната снегоходка се откачиха, те се закрепят с лепки. Момчето изобретател и производител ми каза, че вече има подобрена версия на това закрепване на котките и проблема е решен, но нямаше такива в момента да ми даде.




Стигнахме и до избрания баир над Трилистника към хребета, на който исках да тестваме снегоходките, не само надуваемите. Оказа се че склона е от замръзнал вледенен сняг, който предвид, че Слънцето взе да се скрива, започна да се втвърдява още повече. Баира беше около 45 градуса ако не се лъжа а нагоре имаше и по-стръмни участъци. От снимкта не става много ясно какъв е наклона и снега.
Ето опит за тръгване нагоре. При такъв голям ъгъл и замръзнал сняг, трябва да забиеш по-силно предната част, за да забиеш добре котките. Проблема е че неможеш да се оттласнеш добре със задния крак, за да продължиш нагоре. Дори да се оттласнеш понеже зъбите са само отпред опорния крак поддава отдолу снега. За настрани не става, понеже няма какво да се закантва.







Аз пробвах и с TSL-ките, но си беше голяма мъка. Евентуално можеше да изкача този баир само фронтално с яко забиване на предните зъби и повдигнати пети. Отказахме се от повече опити, и тръгнахме по неотъпканото към пътеката.
Ето как изглеждат следите от двата вида снегоходки. Отляво са минали два чифта SmallFoot а от дясно един чифт TSL .


Отново стигнахме до стръмен склон, който имаше отъпкани участъци от пешеходци, следи от сноуборди и естествено неутъпкани. Тук вече се намесва техниката с която вървиш и физическата ти подготовка. Едните снегоходки минаха а другите забуксуваха и стана ето това, което си беше доста смях, понеже тинейджърката се беше ядосала и искаше да се връща.

След това реши да продължи така от инат, понеже не стана нейното.


Шегите настрана, но бях приятно изненадан от продукта. Ще се опитам да направя кратко обобщение.

Плюсове:
- Леки са.
- Компактни за носене, когато не ги ползваш (най-вече когато ги транспортираш отдути в калъфа си)
- Удобни за ходене. Можеш да правиш по-сложни стъпки с тях. Вероятноста да се спънеш е по-малка.
- Позволяват бързо ходене по равно и малки наклони.
- Може да ги ползваш без котките по равно, което ги прави още по-леки.

Минуси:
- Отнема време за подготовка, за въвеждане в експлоатация. Ако закъсаш в студ и тепърва трябва да ги надуеш на минусови темепратури, не съм сигурен за колко време може да стане и колко ще измръзнеш.
- За големи наклони със замръзнал сняг и лед, не стават, нито за фронтално нито за странично преодоляване на наклона.

Препоръки:
- По бърза за вързване система на краката. Тази отнема доста време ако си на студ ще ти замръзнат ръцете.
- По-добро фиксиране на котките(зъбите). При здрави удари в леда се изкарват ако не си ги сложил много правилно а важното е да са дурако устойчиви. Препоръчвам да ги помислят да се обуват в комбинация с истински котки. Мисля, че ще стане нещо уникално ако се измисли. Ще бъдат почти незаменими. Просто техниката за качване на технични участъци ще е друга, но важен е крайният резултат. Страхотен плюс ще е това ако стане.
- По-малките номера обувки излизат от предната примка ако не са идеално захванати, особенно като вземеш да натоварваш във всички посоки. Можеби още една напречна лента от долу няма да навреди. Или една надлъжна лента между двете напречни, може и да е като допълнение за малки номера и да е сменяема, за да не изпада крака.

Като цяло до тук:
- Страхотен продукт
- Изключително подходящи за ходещи по не много големи баири. Проходими през всякакви настилки по земята. Стига да не е тясна пътека или подскачане от камък на камък. Но за сняг примесен с голи камъни, хвощ, вода, лед и т.н. са супер. Няма какво да им пазиш.
- Подходящ за вскякваи туристи, които искат да вкусят девственият сняг зимата, но не искат да ходят по големи баири и да си купуват скъпи обувки, не пускащи нищо.
- Подходящи са за всички деца, понеже нямат остри и твърди ръбове по края.
- Могат да се ползват за вървене по равно и без котките, което ги прави още по-леки и безопасни.
- Не са подходящи за екстремни ситуации в планината. (за част от тях)

Искам да уточня, че искам да ги тествам в още няколко вида сняг – пресен пухкав и мокър лепкав. Всички заключения дотук са на база само на едно ходене с тях в определена климатична и теренна обстановка. Мнението ми не е крайно, но е изключително позитивно.

Може и да пропсукам нещо. Ако се сетя ще допълвам.


Последната промяна е направена от Emil на Сря Яну 02, 2013 12:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 01, 2013 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение ,,дилетантски,, питанки Отговорете с цитат
Think
Май основно стават за писане по снега. Shocked Very Happy
Tooth Tooth Tooth
Oops
Много инересно при виелица(често явление в планината) как ще се държат тия балони с голям обем.
За колко време ще се надуят (ако не е замръзнала помпата) и/или ,,обуят,, преди да ги отнесе ветърко.
При снеговалеж (пр. по-силен) ,като се,, напълнят,, със сняг как се ходи с тях.
Ако (нещо надуваемо е все пак) се спука примерно едната ,ще се ли,, потъва,, на куц крак .А двете.
и т.н.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Все питанки , ама нали сме голееми планинари и трябва да сме подготвени за всякакви ситуации.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sad

А, и още
тя, Планината не е патриотично настроена и не пита как върви бизнеса.
А по скоро гледа да ,,унищожи,, някой невнимателен .

Wink
Вто Яну 01, 2013 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Не си чел внимателно. Very Happy
Написал съм, че не са подходящи за екстремни ситуации, с което се изчерпва отговорът ми.
Всичко което си написал съм го мислил. Просто имат други предимства, пак за планина и гора, но не за крайните ситуации.
То за крайните ситуации, не че не можеш да счупиш и френската пластмаса, като я заклещиш между два камъка в снега, но както и да е.

Това е като с дрехите. Вярно че гортексовите дрехи пазят най-добре, но аз не ходя с такива в планината а ходя с тези, които ги дават, че не стават за тежки условия, но са по-дишащи от гортекса. Това не ми пречи да обикалям планините в БГ и да минавам и през екстремни ситуации. Измислил съм, как да се справям със ситуациите без да ползвам гортекс. Който търси намира. Very Happy

Другата цел на поста ми беше да не ставаме толкова консервативни, което е нормална тенденция на човешкия ум с годините. Закърнява откъм възприемане на нови идеи. Нека даваме шанс на новото все пак да се докаже или компрометира. Не е казано, че трябва да зависи живота ти, за да го тестваш все пак, нали така? Very Happy
Вто Яну 01, 2013 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
"...но натягащата катарама може да ти тетсва нервите, докато ги стегнеш. Има вероятност и аз да не знам, как се работи бързо с такъв тип затягане. Катарамата за затягане са две халки една до друга..."
Моите котки са с такава катарама(вероятно),много съм доволен.Изключително бързо и надеждно стяга-дърпаш дългата черна лента,и с 1 движение в обратната посока на червената лента-разхлабва.



По въпроса за снегоходките,ако може да се изкажа-понеже нямам много опит в планините,затова пък имам време да пиша и философствам.
Значи-мисля,че това дето новите снегоходки са с дупка по средата ,има голям потенциал.Освен,че може да се пригодят и за котки,може да се измисли система,позволяваща бърза регулация на нивото на пропадане на обувката под снегоходката.
За равно-натягаш,крака се вдига и стъпваш предимно на снегоходка и зъбите на котката,по-малко затъване.
При по - голям наклон -отпускаш,крака пропада и позволява закантване и като цяло вертикално положение на стъпката и крака,докато самата снегоходка може да ляга накриво ,следвайки ъгъла на склона.
Естествено,трябва да е измислено добре,за да става регулирането най-вече бързо и лесно.(всъщност,може да има такова регулиране)
Извинявам се ,ако се изказвам неподготвен.
ЧНГ
Вто Яну 01, 2013 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:

Това е като с дрехите. Вярно че гортексовите дрехи пазят най-добре, но аз не ходя с такива в планината а ходя с тези, които ги дават, че не стават за тежки условия, но са по-дишащи от гортекса.

Чудесна статия!
Чудесно е че българи правят такива неща. На производителя - УСПЕХ!

С риск да оцапам темата за снегоходките ще те попитам какво имаш пред вид с "по-дишащи"дрехи?
Вто Яну 01, 2013 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации за конструктивния подход и положения труд за теста и ревюто. . Доста добре сте онагледили със снимки и извел като изводи в края на текста предимствата и недостатъците на тези снегоходки. Определено прави впечатление следното:

- Много по-малкото газене спрямо ТСЛ-ките - което си е нормално с оглед конструкцията на модела Wink . Това е огромен плюс при дебела мека снежна покривка !

- Потвърждава се липсата на добро сцепление(меко казано) - също конструктивно заложено. Упражнения от типа " снега се надигна и ме удари по челото" Very Happy са много забавни в изпълнение на симпатична тийнейджърка с усет към рисуването Smile - но само под контрола на баща ѝ Wink ! Ако говорим сериозно - това е най-големият недостатък на този продукт.

- Липсата на повдигаща се пета - също огромен минус при преодоляване на наклони, особено с голяма денивелация !

Дано хората , които се занимават с този проект, да успеят да завоюват своето място на пазара . Но това едва ли ще стане , ако се целят в нишата на снегоходките , предназначени за по-трудни планински терени.Просто не са конкурентноспособни на продуктите на фирми като MSR и TSL . Явно нещата все още са в развитие , и според мен трябва да се концентрират върху:

- Намаляване на теглото(още....)
- Повишаване на надеждността - спомена, че вече са премахнали велкро-котките Cool
- Пускане на модели с ралични размери(обем и форма на балоните)
- Както казах по-горе - смяна на таргета на рекламата ! Защото следният текст от сайта на фирмата е тотално сбъркан според мен :
"...Multifunctional - The Small Foot snowshoes are suitable for every type of snow and terrain in comparison to the traditional snowshoes that are different according to the terrain that they are designed for. The bigger and elongated forms are for flatter sections, while the smaller, shorter and rounder ones are for rough terrain with more compact and firm snow. The shape of the air balloon in the Small Foot snowshoes, the binding system and the construction of the inflatable snowshoes make them stable and reliable in any type of snowy terrain ....."

Всичко това го казвам не като някакъв гуру в планинското снегоходене( ползвам моите едва втори сезон Wink ), нито като експерт в областта на рекламата или нещо от сорта......Пиша като редови турист обичащ зимната планина, който знае как е избирал своя първи чифт снегоходки, и съм сигурен че 99% от хората подхождат именно по-същия начин Wink !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Яну 01, 2013 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
За много години,да сте живи и здрави и да са ви леки раниците.
Много се двоумях дали да изкажа мнение,но все пак ще кажа следното:Емо много си ми симпатичен но колкото и да казваш,че това не е реклама,, баш на това си прилича.Не е необходимо да си консервативен, а технически грамотен за да можеш/в повечето случаи/да прецениш даден продукт дали става за това което е предназначен и ли не става. Още като ги видях бях убеден,а след изпитанията съм сигурен,че тези снегоходки са абсолютно непригодни за планината,защото тя не е нито равна нито само слънце и синьо небе с пухкави бели облачета.Напълно ясно е,че стават само за равнината и то при хубаво време.Традиционните снегоходки са универсални /стават за всякакви условия/и това ги прави естествения избор на все ки турист.Едва ли мислиш,че някой ще носи няколко вида за да може да избира оптималния вариант според условията. Надявам се да не се сърдиш за това което казвам. Very Happy
Вто Яну 01, 2013 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Щом казваш.Нито казвам,че ревюто е лошо нито,че Емо е направил нещо неправилно.Просто моето мнение,а и на повечето колеги преди мен/просто прочетох какво са написали/ е, че тези снегоходки не са пригодни за нормално ползване по планините,и то по доста параметри.Като сте толкова съпричастни вземете и си ги купете,но после имайте доблеста да си поплачете тук пред всички.
Това е беше отговор на Ристо.


Последната промяна е направена от НИКОЛАЙ Т. на Вто Яну 01, 2013 11:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 01, 2013 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Браво Емиле.
Чудесно ревю.
Колкото повече, толкова повече...полезност.

ЧН 2013г.!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 01, 2013 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Емо за ревюто и труда който си си направил Нищо лично. Very Happy
Вто Яну 01, 2013 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
corrector написа:
"...но натягащата катарама може да ти тетсва нервите, докато ги стегнеш. Има вероятност и аз да не знам, как се работи бързо с такъв тип затягане. Катарамата за затягане са две халки една до друга..."
Моите котки са с такава катарама(вероятно),много съм доволен.Изключително бързо и надеждно стяга-дърпаш дългата черна лента,и с 1 движение в обратната посока на червената лента-разхлабва.

...
По въпроса за снегоходките,ако може да се изкажа-понеже нямам много опит в планините,затова пък имам време да пиша и философствам.
Значи-мисля,че това дето новите снегоходки са с дупка по средата ,има голям потенциал.Освен,че може да се пригодят и за котки,може да се измисли система,позволяваща бърза регулация на нивото на пропадане на обувката под снегоходката.
За равно-натягаш,крака се вдига и стъпваш предимно на снегоходка и зъбите на котката,по-малко затъване.
При по - голям наклон -отпускаш,крака пропада и позволява закантване и като цяло вертикално положение на стъпката и крака,докато самата снегоходка може да ляга накриво ,следвайки ъгъла на склона.
Естествено,трябва да е измислено добре,за да става регулирането най-вече бързо и лесно.(всъщност,може да има такова регулиране)
Извинявам се ,ако се изказвам неподготвен.
ЧНГ


Не си неподготвен. Правилно си уловил възможностите. Very Happy
Това е много важна специфика на тази конструкция.
Наистина пича работи по това да регулира височината на подметката спрямо останлата конструкция.

Относно халките за затягане, да такива са и искам да кажа, че се оказа, че не съм боравил правилно с тях, затова съм имал проблеми.

sergey_v написа:
Emil написа:

Това е като с дрехите. Вярно че гортексовите дрехи пазят най-добре, но аз не ходя с такива в планината а ходя с тези, които ги дават, че не стават за тежки условия, но са по-дишащи от гортекса.

Чудесна статия!
Чудесно е че българи правят такива неща. На производителя - УСПЕХ!

С риск да оцапам темата за снегоходките ще те попитам какво имаш пред вид с "по-дишащи"дрехи?


Казват им Soft Shell (Мека Черупка) а на гортексовите им викат Твърда черупка.
Дано знаеш английски, за да прочетеш долната статия. В нея има добър анализ на този тип концепция за дрехи.
Ако не го разбереш, ще взема да го преведа и да го побликувам. Very Happy

http://www.backcountry.com/sc/what-the-heck-is-soft-shell

ZCEZBPM написа:
Николай, не съм съгласен че Емил им е правил чак такава реклама.
При положение че се споменават минуси които ги правят непригодни за сериозна употреба в момента.
То реално никой трезвомислещ човек няма да си купи в този момент нещо с толкова недостатъци, но е интересно да се види докъде са стигнали с подобренията , защото аз тези неща ги знам от доста време.

И най-вече трябва да има повече такива инициативи като тази на Емил.
Нека хората да получават от първа ръка инфо за тези неща.
Интересно беше как някой се хваща и отива да пробва нещо подобно.

Още по-интересно ще ми е да науча Емиле, как успя да убедиш **каскадьорът** да ги пробва.SmileSmile


Първо мрънка, че с такива тежки неща на краката не и се ходи, но после реши, че е добре за мускулите и формата. Very Happy
Докато писа по езерото беше добре.
После взе да мрънка, че ще трябва да качва баира. Very Happy Добре че отпадна оня склон до Трилстника.
После и стана студено и взе да иска да се връща, за да хващаме лифта.
Все пак нямаше идея, че сме на 100-200 метра от зимната маркировка на хребета и че връщането обратно означава още доста студудване.
След това ми беше сърдите, че я съм я изтормозил и затова на инат дърпа снегоходките по целия хребет до лифта.
С тинейджърите е така, трябва да има някакъв фън иначе ги изгубваш за каузата. Very Happy

Ристо Туристо написа:
Браво Емиле.
Чудесно ревю.
Колкото повече, толкова повече...полезност.

ЧН 2013г.!


Мерси. просто се опитвам да съм полезен, както на съфорумците, така и на пича, за инициативата му.
Отделно от това мисля, че има бъдеще тази снегоходка, особенно след няколко модернизации.
И аз съм на този принцип, че колкото повече сме информирани от първа ръка, толкова по-добре за нас.
Мечо пух е много прав. Very Happy

НИКОЛАЙ Т. написа:
Емо за ревюто и труда който си си направил Нищо лично. Very Happy


Не се притеснявай. Всяко мнение е добро, стига да е конструктивно.
Ако излязат и други БГ продукти и на тях бих помогнал, така че донякъде си прав с рекламата, но тя е на БГ мисълта. Very Happy
След решаване на проблема с регулирането на нивото на обувката и възможността да ги обуеш с твоите си котки, аз бих си взел едни такива.
Не случайно съм писал и плюсове, ако бяха съвсем безнадеждни, нямаше да пиша все още.
Ако тези, които ходим в планината не му помогнем с нашите изисквания, няма кой да го направи.
Сря Яну 02, 2013 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Idea
http://pss.bg/forum/index.php/board,13.0.html


Последната промяна е направена от баир_будала на Пон Яну 28, 2013 8:59 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Яну 02, 2013 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Сега чак видях, че част от мненията са в една друга тема.

Нека кажа няколко неща, за тези, които могат да останат с грешни впечатления:

1. Както написах съвсем в началото на поста ми, не правя реклама а отговарям на въпроса на колегата, пуснал темата. Понеже всички взеха да пишат врели не кипели, без даже да са ги обували тези неща, реших да действам по съществао. Обадих се, взех ги и ги пробвах. Просто, ясно и прозрачно.

2. Това не е модна фото сесия. Мястото на снимките е случайно, просто решихме да ходиме там. Даже съм написал в темата "7-те Рилски езера", защо отидохме там.

3. Не мисля, че съм толериран от модераторите. Просто внимателно се съобразявм с правилата и логиката във форума и никога не обиждам никого. Не че не съм се дъвкал с разни досадници, но винаги е в рамките на приемливия тон.

4. Хайде да не ми се преиначават думите и действията. Всяко нещо съм го написал, защо съм го направил и каква е била мотивацията ми. Нима е по-добре да отида да ги пробвам и да не кажа на никого? Мисля, че оценката ми за снегоходките е достатъчно безпристрастна. Това е реалното ми мнение.

5. Ще продъжа да пиша по темата ако имам какво да кажа. Ако колегите модератори сметнат, че правя платена реклама, нека изтрият мненията ми.

Благодаря на всички участници в темата.
И хайде да го караме с повече положителни емоции. Very Happy
Сря Яну 02, 2013 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov