ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бояна - Копитото

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Бояна - Копитото
Автор Съобщение
amd



Регистриран на: 26 Дек 2012
Мнения: 1

Мнение Бояна - Копитото Отговорете с цитат
Здравейте.
Решил тази година да гледам "бомбите" от високо. Нямам кола...но то ще е топло и предполагам няма да имам проблем да направя някакво преходче.
Замислих се за площадка, от която да имам хубава гледка към Витоша и измислих няколко варианта:
1. От пътя на Драгалевци -> ...но предполагам 1/2та квартал ще е там...
2. От полянката между Боянския водопад и Копитото (не съм сигурен каква гледка мога да имам от там изобщо)
3. От Кулата на Копитото...е там вече ще е 1/2 София Very Happy ...но гледката е уникална и няма пречещи клони/дървета

Мисля, че съм се решил на вариант 3...но имам няколко въпроса.
Качвал съм се на Копитото с кола много пъти...според гуугъла пътя е 9 км или макс. 2 часа на посока, ако тръгна да се качвам по шосето пеш (нещо не ме радва тая идея). Слизал съм от хотел Копитото до Бояна 1 път - в лятно време и по светло (доста стръмна пътечка си е...няколко пича с колела минаха покрай нас). Въпросът е дали ще е удачно да се качвам нощем по нея, при това при наличие на сняг (паднал предния ден)? Има ли маркировка? Има ли места където може да стане опасно? Пътеката за която говоря тръгва от един паркинг под военното поделение, минава над реката -> после покрай едни вили и от там ми е тотална мъгла....стигаше се до място с една чешма, където бяха спрели 3 черни джипа и от там нагоре нямам идея на къде се ходи. Можете ли да помогнете с някаква информация? Искам да хвана що годе отъпкана или маркирана пътека...ако реша да минавам от там, то със сигурност ще мина маршрута по светло предния ден.

Благодаря...и весели празници Smile
Сря Дек 26, 2012 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За мен най-хубавата гледка към София е от връх Камен дел или от връх Кикиш. Вижда се цялата София, разбира се доколкото е възможно това през смога.
Ако все пак става въпрос за Копитото, аз не бих се качила от Бояна, имам неприятни спомени от тази пътека, именно защото е стръмна Wink Иначе оттам е най-бързо, вярно е. Маркировка не знам да има, освен ако не са направили наскоро.
Пътя много заобикаля, ама ако решиш може и по него, просто ще едно дъъъъъъълго и досадно бъхтане.
Аз бих се качила от Беловодски път покрай Раковец, пътеката почти сигурно ще е утъпкана, излизаш на пътя и продължаваш по него до Копитото. Не е маркирана, но ако го минеш един път през деня, после няма да имаш проблеми.
Ако те е страх, че можеш да се объркаш там можеш да тръгнеш по алеята за Златните мостове, по която няма къде да сгрешиш (има маркировка) и после пак да се отклониш по пътя на Разклона за Копитото.
Ти това кога мислиш да го направиш, че не разбрах?
И сам ли ще бъдеш?
Защото Витоша ни е в задния двор, дето се вика ни е домашната планина и често забравяме, че доста народ е загинал там. Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Дек 28, 2012 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
/това ми е основния профил....бях си забравил мейла, та трябваше да се регистрирам наново/

Идеята беше да гледам новогодишните фоерверки/бомби над града...Първоначално имах други планове за вечерта, но оня ден се провалиха и реших да видя за какво иде реч (имам познати, които са се качвали и всички казват, че си струва...те обаче използват мпс Very Happy ). Вероятно и аз няма да се качвам (притеснява ме и прибирането до нас...с такси минимум 15-20 лв, ако изобщо успея да намеря някакво такси в 2 през нощта Very Happy )...освен, ако не ми изпадне кола от някъде Very Happy

Благодаря ти за предложенията...ще ги мина по светло догодина Smile .
Иначе и аз първо се сетих за вр. Камен Дел, но единствения по-пряк път, който знам е през лавинарника на Комините....а и точно на този връх щях да умра от студ една лятна вечер (в София беше над 30 градуса, а горе около 15 и в комбинация с познатия ни вятър не се стоеше Very Happy ).
Гледката наистина си струва Smile -> http://imageshack.us/f/829/49654569.jpg/ /цъква се на снимката, за по-голям размер/
Пет Дек 28, 2012 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov