ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
1. Просто попитай охраната на портала на Горското, зад чешмата. Мисля си, че е в обратна на пътеката посока. Но не повече от 3-400 м.
2. Туй пък за какво ти е?
Рано ти е!
Освен ако няма ядрен взрив, но ако имаш бял чаршаф...., абе дълго е, като се видим ще ти обясня. Не се бъзикам, нали ти казах, че съм бил ЯХБР.
Ако питаш за старите гробища до Доброванските гъби, на около 300 м. от вашия катун е.
3. Питай в кръчмата, където ядохте сладолед.
4. Да не те разочаровам, ама няма. Освен хотела, но под 40 лв. забрави, че и повече. Може да погледнеш пътеписа на Яница. Другото е палатка.
4.2. Контакт му е майката. Като стигнеш в Дъскотна питай и в Рупча питай, в следващото село също питай. Като цяло разговаряй с хората и питай, не хапят. Все нещо ще излезе. Аз не бих се притеснявал. Нали все пак е приключение.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Апр 16, 2015 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
didogen написа:
1. Просто попитай охраната на портала на Горското, зад чешмата. Мисля си, че е в обратна на пътеката посока. Но не повече от 3-400 м.
2. Туй пък за какво ти е?
Рано ти е!
Освен ако няма ядрен взрив, но ако имаш бял чаршаф...., абе дълго е, като се видим ще ти обясня. Не се бъзикам, нали ти казах, че съм бил ЯХБР.
Ако питаш за старите гробища до Доброванските гъби, на около 300 м. от вашия катун е.
3. Питай в кръчмата, където ядохте сладолед.
4. Да не те разочаровам, ама няма. Освен хотела, но под 40 лв. забрави, че и повече. Може да погледнеш пътеписа на Яница. Другото е палатка.
4.2. Контакт му е майката. Като стигнеш в Дъскотна питай и в Рупча питай, в следващото село също питай. Като цяло разговаряй с хората и питай, не хапят. Все нещо ще излезе. Аз не бих се притеснявал. Нали все пак е приключение.

Didogene, да питам там на място ще е малко след дъжд качулка, а и при положение че тези места ще са крайни точки на едни много дълги за мен преходи, вероятно ще пристигам доста късно и по тъмно и няма да имам кого да питам.
Затова и питам тук.


Къмпинг Шипка нали работеше? Или пак кипенците
Чет Апр 16, 2015 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
1. Под прав ъгъл спрямо основният път, който минава през Витиня, се отклонява асфалтов път (на изток) - който е преграден от портала на дивечовъдното стопанство след около 100-ина метра. Мечката е отляво на самото отклонение. Като тръгнеш по отклонението, т.е. към портала - след 50-ина метра отляво е туристическата спалня. Дъсчена едноетажна постройка в зелено. Входът и е откъм вътрешния двор, който ще видиш отляво на пътя.
Чет Апр 16, 2015 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

2 Къде точно е гробището на Сини рид, че не ми става ясно от скицата на ogobogo, тоест асфалта на бг маунтайнс е маркираната пътека , а на скицата на ogobogo асфалтът не е маркиран и се бъркам.


Беседката се намира от другата страна на асфалта срещу гробищата. А пътят е маркиран с кривата линия.

Вечерно време не знам дали ще се види ако минавате покрай нея, но е на една поляна, а по спомени беседката беше бая голяма. Другото, по което можете да се ориентирате, съдейки по мизерията, която виждам по разните му беседки до селата, е да се оглеждате за боклуци около гробищата.
Беседката ще ви се падне вляво ако вървите към Емине.
Надявам се, че си ме разбрал
Пет Апр 17, 2015 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Туй е беседката и до колкото ми е известно ще я има в следващата версия на БГМаунтайн.
На предния ти коментар ме мързи да отговарям, но ти си знаеш, че това дето си го писал няма да стане. Така, че не е късно да питаш къде да спиш, освен ако току що не си станал от сън. И ще има кой да попиташ.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Апр 17, 2015 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
къмпингът се намира от другата страна на пътя, където излиза пътеката от Соколския манастир. На БГМ картата има дадена пещера - западно от нея оттатък пътя. А за телефоните и аз бях чул че са сменени
Пет Апр 17, 2015 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
маладец
Пет Апр 17, 2015 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Дайте идеи за спане и съответното разделение на маршрута след х.Чумерна и условие да не се налага ползване на шалте и чувал. :>
Пон Юни 15, 2015 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
1. Кантона на пр.Вратник - ако работи
2. Котел - избор имаш, квартири бол
3. Върбишки проход - или ресторанта при минералния извор или хижата малко по-нагоре в прохода
4. Ришки проход - стопанството на Немойдере
5. с.Дъскотна - Ральовата вила или с.Топчийско - х.Народен юмрук
6. с.Козичино - тур.спалня
Преходите са 8-10 ч. Според това колко можеш да ходиш и дали искаш да ходиш дълго, можеш да съкратиш спанетата наполовина.
Пон Юни 15, 2015 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Супер, благодаря!
Пон Юни 15, 2015 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
kalcho написа:
1. Кантона на пр.Вратник - ако работи
2. Котел - избор имаш, квартири бол
3. Върбишки проход - или ресторанта при минералния извор или хижата малко по-нагоре в прохода
4. Ришки проход - стопанството на Немойдере
5. с.Дъскотна - Ральовата вила или с.Топчийско - х.Народен юмрук
6. с.Козичино - тур.спалня
Преходите са 8-10 ч. Според това колко можеш да ходиш и дали искаш да ходиш дълго, можеш да съкратиш спанетата наполовина.


Нито на Вратник има работещ кантон, нито на Ришки проход можеш да се изсипеш от гората и да те приемат.
Вто Юни 16, 2015 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Нито на Вратник има работещ кантон, нито на Ришки проход можеш да се изсипеш от гората и да те приемат.


Е, миналата година на Ришки точно така от гората се изтупах и ме приеха. Може би извадихме късмет с Владо, не знам. Пазачът там се обади по телефона на шефа си (май в Карнобат беше) да пита дали да ни пусне. Може би помогна и това че Владо тогава беше началник отдел на горското в Бургас, не знам дали го взеха предвид. Пазачът беше разбран и свестен - нямахме проблеми с него. Когато Владо минавал с колата на път за прохода обаче към 18:-18:30, при бунгалата не е имало никой. Но полсе когато пристигнахме двамата към 19:30 човекът беше там. Нощувката беше 15лв до колкото си спомням, а условията - повече от отлични.

На Вратник много ми се искаше да намеря къде да спя и се обадих на няколко човека да проучат варианти, но никой нищо не можа да намери. А и като минах от там нямаше никакъв признак на живот.

_________________
nnikolaev.wordpress.com
Сря Юни 17, 2015 6:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Покрай Вратник, сигурното е параклиса на Агликина поляна.
15-20 минути по на запад и рано, но пък сигурно, ако не са заключили.
За Ришки ще се опитам да съдействам за бунгалата на горското.
Покрив там има на Петоструйната чешма и след час е заслона на Хазим.

Към Ники не е само късмет!
Чет Юни 18, 2015 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Би било много добре, ако имам някакви тяхни координати (и GPS и телефони).
Пет Юни 19, 2015 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Задай конкретно какво те интересува?
ГПС координати и следа имат Тошко и Христо от Шумен и вече я има, само я виж.
Трябва да е в темата за Великден по пътеката.
За телефоните, пишете на лични, отнася се и за другите интересуващи се.
Пет Юни 19, 2015 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 3 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov