ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Автор Съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Следи има но реално не е ясно къде точно е това стопанство немойдере ...и в бгмаунт не го намирам.
Пон Юни 22, 2015 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Следи има но реално не е ясно къде точно е това стопанство немойдере ...и в бгмаунт не го намирам.


Не боравя с машинка, за това посочвам тези които го правят.
Премини през прохода и се увери има ли го или не, на живо.
Доста хора са спали там, а не някъде другаде...
Който търси намира начин.
Пон Юни 22, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Май е това:
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.918438&lon=26.941631&z=17&m=b
Вто Юни 23, 2015 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение ГС Немойдере Отговорете с цитат
Да, това е. Координати N 42 55.123 E 26 56.376 На BGM картата има чешма и надпис ГС.
Вто Юни 23, 2015 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Намерих го, благодаря Smile
Вто Юни 23, 2015 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Телефоните във връзка с нощуването в горското на Ришки проход, на когото съм ги дал на лични вече Не са валидни.
Има промяна в ръководството. В близките 3 дни ще осъществя връзка и дам резултат, може или не. При " да " и номер.
Нед Юли 05, 2015 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Да, базата на горското може да се ползва.

Необходимо е само да ги уведомим предварително.
Нещо като график кой, кога смята да е там /дата/.

Телефона ми е 0888386501, или пишете на лични.
Пон Юли 06, 2015 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Писах ти преди известно време, ако може да пратиш телефон ще е супер Smile
Пон Юли 06, 2015 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Аз да попитам - става ли Ком-Емине за без палатка ? Т.е. спане само по хижи и обитаеми места ?

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Вто Сеп 01, 2015 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
Аз да попитам - става ли Ком-Емине за без палатка ? Т.е. спане само по хижи и обитаеми места ?

Става, разбира се.

Колко пъти да го разискваме - Ком-Емине е възможно само със спане по хижи и обитаеми места, но по този начин е по-трудно и по-несигурно.

Най-добре е комбинирано - в хижи при лошо време, при нужда и по желание - и с лек спален чувал (и по възможност бивак-сак) за участъците, където няма хижи и подходящ подслон.

Лично на мен изобщо не ми се занимава да издирвам телефони на хижи, ловджийски домове и горски стопанства, където като пристигнеш и може да ти откажат подслон, без да ти дават обяснения. А и резервацията в хижа не означава сигурен подслон.
Но всеки сам си преценява дали през целия ден да се притеснява дали ще има свободни места в някоя хижа, или ще си разпъне спалния чувал и ще си легне удобно когато и където си поиска. Но това е мое мнение.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Сеп 01, 2015 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чудя се защо никой не споменава досега за заслона след Арабаконак с надписа Е-3 20 м вляво през копривите. Т.е. да го спомене не като ориентир, а като място за спане, иначе той е едно от най-популярните и снимани места по Пътеката.
Досега си мислех, че е празен или пълен с боклуци, но се оказа доста приличен подслон - три легла, печка, столове, маса, посуда, дърва - поддържано място. Нямам снимки, но се надявам, че някой друг е направил, Стефан със сигурност.
Има и вода, макар и не непосредствено до фургона, но мисля че най-много на 150 м е поточето.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Ное 11, 2015 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
За мен пък е по-интересно, че никой досега не е споменал (или поне аз не съм разбрал) за наличието на тоя чисто нов заслон до Стъргелската мандра, в който са спали в края на ден 5-ти тия двама любители на Пътеката: https://www.photopavilion.bg/blog/%d0%ba%d0%be%d0%bc-%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b5/3/
(не знам как да направя така, че при клик да се появи точно снимката на заслона, не съм на "ти" с технологиите Oops )
Пет Дек 11, 2015 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
За мен пък е по-интересно, че никой досега не е споменал (или поне аз не съм разбрал) за наличието на тоя чисто нов заслон до Стъргелската мандра.......

За мене това е ново и интересно,заслужава си да се види на терена.
Нещо не ми се връзва описанието:
от 'Старопланинското приключение'- написа:
Отклонихме се малко от пътеката. След няма и пет метра с озовахме пред порутена каменна постройка (явно мандрата) и никаква вода.
Чудеса! 10м. по-напред чисто нов заслон, изграден по проект за облагородяване на еко-пътека.

От отклонението от маркирания път до руините на мандрата са не по-малко от 100м. Ако се корегира "пет метра" на "пет минути" става.
кликни!->Това е отклонението от пътя към мандрата.
Mariana написа:
Нямам снимки, но се надявам, че някой друг е направил...

Стефан сигурно е направил много снимки на заслона, няколко могат да се видят в албума:"Горно Камарци-Буново 05.07.15"
https://picasaweb.google.com/107134206014018464889/050715
Вода/поток/ има на около 150 м.в посока х. Чавдар.
Чет Яну 07, 2016 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Новоизграден заслон в района на Стъргелската мандра Отговорете с цитат
На 12.01.15 направих обиколка в района с.Стъргел-Стъргелска мандра/руини//N42 46 10.3 E23 52 21.9/. Любопитството ми беше продиктувано от съобщението-препратка на Б.Борисов за ново изграден заслон в района. Време подходящо за туризъм,ситен напоителен дъжд,терен с много ВиК, безветрие и малко мъгла.Very Happy
1.Действително има изграден нов заслон по програма-координати:N42 46 09.9 E23 52 21.1
2.Има чешма с течаща вода/три чучура,един работещ/,встрани от заслона.Отбелязан е на картата BGM,точните координати са:
N42 46.165 E23 52.420
3.Независима, че проекта е афиширан, като изграждане на еко-пътека, освен заслона и едно голо табло/N42 46 13.5 E23 52 19.1/ нищо друго не указваше, че е изградена някаква инфраструктура, каквато логично би трябвало да има.
4.Пробвах да мина на отиване и връщане по две възможни преки пътеки към мандрата. Всичко по трака и характерните точки е описано в Waipoint Properties, само ще добавя:
Качването към мандрата по левия склон на суходолието/"1"до "3"/е безперспективно.
Приемлив е маршрута "заслон"-"6а"при положение, че се изчисти отсечката "4"-"дере 3".
Прави впечатление: наскоро е направена пре маркировка на трасето "К-Е" в участъка "Арабаконак"-поляната "Лагора". Явно местоположението на заслона не е било известно,защото няма маркировка към него.Същото важи и за "чешма",независимо, че има условен знак за наличието и в BGM.



снимки:https://picasaweb.google.com/107134206014018464889/120116
трак: http://dox.bg/files/dw?a=3c9184c951
Чет Яну 14, 2016 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Според мен идеята е не да има път или пътека от Стъргел, а да се използва пътя от Арабаконак. На самия Арабаконак има множество такива табла, като празното на отклонението за Звездец, както и по-големи. Пътят сега е много добре направен, разширен и подравнен, дори за по-ниска кола става. Така че едва ли ще правят нещо ново, а просто ще използват каквото има, няколко табла и пейки и това ще бъде цялата екопътека...

Марките, които виждам на снимките ги правихме ние през ноември, преди това не знаех че там са развили такава дейност, на място видяхме подобренията, но и да знаех пак щяхме да ги направим. Ако и те (не знам кой я прави тази екопътека всъщност) решат да правят маркировка, вреда няма да има, само полза за ком-еминейците.
https://goo.gl/photos/hBF6xihRHA4tDuFm7

Сега вече разбрах кое е отбивката за мандрата, даже съм го снимала като едно от по-сериозните отклонения и то наистина е. Имаше няколко такива отклонения, специално около тях маркирахме по-нагъсто.



Жалко, че тогава не знаех, щях да изтичам да видя беседката и чешмата. Бяхме само с Деси, с идеята да оползотворим оставащото малко време до мръкването, табелки не носехме с нас, останаха при фургона, така че и да бяхме разбрали, нямаше да можем да сложим надписи. Нищо, следващия път Smile

Важното е, че още един участък става по-лесен, по-проходим и има вода и подслон. С чешмата на Арабаконак, ако направят една беседка или навес там, а не само табла и пейки, ще стане екстра за нощувка. Също и при Стъргелската мандра и при фургона... Значи между Витиня и Чавдар има вече три водоизточника, при два от които сигурен покрив. Ами чудесно е това! Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Яну 24, 2016 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 4 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov