ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ПОДСЛОНЪТ?
Автор Съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Състояние на хижите Отговорете с цитат
bl.yord написа:
Здравейте, някой наскоро да е минавал Ком - Емине, ако може да ми каже как стоят нещата със хижите. Четох, че голям процент от хижите отварят само уикенда или с голяма група. Мисля да следвам пътеводителя на Oilaripi.

Колко голям процент? Къде прочетохте това (според мен погрешно) твърдение, в пътеводителя на Oilaripi ли? Smile

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Авг 13, 2017 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov

Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
РИШКИ ПРОХОД вариант. Отворили са кръчмата и бунгалата на разклона за Айтос. На 5.5км от Петоструйната чешма надолу по пътя. След ГС Немой дере. Казва се Къщи за гости "Хан Крум". Тел. е 0888 99 21 08. Една къщичка е 40лв, но говорих с управителя и каза, че няма проблем да настанява сам човек за 20лв. Работи и кръчмата, така че има и храна. Хвърлих едно око на къщичките. Нови са и са лъскави.
Пон Юли 02, 2018 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: София, кв. „Овча купел"

Gavazov написа:
Здравейте, прегледах, но не видях някой да е писал та затова да опитам да съм малко полезен. Скоро звънях на телефона на х. Лескова от bulgarian-mountains-0882/077747. Човекът от този телефон ми каза, че вече не е той и ми даде телефона на този който я стопанисва в момента.
Та по същество - 0877500753 - Цецо

Чет Юли 05, 2018 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000

Местожителство: София

kaboul написа:
Сега, когато всички уговорки за пренощуване по маршрута според графика ни са вече направени, мисля, че е полезно да споделя информацията. Поне актуалността на телефонните номера е проверена Smile

Творческа къща Петрохан (0884/336244) - първият ни ден, финалът на Световното първенство, искаме телевизор, бира и нещо за хапване. Има всичко;
х.Тръстеная (0886/407495) - въпреки че е сезонът на прибиране на реколтата от малини, ще намерят място и за нас, а и ще ни нахранят;
Ловна резиденция Търсава (0895/785566) - подслон и храна, платени 30лв капаро, предпочитам да няма изненади с местата, че няма почти алтернатива;
х.Чавдар (0897/783199) - подслон и храна, лека доза късмет, тъй като предните 3 дни хижата е пълна до дупка по думите на хижаря;
х.Момина поляна (0889/623087) - подслон и храна;
х.Ехо (0885/994129) - подслон и вечеря, за закуска вероятно ще се наложи да си вземем от лавката кроасани и вафли;
х.Добрила (0884/102501) - събота вечер, платих предварително две двойни стаи с общ санитарен възел (90лв общо за четири човека, алернативата е 18лв за легло в общите стаи), които могат да се ползват и в различен от уречения ден, храна в изобилие;
х.Тъжа (0896/688552) - телефонът за връзка е на дружеството в Русе, заявката ни за подслон и храна е приета, надявам се всичко да е благополучно;
х.Бузлуджа (нова) (0889/997751) - подслон и храна;
х.Грамадлива (0884/332221) - подслон и храна;
х.Чумерна (0896/693176) - подслон и храна;
т.сп.Нейково (0887/510731 - Димитров) - телефонът е на председателя на дружеството в Сливен, има постоянно човек в селото, който се грижи за обекта, храна от хранителен магазин, работещ до 20.00ч или заявка на жената от селото, както и заведение със скара;
х.Върбишки проход (0897/047271) - подслон и храна;
Къща за гости "Хан Крум" в Ришкия проход (0888/992108) - подслон и храна;
т.сп.При Ральо в Дъскотна (0887/795896) - в момента обектът е запълнен изцяло от работници, Ральо не знае докога ще останат, но за неделя вечер се надявам да не е проблем настаняването ни там, храна от хранителни магазини в селото;
х-л Вятърна мелница в Козичино (0888/468734) - подслон и храна.

От фейсбук:
Цитат:
Скъпи приятели,
искаме да ви уведомим,че хижа Кашана работи. За момента разполагаме с две бунгала,в които могат да се настанят до 15 човека.Всяко от бунгалата има собствен санитарен възел,въпреки претърпяния пожар и липсата на столова се предлага храна и топло посрещане.
Заповядайте,надяваме се да останете доволни!
Молим ви, ако е удобно предварителна резервация на телефон 0882714416-служебен
0878539160-Иво(новият хижар)

Пон Юли 16, 2018 6:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astika

Местожителство: Хасково

Мнение Потвърдено и проверено Отговорете с цитат
Малко инфо и от мен:
Бившият хотел "Петрохански кристал" сега се казва "Творческа къща Петрохан" - както е писал колегата.

Има страница във фейса и телефон за контакти, който ми дадоха: 0887070112

Потвърждавам, че х.Кашана работи, макар и с малък капацитет, даже ни нахраниха хората на обяд с топла скара и свежа салата.

Информацията ми е от периода 14-22.07.2018 г.

Вто Юли 24, 2018 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Потвърдено и проверено Отговорете с цитат
astika написа:
Малко инфо и от мен:
Бившият хотел "Петрохански кристал" сега се казва "Творческа къща Петрохан" - както е писал колегата.

Има страница във фейса и телефон за контакти, който ми дадоха: 0887070112

Потвърждавам, че х.Кашана работи, макар и с малък капацитет, даже ни нахраниха хората на обяд с топла скара и свежа салата.

Информацията ми е от периода 14-22.07.2018 г.

А за Говедарника има ли актуална информация?

Вто Юли 24, 2018 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge

Туристическата спалня на Витиня е ремонтирана, и вече е в повече от прилично състояние - има вода, ток, баня с гореща вода и чисти чаршафи, без да има мишки, буболечки и другите истории за които се разправя. Най опасното нещо по стаите са 1-2 молеца. В допълнение, до бензиностанцията от 2 седмици има каравана която работи от 8 сутринта до 10 вечерта, има студена бира (йеее Very Happy Very Happy Very Happy ), скара, газирани напитки, хляб, вафли и nestle lion-и. Телефон: 0882 966 497 - Цецо.

Поздрави и студена бира

But I said how can you save the world from itself?
Вто Авг 07, 2018 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000

Местожителство: София

Това е таблица от групата Планинари с телефони на хижи и заслони, като идеята им е информацията да се актуализира непрекъснато. Мисля, че ще бъде полезна в частта си за Стара планина, а и всеки може да коригира и допълва, ако разполага с по-нови данни.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Kaaze7EymqPjUn4Fri-8hgo5dE-iPNSeinsWP1AGDP4/edit?usp=sharing

Пон Авг 13, 2018 3:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge

Списък с местата където нощувах или се отбих, малко инфо и актуални телефони. Всички са прозвънени и прослушани.

Творческа къща Петрохан (0887070112) - нагоре има инфо, перфектни условия и мекици за закуска Smile
Къща за гости Драганови в гара Лакатник (0877000925) - пак има всичко, перфектни условия.
Хижа Лескова (0877500753) - Цецо е хижар, качва се от съседното село и носи храна и бира. Има ток от генератор за няколко часа, чисти чаршафи, няма баня. Някои може да предпочетат да спят на чувал.
Туристическа спалня Витиня (0882966497) - Цецо (този е друг). По-нагоре съм писал за условия.
Хижа Кашана (0878539160) - има всичко, звъннете предварително за всеки случай че май местата са малко.
Хижа Ехо (0885994129) - Галя. Има всичко, но с храната може да има проблем, затова звънете предварително (2-3 дни ако можете).
Хижа Козя Стена (0882440757) - няма баня, в моя случай наличната храна беше супа, хляб и бисквитена торта Very Happy
Хижа Дерменка (0882966457) - ще вдигне една женица която ще каже че хижата има проблем с телефона, и да отидете направо на място. Все пак за по-голяма група може да е добра идея да се обади човек по-рано. Има всичко. Внимавайте ако ходите събота вечер, гюрултията е до небесата.
Хижа Добрила (0884102501) - задължително звънете поне седмица по-рано ако сте в събота вечер. Има всичко
заслон Ботев (024912321) - пак има всичко, перфектни условия. Най-вкусната пилешка супа в цяла Стара планина се прави там Smile
Хижа Мазалат (0882386306) - Цветомир. Задължително звъните колкото можете по-рано. Има всичко.
Хижа Бузлуджа стара (0894797225) - има всичко, перфектни условия. Семейство хижари, били са много години в една бивша хижа в Родопите която забравих как се казваше.
ски-база Грамадлива (0898765424) - бай Марин. Голям образ, ще ви забавлява до късно с историите си Smile Има храна, бира, баня и чисти чаршафи.
Хижа Грамадлива (0884332221) - Тошко Тодоров. Човекът е от Велико Търново, идва и отваря хижата само за големи групи. Ако сте малко хора, ще ви препрати към ски-базата.
Хижа Чумерна (0896693176) - има всичко, перфектни условия. Можете да пробвате гъбите на фурна на хижаря.
град Котел (0886565260) - Тодор Рашков. Изключително любезен и гостоприемен човек, има 2 стаи за гости, и скоро ще добавя още места. Горещо препоръчвам, от това място не ми се тръгваше.
Дъскотна, вилата на Ральо (0887795896) - има работници в момента, но може да настани до 4 човека в една барака. Храна от магазина в селото, баня във вилата. Носете си чаршаф или чувал - в бараката няма чаршафи, макар че одеалата и леглата са чисти.
Козичино, комплекс "Вятърната мелница" (0888468734) - има всичко, перфектни условия. Обхват има много трудно, звънете няколко пъти през деня докато не ви вдигнат.
Емона, вила Емона (055637093) - ресторант с хотелска част. Обхват и интернет няма, затова телефонът е стационарен. Звънете предварително, лятото е натоварено.

But I said how can you save the world from itself?
Вто Авг 28, 2018 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Страница 9 от 9

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.