ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Някакви евтини обувки за зимни условия?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Някакви евтини обувки за зимни условия?
Автор Съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Някакви евтини обувки за зимни условия? Отговорете с цитат
Здравейте. Трябват ми някакви евтини обувки (в рамките на стотина лева примерно), които трябва да отговарят на следните условия:

Да са възможно по-топли (ще стоя с тях на едно място дълго време в студ)
Да са по възможност с дебела подметка с дълбок грайфер - ще се ходи по сняг
Да са колкото може по-кожени, за да мога да ги импрегнирам - може от време на време да се налага да газя в сняг.
Много е важно, да мога да ги премеря, защото трябва да ги пробвам с много дебели чорапи, даже с два чифта чорапи.

Няма да ходя по баира с тях, така че твърдостта на подметката не е важна. Не е важно и да са здрави - трябва да изкарат 2 седмици.

На горните условия отговарят долу горе ето тия кариморки http://www.sportsdirect.com/karrimor-fur-snow-boots-mens-143031, само дето няма как да ги меря.

Ако някой е мяркал някъде нещо такова, но да може да се види и пипне, нека сподели.

PS. Имам си нови гармонт дакота, но са ми по мярка и не мога да ги обуя с два чифта чорапи и да остане достатъчно място в обувката. А с един чифт чорапи краката ми доказано почват да мръзнат след двайсетина минути на едно място при -5.
Чет Яну 03, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Според мен, условието да можеш да ги премериш предполага да споделиш в кой град се намираш, за да получиш точни отговори.

ако си от Пловдив - пробвай тук: http://www.nidiood.com/turisticheski_obuvki.php

иначе за Каримор мога да кажа от личен опит, че номерата им си отговарят доста точно. 8 е 42, 9 е 43 и т.н.

купувал съм всякакви обувки от сандали, до туристически. Дамски, мъжки, детски - номерацията съвпада.

пък и щом търсиш нещо за два чорапа, смело взимай 1-2 номера отгоре.
Чет Яну 03, 2013 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами в София съм. Просто искам да обуя да видя как стои, колко мога да си местя пръстите вътре, да пробвам различни размери.
Чет Яну 03, 2013 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Обиколи ли магаините първо, за да видиш какво има?
Скоро ще започнат да ги разпродават и ако ги натиснеш за отстъпка, най-вероятно ще ти направят.
Макар че всяко едно от изискванията ти добавя поне по 50 лв към цената, съвсем грубо Very Happy , дано намериш подходящите за 100 лв.
Чет Яну 03, 2013 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз в планинарските магазини знам какво има, наскоро си купувах сериозните обувки. Те не продават такива евтини обувки. Обикалял съм и по магазините за градски обувки, там бях мернал някакви китайски планинарски трисезонни за стотина лева, трябва пак да ги видя. Иначе специално за такива не съм обикалял, може би в някой от тия магазини дето продават армейски или ловни екипировки може да има нещо такова. Ама те са повечето онлайн. Не знам дали едни войнишки кубинки няма да свършат работа. Или някакви евтини апрески.
Чет Яну 03, 2013 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Провери в някой магазин за работно облекло - Стемо за вносители и имат голям избор на обувки, успех.
Чет Яну 03, 2013 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
а за работни обувки замислял ли си се?

ето тези например http://toolsshop.bg/Rabotni-obuvki--visoki/Obuvki-model-CHALLENGE-S3

имат и магазин на гара Подуяне

с метално бомбе са, но аз няколко зими съм изкарал с такива - като сложиш два чорапа, няма грижи
Чет Яну 03, 2013 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нямам много опит с работните. Достатъчно удобни ли са, че да мога да вървя по равно шосе примерно 10-15-20 км дневно? И дали няма да текат ако погазя в сняг
Чет Яну 03, 2013 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Добър избор от работни обувки бях гледал и в Bauhaus.
Но нямам идея по какви технологии ги правят.
Според мен би трябвало най-вече да държат топло, но да не са много устойчиви на ходене и на дъжд, което ти трябва и на теб всъщност.
Чет Яну 03, 2013 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
itilien написа:
Достатъчно удобни ли са, че да мога да вървя по равно шосе примерно 10-15-20 км дневно?


Да, поне моят опит е такъв. Особено с два чорапа ще си съвсем ОК


itilien написа:
И дали няма да текат ако погазя в сняг


Докато са нови - няма да имаш проблеми. След време имат свойството да се сцепва кожата на мястото на прегъване и тогава си текат.
Но две седмици, както си писал, мисля ще изтраят

И пак много си зависи, чел съм теми, където много хвалят някои марки работни обувки, че били съвсем удачен избор, но сега не мога да намеря.
Чет Яну 03, 2013 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз за водоустойчивостта ще ги намажа с импрегниращи мазила. Стига да не са хептен зле в това отношение де. Но трябва все пак да са удобни за вървене. Условията може да са суровички - студено, може да вали сняг, може да вали и дъжд, ще ходя на сравнително дълги разстояния, ще се налага от време на време да газя в снега. То си плаче за хубави планинарски обувки, ама да дам 350 лева за номер-два по-големи обувки, които ще нося само 2 седмици не си струва.
Ще взема да ида да го видя тоя магазин бухаус. Ще погледна и в бриколаж дали няма нещо, че ми е под ръка.
Чет Яну 03, 2013 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
в Бриколаж има
И кожата, че е водоустойчива, водоустойчива е. Но като се сцепи - няма спасение. Две седмици ще изкарат на ходене по равното, но повече ....
Чет Яну 03, 2013 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Моите ги взех от тук http://www.guns.bg/products/?action=productsList&catParentId=22&categoryId=74

Вторите обувки на първия ред качвал съм наскоро с тях Мусала и нямах проблеми на вихрен съм ходил не съм доволен как се държат върху лед в смисъл че се пързалят доста но всичко друго им е отлично мога даже да ти покажа снимка Smile

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Чет Яну 03, 2013 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Вече трета зима си ходя с работни обувки ARTRA, модел ARAUKAN, без метални вложки, за 35 лв Laughing Вода не са пропускали никога. С к'во ли не ги мазах, докато не проумях, че всъщност не са кожени, а от някаква изкуствена материя, която не пропуска вода Laughing С тях клах прасето на Коледа в студа и снега, с тях съм и в момента в офиса Laughing
Сега в сайта има една камара нови модели, изглеждат добре, а и могат да се пробват в София:
http://www.artra.sk/bg/artra-obubki/artra-obuv-trek-outdoor
Чет Яну 03, 2013 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
http://www.beta-tools.bg/article.php?id=7255NA от сайта можеш да видиш адреса им в София
Чет Яну 03, 2013 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov