ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мальовишко било - (най-) младата смяна ;)
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Мальовишко било - (най-) младата смяна ;)
Автор Съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Мальовишко било - (най-) младата смяна ;) Отговорете с цитат
GPS трак: х. Мальовица - Страшно езеро - вр. Голям Купен - вр. Ловница - вр. Орловец - Петлите - вр. Мальовица - х. Мальовица

Снимки - 06.07.2008 г.


Последната промяна е направена от pepino_bg на Сря Авг 20, 2008 1:55 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Юли 10, 2008 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Пепино. Снимките са много яки! Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Юли 11, 2008 9:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
оо, познат ми е тоз маршрут. Миналата година го направихме за един ден, а преди това вечерта спахме на заслона при Страшното езеро. Страшна видимост си имал. Обаче съботата беше още по-добре Very Happy
Поздрави
Пет Юли 11, 2008 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Браво...това е добър маршрут.

Как не сме се засякли ...и ние бяхме из района тогава..
Катерихме Злия зъб...и се разходихме до Ловница.

По-здрави.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Юли 11, 2008 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Как не сме се засякли ...и ние бяхме из района тогава..
Катерихме Злия зъб...и се разходихме до Ловница.


Нямам спомен в колко часа бях на Злия прелез и Прозореца, но по обяд да е било.

Idea Замислям се за Страшното езеро - Отовица по билото. Ако има мераклии - да се обаждат. Rolling Eyes
Пет Юли 11, 2008 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Утре сутринта може да го завъртя това, откъм Орловец. Добре ми идва инфото де.
Пет Юли 11, 2008 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
а аз не успях да кача орловец от към петела в събота 12. юли. Пътеката от елени връх през петлите не е хич елементарна. поне като за 1 път ми се видя зле - с тежка раница иска абсолютно повишено внимание през цялото време- първо за да не я загубиш, а то там няма други варианти за минаване и за да се минат и 1 - 2 - та проблемни участъка. иначе страхотно - само игли и чуки и сипеи, красота. Пасажа под орловец не успях да го кача с толкова тежка раница. ( по късно ми казаха че се хваща и стъпва точно на определени места в скалата за да стане качването) И направихме велика глупост да го подсичаме отляво - мисия невъзможна, заслона на БАК се вижда отсреща но няма откъде да слезеш. след изнурително търсене и мотаене 1 час напред - назад под орловец за място за слизане ми писна и си избрах един улей, който слиза право до втора терраса и който леле - мале хич не е за казване от каква 10 метрова скала слязох до него. Но пък снежника в него или пряспата беше с 20 см по висок от мен, страхотно - аз слизах отстрани между снега и скалата. като цяло - много глупава постъпка. е поне видях колко е дебела една пряспа - към 2 метра нагоре.
Пон Юли 14, 2008 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аз го отказах това завъртане - наболяваха ме краката още, нямах време да се мотая натам в събота сутринта. Друг път ... Very Happy
Пон Юли 14, 2008 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
ами не биваше да се отказваш - рядко фантастично време и двата дена - и съб и неделя. идеално точно за този траверс, че там дори и при леки признаци за лошо време не е препоръчително. но нищо - пожелавам ти да го минеш това и да случиш време. целия тоя район мамата си трака отвсякъде. как са се образували тия игли и чуки - идея нямам. имам и снимки много - ще пусна тези които не са дублирани досега. тая сутрин поразрових из нета и си видях и улея дето го нацелих - почва между орловец и петела. бил любим улей на смели сноубордисти.
Пон Юли 14, 2008 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте всички! За да не пускам отделна тема, която би дублирала тази, ще се включа тук. В петък вечерта докато се разхождахме от Цпш до хижата се видяхме с Дидо. В събота качихме Купените през Йончевото, Попова капа и се смъкнахме през Бак. До Бак не засякохме жива душа- на заслона имаше бая народ. В неделя вече соло качих Мальовица и се отправих към Злия зъб по краткия вариант през Елени, Петлите и Орловец. На големия Петел/ на гадното местенце/ засякох една изостанала и почти отказала се да продължи туристка, тръгнала с големичката група организирана от Евгени да качат Злия зъб. Убедих я лесно да дойде с мен, та от там на сетне си имах и компания. Под самия Зъб бе самото стълпотворение. Качих се и след това за около час и 40 мин. се свалих до Цпш. Ето и малко снимки и от мен:http://picasaweb.google.bg/Wsjankata/KupeniteZlijaZub12130708
Пон Юли 14, 2008 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление в 09:30 трябваше да съм на работа, нямаше време за мотаене него ден.

Вечерта в петък заварихме на заслона забавна група - организирали си "военно-симулативна стратегия" в камънака около Страшното езеро, да се стрелят с пушкала с пластмасови топчета ...
Пон Юли 14, 2008 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както ти споделих по обяд, тези с пластмасовите си топчета нанасят голяма вреда на природата. Не му е там мястото да се стрелят, но живеем в такава слободия, че каквото и да напишеш или кажеш няма файда.
Едни се стрелят с пластмаса, други стрелят с пистолет боен (знаеш как ни посрещнаха на Демяница), трети секат клек да се греят лятото докато ловят пъстърва от езерата, четвърти се чудят откъде да прекарат офроуд маршрут...
Закони има, ама кой ти ги спазва. Моето си е мое, чуждото е общо...

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Юли 14, 2008 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy
Всички хубаво сте се помотали около Петлите. Те / Петлите/ не са толкова опасни, минаването е тежичко, но не невъзможно. Трябва само повишено внимание. Миналата година, когато го минавахме, бяхме с доста багаж, включително и аз.

Вангеле, ти там около Орловец и Злия зъб ни намери и нас, явно там ти се пада да си намираш компания Wink
Пон Юли 14, 2008 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
какви са пък тия топчета сега, що за ужас е това. аз пък в неделя около 14 ч. на страшното заварих голяма група французи и децата скачаха в езерото от скала отсреща и плуваха и изобщо беше голяма тупурдия.
Пон Юли 14, 2008 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И аз с вас! Отговорете с цитат
Здравейте, приятели туристи! Как съм пропуснал този форум, не знам. Ама той един ли е! И понеже съм съвсем нов, вместо да пусна питането си в открит постинг, взех, че го пратих като лична поща. А в него няма нищо лично. Затова - ето го отново. Може пък още някой да ми отговори!

Драга Kat,

Прочетох един от пътеписите Ви - за Мальовишките езера. Ще Ви помоля за малко подробности, понеже искам да се пробвам там през август. Интересува ме маршрутът от езерата към върха. Много добре знам за участъка, който "е по силите само на опитни туристи", но не знам къде точно е той. По-конкретно: има ли сравнително безопасна пътека от Мальовишките езера до Еленините и от тях към върха, или опасният участък е точно към Еленините езера? Имайте пред вид, че ще бъда с две деца - на 5 и на почти 4, та затова искам да съм сигурен.

Допълнение. Миналата година бях със същата компания на палатка на Втора тераса. Оттам единия ден - до върха. Втория ден - до Мальовишките езера. Третия ден - до заслона на БАК. Та, проблемът ми е, ще мога ли да спечеля височина, като си направим базовия лагер на езерата. Щото, ако може - оттам единия ден до върха, пък на следващия - до Урдините езера. Живот и здраве, разбира се!
Пон Юли 28, 2008 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov