ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Референдум за АЕЦ. Да или Не?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Референдум за АЕЦ. Да или Не?

"Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"
не
65%
 65%  [ 36 ]
да
34%
 34%  [ 19 ]
Общо гласове : 55

Автор Съобщение
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично мисля , че няма смисъл да се харчат купища пари , за да има повече ток за износ , на цена по-ниска от тази , която всички ние плащаме.
Някак си не мисля , че е готино да плащаме , за да могат разни други прекрасни държави да ползват въпросната енергия. Още повече , че ми се вижда къде къде по-независимо да се ползват разни такива източници , като вятър , слънце и т.н. Лошото е ,че в момента държавата и енерго-разпределителните дружества не помагат кой знае колко за развитието на този вид добив на електроенергия
Пон Яну 21, 2013 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Тук в анкетата гласувах с "Не"! А на самият референдум няма и да ида!
Сря Яну 23, 2013 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Разсекретиха Меморандума на ГЕРБ за АЕЦ Белене за 6.3 млрд.:
http://news.bgnes.com/view/1061177#.UQEj0B0xPT8.facebook

Трайков: Трябваше да се покаже кореспонденцията с RWE :
http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/Current/12plus3/economy/Bulgaria/Pages/2401Traikov.aspx

Построяването на Белене май се свежда до това, кой точно да лапне залъка с меда.
За мен предстои поредния обир на българския народ, затова ще отида да гласувам.
Пет Яну 25, 2013 1:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Без да има нужда да чета 3 страници с ДА ще гласувам.

Всички които ще гласуват с НЕ на референдума - ваш си проблем братлета.

Всички които НЯМА да гласуват или ще гласуват с хуйчета или средни пръстове по бюлетините - заради вас сме на тоя хал.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Яну 25, 2013 6:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Това е положението хора, човекът го е казал отдавна:



Ще им дам аз един референдум!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Яну 25, 2013 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
За какво ще гласуваме, след като, каквото и да излезе от референдума, правителството няма да стри Белене? Така е казал Б.Борисов:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1737660

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Яну 25, 2013 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Идеята е да отидем и да гласуваме, без значение от вота...просто трябва да покажем ,че ни ебе.

Защото като покажем ,че ни нъ ибе ,другият път за нещо което ни ебе няма да има референдум.

Референдума е един от малкото инструменти на пряката демокрация...просто е нагло да не го ползваме при положение ,че такъв не е имало от колко...30-40г ?

Аз например надъхвам обкражението си да отиде и да гласува , дали с ДА дали с НЕ...не ме интересува това си е лично имнение и то трябва да се формира на лични изводи.

Така ,че другият път Бойко,Мойтко,Цойко,Стойко като излезе на телевизора и каже "За еди си кой въпрос референдум няма да има поради ниската активност на предишният" виновна няма да е държавата а онези които "за кво ша им ходя на референдума уааа"

Така ,че отидете и не рисувайте хуйчета и глупости а просто зачеркнете това което мислите за правилно.

P.S В референдума не се споменава нищо за Белене. Питат ни искаме ли да развиваме ядрената енергетика. Това включва и нови блокове към текущият АЕЦ..

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Яну 25, 2013 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
Идеята е да отидем и да гласуваме, без значение от вота...просто трябва да покажем ,че ни ебе.

Защото като покажем ,че ни нъ ибе ,другият път за нещо което ни ебе няма да има референдум.

Референдума е един от малкото инструменти на пряката демокрация...просто е нагло да не го ползваме при положение ,че такъв не е имало от колко...30-40г ?

Аз например надъхвам обкражението си да отиде и да гласува , дали с ДА дали с НЕ...не ме интересува това си е лично имнение и то трябва да се формира на лични изводи.

Така ,че другият път Бойко,Мойтко,Цойко,Стойко като излезе на телевизора и каже "За еди си кой въпрос референдум няма да има поради ниската активност на предишният" виновна няма да е държавата а онези които "за кво ша им ходя на референдума уааа"

Така ,че отидете и не рисувайте хуйчета и глупости а просто зачеркнете това което мислите за правилно.

P.S В референдума не се споменава нищо за Белене. Питат ни искаме ли да развиваме ядрената енергетика. Това включва и нови блокове към текущият АЕЦ..


Въх, ти сериозно ли??? Той като е валиден, следващият референдум ще е след има, няма 30-40 години. Даваш ли си сметка, колко хора са се информирали за какво точно става дума. И как се гласува, когато цената не е ясна, и много други работи. Този референдум си е мерене на ... кой е по-по-най. И за разлика от изборите, тук от негласуването има голям смисъл. Защо нямаше пряка демокрация при въпроси като военната повинност, здравната реформа, плоския данък и много други през демократичните години? Аз съм за ядрена енергетика, но няма да гласувам.
Защо Ребека Хармс не настоява Германия да си спре централите сега, а не да замразява разработките. Защо САЩ възобновиха развитието на ядрената енергетика. Защо французите имат преди всичко АЕЦ. Защо Турция ще строи АЕЦ, а Румъния? Това са реторични въпроси, може и без отговор.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Яну 25, 2013 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
На огромната по площ Франция - 58 реактора!

И как да е иначе, като видиш колко ток трябва само за блясъка на Айфеловата кула всяка нощ!

П.П. Psy..., изчерпателно и цветущо, но позиция! Smile

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Яну 26, 2013 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Защо не спрем да се сравняваме с Франция и Герма
ния вече,и не си гледаме в двора ??

Позицията ми е за АЕЦ и за ВЕИ, и че трябва да се гласува на референдума.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Яну 26, 2013 5:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Добре де! Като сме в ЕС значи, че трябва да знаем какво е положението в Европа.

ДЕН ЗА РАЗМИСЪЛ !!!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Яну 26, 2013 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Според паралелното преброяване 61% от гласувалите – или малко над 900 хиляди души, са отговорили с „Да” на въпроса „Да се развива ли ядрената енергетика в България чрез изграждане нанова ядрена централа?”. 39% или около 500 души са отговорили с „Не”.

Общо взето обратното на нашата анкета Smile

Сега в НС влиза резултата и ще следим какво става ...честито на печелившите.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Яну 28, 2013 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
Според паралелното преброяване 61% от гласувалите – или малко над 900 хиляди души, са отговорили с „Да” на въпроса „Да се развива ли ядрената енергетика в България чрез изграждане нанова ядрена централа?”. 39% или около 500 души са отговорили с „Не”.

Общо взето обратното на нашата анкета Smile

Сега в НС влиза резултата и ще следим какво става ...честито на печелившите.


Повърхностно погледнато - така е.
900 000 души гласуват с ДА. При 6 000 000 души с право на глас, това са 15% от гласоподавателите. Т.е. 1/7 от българите искат централа. Това е твърде нищожна цифра мисля аз Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 28, 2013 12:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
Според паралелното преброяване 61% от гласувалите – или малко над 900 хиляди души, са отговорили с „Да” на въпроса „Да се развива ли ядрената енергетика в България чрез изграждане нанова ядрена централа?”. 39% или около 500 души са отговорили с „Не”.

Общо взето обратното на нашата анкета Smile

Сега в НС влиза резултата и ще следим какво става ...честито на печелившите.

Предполагам, че е грешка на ръката. Написал си 500 души вместо 500 хиляди души. Всъщност са 590 хиляди.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5477271

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Яну 28, 2013 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Повърхностно погледнато - така е.
900 000 души гласуват с ДА. При 6 000 000 души с право на глас, това са 15% от гласоподавателите. Т.е. 1/7 от българите искат централа. Това е твърде нищожна цифра мисля аз Cool


Най-ме е яд на тези които не отидоха да гласуват.Сега ще следим развитието. Живот и здраве ВЕИ...

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Яну 28, 2013 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov