ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Отпуска в Родопа планнина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Отпуска в Родопа планнина
Автор Съобщение
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отпуска в Родопа планнина Отговорете с цитат
Здравейте,
искам да споделя с вас миналогодишната ми лятната отпуска в Родопа планина.

И така, лятото на 2012год. всички решихме да минем по следния маршрут:

Ден първи :
Хвойна-Лилково

Ден втори:
Лилково-Тъмръш-Чурен-х.Върховръх

Ден трети:
х.Върховръх-х.Персенк

Ден четвърти:
х.Персенк-х.Изгрев

Ден пети:
х.Изгрев-х.Скални мостове

Ден шести:
х.Скални мостове-Орехово-Хвойна-к-с.Върбина за кратка двудневна почивка Smile

Ден девети:
к-с.Върбина-Триград да оставим колата-х.Чаирски езера

Ден десети:
х.Чаирски езера-с.Чамла-с.Мугла

Ден единадесет:
с.Мугла-Чаева чука-с.Мугла

Ден дванадесет:
с.Мугла-х.Чаирски езера и обиколка в околноста

Ден тринадесет:
х.Чаирски езера-м-ст Шабаница-х.Чаирски езера

Ден четиринадесет:
х.Чаирски езера-Триград-София

Ето и снимков материал:

https://picasaweb.google.com/105006565453273770755/2012


Последната промяна е направена от petko5 на Нед Яну 13, 2013 1:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 10, 2013 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Две седмици Shocked Very Happy Very Happy
Първо на майтап реших че сте се загубили , но в снимките видях позната физиономия на адаша пък с него няма как да се объркате.
Като ги гледам тези познати места и една носталгия ме обзема.Sad
Лятото живот и здраве ще дойда пак в Родопите, но този път без тичане, а ще наблегна на релакса.


Като знам какво ти е нормалното ходене.... с твоя "релакс" вероятно бихме могли да се справим Smile Т.е. ако действително не смяташ да минаваш повече от 25 км. на ден бих те поканил с нас по дивите и малко популярни кътчета на западните Родопи ама там хижи почти няма Smile Палатката на гърба Smile Но пък нали знаеш: 2 човека изключително рядко могат да срещнат мечка, а 3-ма никога Smile

По темата - изключително добре планиран маршрут с максимални възможности!
Пет Яну 11, 2013 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да-а-а, трябва и аз да преодолея мързела си и да довърша и моя албум.

През първите седем дни затворихме добре един кръгов маршрут из Чернатица, който е изключително удобен за хора, които се движат с автомобил и искат без допълнителен транспорт да се върнат на мястото, откъдето са тръгнали.

Виж с планирането на маршрута до Шабаница ударих на камък. Приемам го като мой личен провал. Laughing Е, ако бяхме по-луди щяхме да стигнем от Чаирите до резервата или до заставата, но щяхме да загубим много време за път в джунглите горе. А аз наивно си мислех, че за един ден ще стигнем заставата, оттам ще се качим на границата на Делибоска и ще се върнем обратно. Да, ама както има една приказка: едно е да искаш, друго е да можеш, а е трето и четвърто да го направиш... Надявам се тази година лятото живот и здраве да отида до Шабаница, но от с. Кестен и да прекарам там 3-4 дни, за да разгледам района като хората. Засега от района на заставата съм виждал само няколко снимки на колоездачите, участници в проекта: „Щуропия – граничната ивица”. В Гугъл земя има и няколко снимки на гърци, правени на южния склон на Делибоска.

Тодоре, аз също мога да се включа из твоя район в Западните Родопи. Въобще тази година трябва да направим една регионална форумна сбирка из Родопите. Smile И с gundu си ги говорих тези неща.

На адаша и аз не знам, дали ще му издържа на темпото (за един ден от Триград през Мугла до Широка лъка). Laughing Че аз като се спра да снимам и с мойта бракма като почна една борба да изкарам някоя снимка на юг без изгоряло небе или/и черна земя и то може да стане ракиено време. Laughing Laughing Laughing
Пет Яну 11, 2013 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Блазе ти за свободното време.
По- голямата част сме я минавали но на етапи с по една нощувка и знам,че маршрута е наистина прекрасен а и доста подходящ за горещото лято тъй като е изпълнен със сянки.
До х.Изгрев има и друга забележителност, "10-те братя" представлява десет бора тръгващи от едно стебло, и изглеждат много внушително. Shocked Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Яну 11, 2013 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Минавал съм този маршрут за 7 дни преди години, и между Върховръх и Персенк ме е прал най-якия и продължителен порой в живота ми. Very Happy
Този така наречен "царски път" към Персенк беше прясно разоран от горското и затъвахме в кал до над глезени на места. А бе яко си беше. Very Happy
Супер са снимките.
Съб Яну 12, 2013 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mimka



Регистриран на: 21 Окт 2007
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Да-а-а, трябва и аз да преодолея мързела си и да довърша и моя албум.

През първите седем дни затворихме добре един кръгов маршрут из Чернатица, който е изключително удобен за хора, които се движат с автомобил и искат без допълнителен транспорт да се върнат на мястото, откъдето са тръгнали.

Виж с планирането на маршрута до Шабаница ударих на камък. Приемам го като мой личен провал. Laughing Е, ако бяхме по-луди щяхме да стигнем от Чаирите до резервата или до заставата, но щяхме да загубим много време за път в джунглите горе. А аз наивно си мислех, че за един ден ще стигнем заставата, оттам ще се качим на границата на Делибоска и ще се върнем обратно. Да, ама както има една приказка: едно е да искаш, друго е да можеш, а е трето и четвърто да го направиш... Надявам се тази година лятото живот и здраве да отида до Шабаница, но от с. Кестен и да прекарам там 3-4 дни, за да разгледам района като хората. Засега от района на заставата съм виждал само няколко снимки на колоездачите, участници в проекта: „Щуропия – граничната ивица”. В Гугъл земя има и няколко снимки на гърци, правени на южния склон на Делибоска.

Тодоре, аз също мога да се включа из твоя район в Западните Родопи. Въобще тази година трябва да направим една регионална форумна сбирка из Родопите. Smile И с gundu си ги говорих тези неща.

На адаша и аз не знам, дали ще му издържа на темпото (за един ден от Триград през Мугла до Широка лъка). Laughing Че аз като се спра да снимам и с мойта бракма като почна една борба да изкарам някоя снимка на юг без изгоряло небе или/и черна земя и то може да стане ракиено време. Laughing Laughing Laughing


Успешно ходене сте направили-вие май питахте в една моя тема за нощувки в района на Б.Черква.Предположих че ще правите нещо "голямо" ама чак пък толкова и откъм дни Very Happy Направо да ви завиди човек ! Харесва ми идеята за форумна сбирка- стига да не е пряко силите ми.
Съб Яну 12, 2013 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм готов моя фотоотчет от първата половина на това приключение. Снимките, заедно с помощните материали и разясненията са в тази тема: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=53853#53853
Пон Апр 08, 2013 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov