ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Термоси - избор и дискусии.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Термоси - избор и дискусии.
Автор Съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Термоси - избор и дискусии. Отговорете с цитат
Относно водата за пиене при преходите зиме. Сякаш е добре да се носи поне еднолитров термос с горещ чай. Добре е да бъде в средата на раницата, така допълнително се намалява охлаждането на течността, даже дрехите наоколо се затоплят. Ако има други хора с мен настоятелно ги уговарвям поредварително и те да си напълнят термос с чай. Организмът пести калории, защото няма нужда да затопля ледената вода. Е, ясно е, вътрешното тяло на термоса трябва да е стъклено, за да изолира добре. Ииии, да не се изтърва раницата от прекалено високо, че може да се счупи.

И се сещам, че лятото при едно изтърване на раницата бяха ти се пукнали бутилките с вода. Лятото е добре да се пресипе водата в бутилки от половин литър, но от кока кола. Те са мн здрави, правили сме опит, минава колелото на кола през тях и не се пукат. Като се носят няколко малки бутилки, дори и да се пукне или излее някоя по стечение на обстоятелствата, другите си остават пълни. Пък и не заемат място, пъхат се из разни малки свободни пространства.

Ииии, нейде се кометираше да се носи шлауфка около 1,5м в раничката, за да се достигне с нея до течаща под снега вода при нужда. Вижда ми се разумно.

Рилски джедай със старозагорски корени! ръкопляскания ръкопляскания
Пет Яну 04, 2013 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това с термуса е разумно, аз също съм го взел принципно на въоръжение зимата, но обикновено се ослушвам няма ли как да мина без него, че тежи пусто. А и малко криво идва, когато си налея студена вода преди лягане, че обикновено прибирам бутилката в чувала, за да се отвърне като и дойде момента през нощта. Ама с термоса нещо не се получава. Smile
Пет Яну 04, 2013 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Относно водата за пиене при преходите зиме. Сякаш е добре да се носи поне еднолитров термос с горещ чай. Добре е да бъде в средата на раницата, така допълнително се намалява охлаждането на течността, даже дрехите наоколо се затоплят. Ако има други хора с мен настоятелно ги уговарвям поредварително и те да си напълнят термос с чай. Организмът пести калории, защото няма нужда да затопля ледената вода. Е, ясно е, вътрешното тяло на термоса трябва да е стъклено, за да изолира добре. Ииии, да не се изтърва раницата от прекалено високо, че може да се счупи.

И се сещам, че лятото при едно изтърване на раницата бяха ти се пукнали бутилките с вода. Лятото е добре да се пресипе водата в бутилки от половин литър, но от кока кола. Те са мн здрави, правили сме опит, минава колелото на кола през тях и не се пукат. Като се носят няколко малки бутилки, дори и да се пукне или излее някоя по стечение на обстоятелствата, другите си остават пълни. Пък и не заемат място, пъхат се из разни малки свободни пространства.

Ииии, нейде се кометираше да се носи шлауфка около 1,5м в раничката, за да се достигне с нея до течаща под снега вода при нужда. Вижда ми се разумно.

Рилски джедай със старозагорски корени! ръкопляскания ръкопляскания



Много пъти съм си го мислил и все нещо ме отказва... Нося термос само на еднодневни преходи. Сметката ми е, че примуса с ета-пауър тенджерка и нова бутилка от 230 гр. /400 мл./ общо са под 1 кг. и за 10 минути получаваш 1 литър гореща вода от лед или сняг. Нося малка бутилка от 0,5 л., която пускам в пазвата за да запазя температурата. /пълня я разбира се с хладка вода, а не с гореща Smile/
За през нощта може да се вземе такава бутилчица с гореща ~ 50 градуса вода в спалния чувал за сгряване на крака, кръст,... кой каквито нужди има - през нощта е прекрасна за пиене с телесна температура.
Общо взето избягвам да пия вода през деня и после, като спра за нощувка - като камила. И с яденето съм така - основно след прехода. Другото е някой сухар почти в движение.
Пет Яну 04, 2013 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
. Е, ясно е, вътрешното тяло на термоса трябва да е стъклено, за да изолира добре. Ииии, да не се изтърва раницата от прекалено високо, че може да се счупи.


:

Вътрешното тяло може и да не е стъклено-Primus имат мн.добри модели-и двете части са метални-аз съм с такъв -0.5л. и съм страшно доволен-дори и във външния джоб на раницата(за по-бърз достъп без да спирам даже и да я свалям) чаят остава горещ повече от 4 часа при минусови температури!Е,скъпичко удоволствие е ама...на мене ми е подарък Wink
Пет Яну 11, 2013 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение fena73 Отговорете с цитат
колко скъпичак е Primus ? за поетите винаги има подаръци Smile)
LIFEVENTURE 500 ml си купих със суперлативи от продавачката , утре живот и здраве ще му пробвам топлозадържането Smile,метален е целия.
Пет Яну 11, 2013 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
От къде го купи този Lifeventure? Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 11, 2013 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение к Отговорете с цитат
като бях в София, Z..... -демек Ивайло ми изпрати линк на един магазин с много джунджурии Smile и се разходих до там -но как се казваше не помня -над плошад Журналист се върви по пътя на линията на трамвая ,но след като трамвая тръгне на ляво през гората, аз вървях в дясно покрай сградите и там някъде на един блок имаше на терасата голям лозунг LA SPORTIWA, в блока на 2 етаж в апартамент е магазина ,пълно е с какво ли не Smile , отидох за една палатка от 250 лв,но не бяха в маличност и си купух термос , да не съм била път на празно , че от Пирогов до там си направих прехода пеша Smile
Пет Яну 11, 2013 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аха, Намасте, мерси.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 11, 2013 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: fena73 Отговорете с цитат
Pagane написа:
за поетите винаги има подаръци Smile)
.

Ее ние пък ги възхваляваме в непреходното си творчество Very Happy
Пон Яну 14, 2013 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение термос Lifeventure Отговорете с цитат
доволна съм , добре държи топлината и не е със стъкло да го мисля и него Smile
Пон Яну 14, 2013 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение дайте съвет за избор на термус-примус или нортленд Отговорете с цитат
здравейте ,имам нужда от съвет при избор на термус -дали да е примус или нортленд? а също се чудя дали да е 1 литър или 0,75 мл. ,е то не че разликата е голяма де ?
ако някой ги е ползвал и има впечатления кое е най -добро ,нека сподели. Най-вече ме интересува по-дълго време течността да е запазена гореща и като изработка и надеждност кой е по-добър ?
в събота обиколих няколко магазина за екипировка в софия и се оказа ,че примуса от 1 л. го няма никъде(въпреки ,че в сайта на магазина си пише ,че е наличен ) или поне аз не намерих на местата ,където ходих, интересно.... Very Happy
Т а ,ако може малко помощ ,ще съм благодарен. мерси
Вто Мар 05, 2013 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Естествено, че примусът е по-добър.По възможност гледай да си купиш него.

emiliqn 78 написа:
... кое е най -добро ,нека сподели..

Иначе, когато говорим за най-добрите термоси, те са на американската фирма, която е станала нарицателна за такъв вид съдове за вода, и от която произлиза името, с което всички ги наричаме-THERMOS.

http://www.thermosonline.co.uk/products/The-TherMax-Range/sc/categories/2125

За съжаление, както и много други неща, никой не ги предлага в България, въпреки че цените им са съвсем нормални, за това, което предлагат като качество.

*)Лично за мен, еднолитров термос е ненужно голям за нашите планини.
Вто Мар 05, 2013 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Напълно съм съгласен-имам примус 0,5л. и съм мнооого доволен! Wink
Вто Мар 05, 2013 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
добре, мерси , примуса ще бъде ,ама засега го няма никъде. В последствие ще реша дали да е 0,75 мл. или 1 л. Все ще го намеря в някакъв момент! Smile
Пет Мар 08, 2013 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Да размърдам малко нещата тук.
Преди известно време се засилих да си купувам темрос Примус. Оказа се, че в момента не го внасят, поради....някакви си финансови (както винаги) причини. Та ми препоръчха термос Laken. За 1 път я чувам тази марка. Търсих из нета отзиви (руски и ианглийски), но има много малко информация. Някой да има опит с тези термоси???
Благодаря предварително.
Огнян
Пет Ное 08, 2013 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov