ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Страх от височина.....
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Страх от височина.....
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Стягане в корема Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Павле, получих колики само от гледането на този ужас! Как е възможно? Ами ако му липсва следващата цепнатина, в която да си забие ноктите?! На такива филми трябва да се слага знак за кошмар! Cool

Добро, зрелищно, интересно... Но в края на краищата, Сотиров, като математик, знаеш че соловото катерене си има и един сериозен минус в уравнението - падането е само веднъж в живота. Байно може би още щеше да прави разни неща, ако се беше вързал онзи път на Вратцата. На мен такива са ми любопитни само за статистически цели - доколко ще издържат и колко точно неща ще успеят да направят докато в края на краищата се откажат или се пребият.
Пон Сеп 19, 2016 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Знам, Владов, знам! Отговорете с цитат
Гледал съм как един успява, друг се пребива. Тъжно ми е, ама изборът е техен. Каква трагедия е да се пребиеш пред жената и децата, които ги наблюдават! Все се сещам за древния съвет: "Най-често се давят неопитните плувци. По-рядко - опитните плувци. А никога не се давят опитните неплувци." Аз съм от последните.
Пон Сеп 19, 2016 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Стягане в корема Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Павле, получих колики само от гледането на този ужас! Как е възможно? Ами ако му липсва следващата цепнатина, в която да си забие ноктите?! На такива филми трябва да се слага знак за кошмар! Cool


Наистина е трудно за гледане! Smile Но пък буди възхищение! Вероятно има много по-добри в техническо отношение катерачи от него.... Но как само успява да си контролира психиката - УМОПОМРАЧИТЕЛНО! Не, не, не!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Сеп 21, 2016 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Стягане в корема Отговорете с цитат
vladofff написа:
...края на краищата се откажат или се пребият.


Само въпрос на време е.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 22, 2016 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Градски безобразия.

https://www.youtube.com/watch?v=zyKjfhS2Sso
Нед Фев 04, 2018 1:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Като техническо изпълнение нещата не са сложни, но като знам на каква магия се крепят голяма част от строителните постижения, по които се катерят, направо ми настръхва косата. Да си довериш живота на пиян трудовак/затворник/"майстор" от преди 50 години си е лудост независимо, колко си ловък, силен и гъвкав.
Пон Фев 05, 2018 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Sineva написа:
Градски безобразия.

https://www.youtube.com/watch?v=zyKjfhS2Sso


България има остра нужда от донорски органи. Каквото оцелее при падане - става. Изключвам мозъка, разбира се.
Самите строители също нямат страх от височина, защото са на градус(т.е. на стабилизатор). Сутрин се купува една фанта, излива се половината и се допълва с ракия(или каквото има). Трезвен права стена не може да докара, за мазилка да не говорим.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Фев 07, 2018 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
angel 2908



Регистриран на: 10 Фев 2018
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Бански суходол , на излизане од стената към гребена, не че там става по-лесно...

Съб Фев 10, 2018 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
angel 2908 написа:
Бански суходол , на излизане од стената към гребена, не че там става по-лесно...


Наблюдателю, защо си обърнал снимката?
Нед Фев 11, 2018 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:
...
Наблюдателю, защо си обърнал снимката?

Това не е Наблюдател 50, а Наблюдател 2908. Wink

Интересно би било да се сподели как се прикрепя фотоапарата така, че да не пада при такива изкачвания.
А също и техниката на снимане при такива обстоятелства. Когато опасността ти казва - не снимай, но вътрешният глас...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Фев 12, 2018 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
angel 2908



Регистриран на: 10 Фев 2018
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Разкрихте ме....Smile стана някаква простотия, нали от наблюдател станах ангел, но както влизах автоматично, изведнъж ми поиска парола и стана някакъв проблем .Не мога да вляза в профила на Ангел , та затова порастнах с още некакви си 2906 метра....временно надявам се , пиша на модератора Дидо да видим дали ще стане да се върна в профила си.
Снимката вярно че е наобратно, но реално си е така там... ето една през краката , наклона е същият :



Това е снимката от същото или близко място, необърната :



Тоже ат тази местечка :


Тука на Баюва дупка, егати надвесите беха ...ше се глобяваме или се оправяме, както казват на пътя ...


пак там, направо искат да те изхвърлят тия надвеси :


Тука Бански :


Нарочно слагам такива с крака, защото няма как да се обработят или промени наклона, ще се види измамата....

Страхотия, тук няма даже хватка или стъпка, голо и гладко , задържане с триене - стържене на коляно:



Тук се е хванал почти целия ръб на Бански суходол. Тази ми е любима, реално като снимаш от такива положения, не знаеш какво се получава. Нямаш никаква възможност да се вгледаш или фокусираш, защото пръстите на краката вече треперят в миниатюрните люспи, на които се държат... Обръщаш се за миг, натискаш и веднага възстановяваш равновесието.



На въпроса ви : Хващам се здраво с едната ръка:

Фотото ми стои постоянно увесено на врата на сиджимката му, то е прежалено и очукано вече , леко се извивам настрани и надолу и тогава снимам. Не става ако фото е прибрано, даже в джоб на раница или кръстен колан - няма как да се извади и нагласи с една ръка, а и пръстите на краката няма да издържат повече от 6-7 сек. Така е , защото тежестта на тялото , когато се катериш , отива в малките цепки на терена. Правиш ли нещо друго освен движение нагоре, отпуснеш ли се , изведнъж тежестта става огромна на най-проблемните места - в пръстите на ръцете и краката. Това Владов може да го обясни по-добре. Аз го усетих инстинктивно...предполагам центъра на торса при катерене се огъва по стената. Изкараш другата основна част на тялото - кръста, главата и гърдите от това положение, става проблемно. Раницата още повече усложнява положението. Трябва здраво да си се хванал с едната ръка, но тежестта към пръстите на тази ръка и краката става тройна.
Това последните 2 години го пробвах , има още десетки такива снимки...да има с какво да кандидатствувам на на 4-ти км, ако откажат прием. А на Кутело беше най-люто, но май от зор забравих да снимам...
Пон Фев 12, 2018 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
angel 2908 = angel Кутело Чатнах!
Пон Фев 12, 2018 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Въпроси и съвети от кабинета Отговорете с цитат
Това е най-лесното, нали? Е, да си кажа и аз мнението. Защо по тия отвеси карате без осигуровка, бе хора? Разбирам, че не ви е страх, ама все пак не мислите ли за случайностите? За фотоапарата да подскажа нещо: на времето, когато снимахме на лента и експозицията беше по-дълга, за да не трепне обективът при натискане на копчето, имаше едни дълги жила, които пренасяха натиска. Не може ли и сега да се употребява нещо подобно, камерата да е на главата, а жилото в ръката? Е, няма да се види точната композиция, но поне без риск ще може да се щрака. И последен въпрос: какъв е бил проблемът с Кутело? И разбира се, моите поздравления за смелостта и екстремните снимки!
Пон Фев 12, 2018 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Няма проблем с Кутело; 2908 м е височината на Кутело. Най напред си помислих, че 2908 е дата - 29.08., но после ми просветна.
Вто Фев 13, 2018 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ангел рече... Отговорете с цитат
Цитат:
А на Кутело беше най-люто, но май от зор забравих да снимам...

За туй "люто" попитах, пък нали бяхме там с внуците - само камънак. За нас "лютото" дойде, като тръгнахме към Кончето, та се върнахме, ама Ангел сигурно тия пътеки на куц крак ги минава. Very Happy И отново поздрави с възхищение!
Вто Фев 13, 2018 1:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov