ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Страх от височина.....
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Страх от височина.....
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
rain написа:
Истинският страх от височина не се преодолява.


Абсолютно подкрепям.
Също е и с някои други физиологични дадености, които се тренират(подобряват) само до към 15%. Иначе училищата за летци нямаше да правят физически изпит, да ги въртят и да видят как ще се представят.


А аз познавам един човек /той по-рано пишеше във форума и във форума на ПСС, но вече не/ и той ми разказвал, че е имал такъв страх от височина, че не е могъл да монтира с баща си антена на покрива на кооперацията. После, след като видял на живо Матерхорн е решил, че някой страхове си струва да се преодолеят... и сега е алпинист и си катери и така....
Вто Авг 27, 2013 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Да си страхлив и да имаш страх от височина не е едно и също...Не знам как е седял въпроса с този човекSmile)Но нека!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Авг 27, 2013 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
mislesht написа:
rain написа:
Истинският страх от височина не се преодолява.


Абсолютно подкрепям.
Също е и с някои други физиологични дадености, които се тренират(подобряват) само до към 15%. Иначе училищата за летци нямаше да правят физически изпит, да ги въртят и да видят как ще се представят.


А аз познавам един човек /той по-рано пишеше във форума и във форума на ПСС, но вече не/ и той ми разказвал, че е имал такъв страх от височина, че не е могъл да монтира с баща си антена на покрива на кооперацията. После, след като видял на живо Матерхорн е решил, че някой страхове си струва да се преодолеят... и сега е алпинист и си катери и така....


Просто не е имал истински страх в следствие на физиологични дадености, не е пробвал до тогава. И аз като млад съм преминавал от една тераса в съседната на 6-ти етаж(пълно излизане навън), но това е изключение и глупост. Имам страх от височина, обикновено не смея да се надвеся от терасата.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Авг 28, 2013 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
кой го а бъз от високо тука оди Arrow http://myfancyhouse.com/2013/08/29/serene-island-hideaway-at-dhonakulhi-maldives-spa-resort-marina/ Cool
Сря Сеп 04, 2013 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
...oh,wait.. аз поизместих темата и я обективизирах. Sad Хората ,които имат "тези" умения и високи достижения не се борят със страха си по пътечките на Купена,примерно.. Laughing Laughing Laughing
ето тук
http://www.youtube.com/watch?v=p-OUNPqRzII&feature=player_detailpage#t=1126
една като теб Arrow без страх от високо Wink
Сря Сеп 11, 2013 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Искам да вметна ,че колегата @НИКОЛАЙ Т.беше абсолютно прав,твърдейки,че има начин да се преодолее страхът от височина.Аз грубо и бурно му противоречах,но сега знам,че наистина доколкото един човек иска да проходи нашите планини,без да е екстремист-то този страх може да се превъзмогне. Просто са нужни повече опити за преодоляване на такива терени.Както казваше преподавателката ми по пиано:почти всичко е в по голям процент занаят! #кончетаКупениРазни Smile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Сеп 23, 2015 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Изтупала си темата от прахоляка. Личното ми мнение е, че човек не трябва да се насилва, но и да не спъва интереса и мерака у себе си.
Сря Сеп 23, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
"Очите свикват" - както казват хората. Но страха си остава. Въпроса е да се научиш да го контролираш да не се превърне в паника. Аз качих Ботев за първи път по Тарзановата пътека на четери крака едва ли не, а вече съм минал през Кончето. Тайната при мен е, че при нужда пия глътка алкохол. Страха не изчезва, но паниката е по-далече.
Освен това помага да се качиш на върха или да доближиш отвеса и да стоиш и да се успокояваш като гледаш колко е красиво наоколо. Така свикват очите според мен. Колкото повече стоиш, колкото по спокоен си толкова повече свикваш.
Освен това и все пред компютъра да стоя накрая пак ще умра, така че по-добре да правя нещо, което ми харесва.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Сеп 23, 2015 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Първият път на Кончето плаках. И вторият път плаках, хем на подсичащата. А третият път - ех, третият път! - летях! По-точно - летяхме, защото бяхме влюбени.
Препоръчвам.
Сря Сеп 23, 2015 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
И аз се опитах да преодолея страха от високо с един 40 минутен полет с парапланер, ама още си ме е страх.
Чет Сеп 24, 2015 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Страх не се лекува, просто се свиква с височината. А това става постепенно. Двата варианта са следните:

Ако искате само да преминете просто изключвате от съзнането си, че сте на високо. Гледате си в краката и ръцете, и мислете как да подходите за да сте стъпили или хванали с ръце стабилно. Друго няма значение, особено височината. С падане от 2 метра може да се нараните, като от падане от 8 метра. Въпрос на шанс.

Ако искате да се насладите на гледката, гледате в далечината и се възхищавате на панорамата. Като пак избягвате да мислите, че сте на високо, и че може да стане нещо. Въпрос на шанс.

Забравете, ако си мислите, че като застанете на ръба и гледате надолу, че лекувате нещо. Най-много да си докарате панически страх, с който после едва ли ще се справите. Остава до живот. Просто не си го причинявайте, освен ако нямате горния проблем и искате да ви се покачи адреналина.

П.С. С падане от височина до 10 метра няма страшно (все ще се възстановите някак), при падане от височина над 10 метра няма значение. Laughing

П.С.С. Ако някой ви каже, че не го е страх от високо или лъже, или е луд в буквалния смисъл на думата. Не си мислете, че въжеиграчите не ги е страх.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Сеп 24, 2015 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
http://fakti.bg/imoti/157092-kolko-strashno-e-stroitelstvoto-snimki
За някои това е работно място. На мен ми прилича на Ел камино дел рей в Испания.
Пет Сеп 25, 2015 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
"Очите свикват" - както казват хората. Но страха си остава.


Ето това е! Страхът от височина не е мускул да се тренира. Просто намираш начин да си по-рационален а не емоционален.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Сеп 26, 2015 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Знае те ли!? Сега ви пише, човек, който е може би най-страхливият от високо! /имах бързи, качвания на едни хотели и като видях панорамата...................боже не го искам на никой да му се случи това нещо./ ! А като малък, ходихме по тавана на блока и "взимахме" тръби от антените на хората за фунийки, после на тавана се криехме да пушим, там си изпичахме вестниците за димки и не ме е било страх, а блока беше/е/ десет етажа! И така до 5-6 клас, поле спорт на земята, е малко и планинарство, и алпинизъм /тогава почна да се проявява страхът/ ! И знаете ли най ме е страх, че като застана на ръб или високо, нещо почва да ме дърпа към бездната!? За да си преодолея този мой, страх съм решил отново да взема уроци по алпинизъм!, не знам дали ще помогне, но мисля, че е добро начало! А иначе имам около две седмици във въздуха и там се чуствам, най добре!

_________________
.................
Съб Сеп 26, 2015 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Орми, няма готова рецепта, но окото свиква. Като хлапе се плашех от строежа на къщата ни, където вторият етаж беше без парапет. Надвесвал съм се над Триградското ждрело, ходил съм към Василашки чукар, отказвал съм се на Петлите. Колкото повече висиш в планината, по-удобно става. Меракът бута, фобиите отстъпват. Понякога е въпрос дали имам или нямам ден.
При мен обаче е малко по-различно. Някои тръпнат от 100 метра височина, независимо дали са зад бетонен парапет, дали се държат за въже или са здраво осигурени. У мен има вяра в техниката. Като съм вързан, или дори да се държа за нещо удобно, се чувствам сигурен.
Съб Сеп 26, 2015 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov