ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
Ами нямам много време да опиша Е4, то ще бъде наистина голяяям пътепис. Cool Но обещавам,че като ми мине сесията ще седна и ще напиша цялото приключение, защото то си беше наистина такова. Exclamation Smile

Определено ще си струва усилията! Smile
Бях задала едни въпроси в темата за Е4, може ли накратко да им отговориш, защото решавам дали и как да го минавам.
ИЗвинявам се за спама,спирам вече! Oops

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Яну 19, 2013 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Мисля,че трябва да решиш най-напред-искаш ли да минеш Ком-Емине или отиваш на купон! Think Ако е първото-нарамваш си къщурката на гръб и тръгваш по маршрута ПЕША(затова е пеш. туризъм),както направиха Тихомир(Тито)Иванов,Мариана 1000,Мечо Пух,чиито пътеписи изчетох,на един дъх и с голям интерес! Ако е второто-да отидеш на екскурзионно джумпаре Punk Alcohol тра-ла-ла -тръгваш с организираната група на БФТ-те ти носят багажа,возят те,стараят се купона да върви с пълна пара! Clap Така,че изборът е твой!Аз лично когато тръгна,ще се придържам към първия вариант!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Яну 19, 2013 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
Аз лично когато тръгна,ще се придържам към първия вариант!


Напълно съм съгласен, а и започнах темата с тази идея. Това, което търся е компания. Някой да се хили с мен по пътя Smile
Съб Яну 19, 2013 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Мдам... може би в крайна сметка, стига да ме слушат глава и крака до тогава, ще навивам хора поне по отделни отсечки да се включват. Но има време Smile
Съб Яну 19, 2013 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
vladmir написа:
Мдам... може би в крайна сметка, стига да ме слушат глава и крака до тогава, ще навивам хора поне по отделни отсечки да се включват. Но има време Smile

Вече заявих, че има вероятност да се включа в групата ви. След това ми се обади друг, който заяви, че има желание да тръгне с мен. Не му казвам името, тъй като той може да го направи сам, когато прецени.
Това означава, че пак може да тръгнем заедно, но ако ни съвпаднат датите. А аз ще се съобразявам с неговата дата, тъй като работи.
Сега заявявам, че това лято ще се върви. Само да не се осуети от извънредно събитие.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 19, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Това означава, че пак може да тръгнем заедно, но ако ни съвпаднат датите.


Само да спомена в първия пост дат.ите са от миналогодишен преход, който ми попадна случайно докато рових за инфо.
За конкретни дати не съм решил. Ще бъде по някое време юли и/или август, но предполагам ще се реши месец-два преди това.
Споменавам го, защото съм готов да се съобразя с чужди графици стига да имам възможност.
Съб Яну 19, 2013 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
vladmir написа:
...За конкретни дати не съм решил. Ще бъде по някое време юли и/или август, но предполагам ще се реши месец-два преди това.
Споменавам го, защото съм готов да се съобразя с чужди графици стига да имам възможност.

За всякакви подробности ще ти пиша на ЛС, за да не товарим темата излишно. Можеш да ми пишеш и ти.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 19, 2013 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
welmud



Регистриран на: 23 Яну 2013
Мнения: 98
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет! Нов съм тук и случайно попаднах на темата но предложението е чудесно и ако при мен се получат нещата със свободното време бих се радвал да се присъединя.
Сря Яну 23, 2013 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
welmud написа:
Привет! Нов съм тук и случайно попаднах на темата но предложението е чудесно и ако при мен се получат нещата със свободното време бих се радвал да се присъединя.



Добре дошъл Smile

Към теб, както и към всички останали, чувствай се свободен да ме спамиш на воля на ЛС за инфо и планове, както и да споделиш твоите.
Сря Яну 23, 2013 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение к Отговорете с цитат
Сложно е с датите ,кой работи ,кой си има планове , но има и друг проблем -кой как ходи и за колко време иска да мине Пътеката , и аз ще съм живот и здраве по нея, с палатка и примус , но не съм от бързоходещите Smile, може да се позастигаме някъде Smile
Сря Яну 23, 2013 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ако успея да се подготвя, че почти всичко трябва да сменя в оборудването, което имам. Но не е задължително да е всичко. Дните са между 12 и 14, които евентуално мога да отделя. Основния ми проблем е страх от кучета, което за тях е като салам. Вчера говорих със специалист в тази област и разясни, кое е най-ефективно. Та обявявайте дати, да се равнявам с вас и определени участъци да преминавам с компания. Другото ще се нареди някак.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Яну 24, 2013 2:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Ако успея да се подготвя, че почти всичко трябва да сменя в оборудването, което имам. Но не е задължително да е всичко. Дните са между 12 и 14, които евентуално мога да отделя. Основния ми проблем е страх от кучета, което за тях е като салам. Вчера говорих със специалист в тази област и разясни, кое е най-ефективно. Та обявявайте дати, да се равнявам с вас и определени участъци да преминавам с компания. Другото ще се нареди някак.

Моята дата е след 15 Юли, но при всички случаи, няма да можем да се движим заедно. Мисля да го мина за 19-20 дни. Засега сме трима, накрая може, двама или сам.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Яну 24, 2013 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikivn



Регистриран на: 24 Яну 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
ОК, нека да се обявя и аз.
Пишете ме желаещ да го мина това КЕ и мен тази година. Минавал съм различни части от маршрута в западен и централен Балкан, сега имам желание да го мина целия. Смятам, че имам всичката необходима екипировка, имам картите, ГПС траковете, нямам претенции да спя непременно на закрито всяка вечер, предпочитам да ходя повечко, ако някой има график за минаване на маршрута за по - кратичко време ( около 2 седмици някъде ) ще се радвам да ме има впредвид. Работя и съм вързан с графици за отпуски. Предпочитам да е Юли месец.
Поздрав на всички! Smile
Чет Яну 24, 2013 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм никакъв сериозен планинар и турист, но от "висотата" на трите си КЕ-та до момента за последните 3 години, както и от "погълнатите" хиляди страници по темата, искам да обърна внимание на две неща, които може би ще са полезни за по-начинаещите.
Първо, в последните години се очертава тенденция времето през юли да е по-дъждовно и в Балкана, особено в гората под дебелите сенки, е мокро и има локви. Началото на август е по-подходящо за старт. Да, денят е по-къс, но по-добре това, отколкото да ти джвакат краката в локвите.
И второ, гледам, че доста хора имат намерение да го минават в рамките на 12-14 дни. И аз ако тръгна пеш, ще го искам за толкова Laughing , така че ги разбирам, но имайте предвид и опита на другите, а той е: 1) През 80-те години група опитни и дисциплинирани перничани с тежки раници опитват да го минат за 10 дни, успяват за 11, но не спят повече от 3-4 часа на денонощие, отделно дето половината време ги вали дъжд (минават го в началото на юни); 2) През 2006-та Георги Маджаров (Гьоко)го минава за 12 дни, но почти не почива, спи по 4-5 часа нощем, а на едно място се и вози (Кипилово-Котел); 3) През 2010-та, ако не се лъжа, Валентин Киров със сина си и племенника си го минават за 13 дни, но и тримата са активни спортисти, макар и момчетата да са още деца.
Просто искам да кажа, че ако не сте доказано в състояние да минавате пеша по над 50 км на ден по пресечен терен, плановете ви да минете КЕ за 12-14 дни са обречени на сигурен провал.
Чет Яну 24, 2013 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Аз не съм никакъв сериозен планинар и турист, но от "висотата" на трите си КЕ-та до момента за последните 3 години, както и от "погълнатите" хиляди страници по темата, искам да обърна внимание на две неща, които може би ще са полезни за по-начинаещите.
Първо, в последните години се очертава тенденция времето през юли да е по-дъждовно и в Балкана, особено в гората под дебелите сенки, е мокро и има локви. Началото на август е по-подходящо за старт. Да, денят е по-къс, но по-добре това, отколкото да ти джвакат краката в локвите.
И второ, гледам, че доста хора имат намерение да го минават в рамките на 12-14 дни. И аз ако тръгна пеш, ще го искам за толкова Laughing , така че ги разбирам, но имайте предвид и опита на другите, а той е: 1) През 80-те години група опитни и дисциплинирани перничани с тежки раници опитват да го минат за 10 дни, успяват за 11, но не спят повече от 3-4 часа на денонощие, отделно дето половината време ги вали дъжд (минават го в началото на юни); 2) През 2006-та Георги Маджаров (Гьоко)го минава за 12 дни, но почти не почива, спи по 4-5 часа нощем, а на едно място се и вози (Кипилово-Котел); 3) През 2010-та, ако не се лъжа, Валентин Киров със сина си и племенника си го минават за 13 дни, но и тримата са активни спортисти, макар и момчетата да са още деца.
Просто искам да кажа, че ако не сте доказано в състояние да минавате пеша по над 50 км на ден по пресечен терен, плановете ви да минете КЕ за 12-14 дни са обречени на сигурен провал.

Точно това ме кара да вярвам, че мога. Ако не друго, то съм длъжен да опитам. От прехода нищо не зависи, че да го завърша на всяка цена. Проблема е в характера, но ще гледам да не прекалявам. А и вие ме ориентирате как и какво трябва да променя, за да е максимално успешно начинанието. От всеки съм си чопнал по една идея. От теб две.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Яну 24, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 2 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov