ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Ком - Емине лято 2013 Отговорете с цитат
Здравейте,

От доста години си мисля за това малко приключение, но до сега никога не съм гледал сериозно предвид многото "неприятни" подробности - финанси в по-младите и бедни години до необходимите дни отпуск като съвестен данъкоплатец.

И всичко това до сега. Една сутрин станах и си казах, че 2013 е годината Smile

На въпроса. Започвам да обмислям какви са възможностите. И понеже е съвсем рано и има още поне половин година до лятото просто проучвам дали има и други свободни електрони като мен, които ги спира само липсата на компания. Интересно дали можем да се съберем примерно от 3 до 6 човека сговорна дружина със сходни възгледи кога и как може да се направи. Ориентировъчно като програма си харесах миналогодишна проява:

1 ден /петък/ - 20.07.12 – пристигане на централна гара София до 07.30 часа, където ще чака придружаващата кола за палатъчните съоръжения и част от личния багаж. В 08.30 часа тръгване с автобус от София до пр.”Петрохан”. В 10.00 ч. тръгване  с храна и багаж за ден и половина до х.Ком /нова/ - обяд – преход до  вр.Ком, връщане на х. Ком /нова/ /н/  -  5 часа
2 ден /събота/  - 21.07.12 – х.Ком - х. Петрохан –  гара Лакатник /б/ - 8 часа
3 ден /неделя/  - 22.07. 12 – гара Лакатник – х.”Лескова” /н / - 11 часа
4 ден /понеделник/- 23.07.12 – х. “Лескова” – т.с.”Витиня “ /б/ - 12 часа
5 ден /вторник/  - 24.07.12 – т.с. “Витиня” – х. “Свищи плаз” /б/ - 12 часа
6 ден /сряда/  - 25.07.12  – х.”Свищи плаз” – х.”Ехо” /н/- 12 часа
7 ден /четвъртък/  - 26.07.12  – х.”Ехо”  – х. Добрила/н/ - 9 часа
8 ден /петък/   - 27.07.12  – х. Добрила – х. Тъжа /б/ - 11 часа
9 ден /събота/  - 28.07.12 – х. Тъжа – х.Бузлуджа-стара / пр.Шипка/ /б/ - 10 часа
10 ден /неделя/ - 29.07.12 – х.Бузлуджа–стара /пр.Шипка/ – х. Грамадлива /б/ - 11 часа
11 ден /понеделник/ - 30.07.12 – х. Грамадлива– х. Чумерна /б/ - 8 часа
12 ден /вторник/ - 31.07.12– х. Чумерна – Вратник – Изворите на Камчия /б/ - 8 часа
13 ден /сряда/ - 01.08.12 – Изворите на Камчия – гр. Котел /б/ - 8 часа
14 ден / четвъртък /- 02.08.12 – гр. Котел – лет.” Върбица /б/ - 8 часа
15 ден  /петък/ - 03.08.12 – лет.” Върбица” – Рижки проход /б/ - 8 часа
16 ден /събота/ - 04.08.12 – Рижки проход – с.Дъскотна /б/ - 8 часа
17 ден /неделя/ - 05.08.12– Дъскотна– с. Козичино /б/ - 9 часа
18 ден /понеделник/ - 06.08.12 – с. Козичино – нос Емине/б/ - 10 часа
19 ден /вторник/ - 07.08.12  -  С автобус до кв.Сарафово  къмпинга. Тържествено приключване и отчитане на похода.                      кв.Сарафово – гр. Бургас -  отпътуване

Е, това е от мен. Към момента само си чеша езика и пръстите с идеята да стане реалност лятото.

Спорна седмица на всички.
Пон Яну 14, 2013 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, направо ме целиш в десятката! И аз почти съм се зарекъл че тази година трябва да го направя...ако нещо кардинално не ме спре!
Пиши лични съобщения ако имаш въпроси или те интересува нещо около мен.
Пон Яну 14, 2013 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали е добра идея всяко планиране на К-Е да се пуска в отделна тема, все пак затова имаме 51 страници тема - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=427

И все пак-

- според мен първия ден излишно го губите. Има достатъчно време, все някакъв превоз до х.Ком бихте могли да намерите. В краен случай, ако тръгнете от Петрохан така и така ще го ходите до вр.Ком двупосочно по-добре като ви остави автобусът на прохода отседнете в х.Петрохан и от нея с минимум багаж (само вода примерно) се разходете до Ком и обратно и после на следващия ден направете х.Петрохан-гара Лакатник.
- не знам в каква физическа кондиция си и до колко познаваш Пътеката, но 8ч. от х.Ком до гара Лакатник пеша с тежка раница не виждам как е възможно. На мен това време тази година ми стигна до х.Пробойница хем ходех бързичко и спрях само веднъж на Петрохан за обяд.
- 15-тия ден - тези 8ч. ще ви трябват само от р. Елешница до Ришкия проход в най-добрия случай, ако до тогава не се разчисти апокалипсиса там.

Ако не друго този форум поне го напълнихме с информация по темата Ком-Емине, поразрови основната тема както и на Mariana1000 отделната.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Яну 14, 2013 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Ком - Емине лято 2013 Отговорете с цитат
vladmir написа:
... Интересно дали можем да се съберем примерно от 3 до 6 човека сговорна дружина със сходни възгледи кога и как може да се направи. Ориентировъчно като програма си харесах миналогодишна проява:...

Има някаква вероятност да се включа в групата. Засега това е само проект. Зависи от подготовката ми, защото съм на възраст, когато без дълга подготовка не може. Зависи и от здравословното ми състояние.
Темпото което планирате за мене е добро, да не се форсира само по време на похода. Не пречи, ще изостана.
Има някои пропуски в програмата, но това по-късно. Първия го каза Tito.
По всяка вероятност ще открием нова тема, за да не товарим излишно темата Ком Емине. А след това новооткритата ще се изтрие.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Яну 14, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Може би аз не подходих правилно като отворих нова тема.
Идеята не беше да се дублира вече изписаното, а да видя дали мога да си намеря съмишленици.

Всичко останало е въпрос на следработни срещи в предъвкване на мезета, бира и подробности около маршрут, екипировка, храна и тн.
И съботно-неделни разходки за заздравяване на краката Smile Аз лично мисля да започна от този уикенд.

Повтарям, маршрута по-горе е по-скоро с ориентировъчна цел. Всичко зависи финално какво ще се разберем участниците.

Та чувствайте се свободни да ме спамите на корем на ЛС Smile
С удоволствие бих се срещнал с всеки на по кафе/бира да споделим идеи.
Пон Яну 14, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Според мен няма нищо лошо в това, че има повече теми за Ком-Емине, все пак това си е доста голяма част от Стара планина.
Владимире, този график, който си взел е на организираната група, така че имай предвид, че те се движат с много малко багаж и с водачи, които познават пътя. А и Върбишки - Ришки проход не го минават, също така пожелание ги превозват до с. Лакатник. Трябва малко да го промениш, като имаш предвид, че ще си носите къщите на гръб.
Тито правилно го е казал за Ком - по-добре е да се оставят раниците на Петрохан, ние така направихме и първия ден от обяд до вечерта успяхме да качим Ком и да стигнем почти до Пробойница. Освен ако не сте максималисти и не искате да минете цялото разстояние с всичкия багаж.
Виждам и че си търсиш спътници... имай предвид, че хората много често се отказват, въпреки че са проявили голям ентусиазъм в началото. Така че докато не видиш някого да чака с раницата на хижа Ком, по-скоро считай че може да не дойде, за да не се разочароваш.
И още един съвет - идете поне на двудневен поход преди това и ако видиш, че с някой сте несъвместими в планината, няма смисъл да тръгваш, колкото и приятен човек да е иначе. Щом веднъж не се е получило и не може да вървите заедно, това няма да се промени. А при такъв поход става даже още по-лошо, защото шанса някой да те издразни е по-голям. И изобщо по-добре да си сам, отколкото с неподходящ човек.
Ако съм свободна ще се радвам да се присъединя поне за няколко дни в Западна Стара планина, например около Мургашът. Smile
Само не се отказвайте, причини ще се намерят много, но ако не им обръщате внимание, после ще сте доволни като си хвърлите камъчето от Емине. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Яну 15, 2013 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, аз също ще правя Ком-Емине 2013 с групата организирана от БФТ.За първи път ще го минавам маршрута, затова реших да е организирано пък било то и по-бавно и мързеливо. Very Happy Ако решиш да се включиш, ние ще тръгнем на 20ти юли по предварителен план.Освен това исках да ти кажа,че с група може и да е по-мудно, но си има много плюсове като например че се срещаш с най-различни хора и преживяваш страхотни моменти с тях.Аз миналата година бях на Е4, организиран от БТС и макар че имаше много проблеми с организацията, тоя поход ще го помня вечно! Wink
Съб Яну 19, 2013 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ани, защо не БФТ? С тях имам само добри впечатления откъм организация, а на тяхното КЕ ходят 80% млади хора и са супер компания.
Съб Яну 19, 2013 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
За БТС ставаше въпрос,че организацията им е кофти, не за БФТ.С БФТ не съм ходила никога, лятото ще видя как е на Ком-Емине Smile
Съб Яну 19, 2013 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
...С БФТ не съм ходила никога, лятото ще видя как е на Ком-Емине Smile

Хубаво е с тях, весело е, компанийки има и най-вече возят с превозни средства. Laughing Laughing Laughing Не се налага много да вървиш. Very Happy

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 19, 2013 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
Здрасти, аз също ще правя Ком-Емине 2013 с групата организирана от БФТ.За първи път ще го минавам маршрута, затова реших да е организирано пък било то и по-бавно и мързеливо. Very Happy Ако решиш да се включиш, ние ще тръгнем на 20ти юли по предварителен план.Освен това исках да ти кажа,че с група може и да е по-мудно, но си има много плюсове като например че се срещаш с най-различни хора и преживяваш страхотни моменти с тях.Аз миналата година бях на Е4, организиран от БТС и макар че имаше много проблеми с организацията, тоя поход ще го помня вечно! Wink


Мда, ще го имам предвид Smile

Има ли информация колко човека ще е групата? И нали не е проява тип"багажът ще Ви чака на хижата" Smile
Съб Яну 19, 2013 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Meco puh, ако исках да правя бърз и тежък поход с много ходене нямаше да ходя с организирана група Very Happy Иначе не знам колко хора ще бъдат- може да са 10, а може и да са 30.Засега единственото,което се знае е кога ще бъде и че младежкият клуб по вело и пешеходен туризъм също ще участват. Wink
Съб Яну 19, 2013 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladmir



Регистриран на: 02 Яну 2011
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
Meco puh, ако исках да правя бърз и тежък поход с много ходене нямаше да ходя с организирана група Very Happy Иначе не знам колко хора ще бъдат- може да са 10, а може и да са 30.Засега единственото,което се знае е кога ще бъде и че младежкият клуб по вело и пешеходен туризъм също ще участват. Wink


Ок, мерси. Ще звънна в понеделник да разпитам за условията. Оставям го за сега като алтернатива Smile
Съб Яну 19, 2013 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Докато БФТ пропускат Върбишки - Ришки проход, тяхното няма да е Ком - Емине, а екскурзионно в Стара планина. Поне да не го пишат осем часа в плана, не разбирам кого заблуждават - участниците или другите туристи?
Иначе и аз бих тръгнала с организираната група заради атмосферата, забавлението и Балкана, но няма да го считам за КЕ. Някой ден имам такова намерение, дано да стане.

vinushka написа:
Аз миналата година бях на Е4, организиран от БТС и макар че имаше много проблеми с организацията, тоя поход ще го помня вечно! Wink

Off Topic В една друга тема бях писала молба да разкажеш за този поход, тук я повтарям. Сигурна съм, че ще бъде интересно и полезно не само за мен. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Яну 19, 2013 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Ами нямам много време да опиша Е4, то ще бъде наистина голяяям пътепис. Cool Но обещавам,че като ми мине сесията ще седна и ще напиша цялото приключение, защото то си беше наистина такова. Exclamation Smile
Съб Яну 19, 2013 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 1 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov