ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
около края на февруари ходихме на ботев от карлово, после тъжа и накрая мазалат. първо щяхме да ходим само с жена ми, после един приятел плюс, после още трима плюс.
имахме страшни дрязги с едното аверче горе /най-близкия ми от всички след жена ми де, знаем се отдавна по точно от 1988/. всичко беше наред като сигурност обаче, старт и финал - оптимални.
нещата ги изяснихме долу после, на маса и на дуел с оригинални аркебузи, с двоен барутен заряд.

немаше хехехе циклони в нетя.

има един нюанс. ние с него се знаем отдавна, близки Приятели един вид. и сме расли по едни и същи места, сред едни и същи хора и в една и съща среда. мойте парченца епидермис още съхнат до неговите на камините на вихрен и на райските скали.
та така...
извинявайте за включването, земете се в ръце хора.

п.п. или дуел.
забравих, тука няма аристокрация...
Съб Сеп 13, 2014 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както казах, понеже съм КЕНВММ, ще се изкажа пак Wink Защото темата живо ме интересува. Не темата кой е луд, разбира се, щом човек е тръгнал на КЕ, значи с единия крак е стъпил на Ком, а в другия в психиатрията, но това си е наш проблем, не е нужно да занимаваме форума с него Smile
Като човек, който три пъти се е разделял със спътниците си по време на големи преходи, няма как да не ме интересува. Двата пъти на КЕ ги знаете, третия беше на Ел Камино, да, така е, не си научих урока и три пъти съм се спъвала в един и същи камък. Като гледам какво пишат Дидо и Иво, и те ще спънат не три пъти, ами и тридесет и пак ще обвиняват другия само.
Искаше ми се да не чета нападки кой какъв е, и хвалби какво е направил за другите и за форума, ами всеки да каже къде е сбъркал. А то какво - никой не е сгрешил, всички са постъпили както трябва, но... са финиширали разделени, въпреки че са били в един и същи ден на Емона. Shocked Е не може трима ангели да са вървели по тая Пътека Wink
Няма такова нещо като несходство в характерите, когато човек си спазва правилата за ходене в група, нещата се случват както трябва. Ето това исках да стане ясно, но някак си истинския проблем се разми, защото някои хора не могат да си надделеят над ината и да си признаят, че в планината не се прави така, както са постъпили.
За мен нещата стоят по следния начин.
Всички ходят заедно, дори когато са скарани.
Когато някой каже че е зле, другите го изчакват, естествено той казва кога ще може да тръгне и точно какво му е, а не стои в героична поза, казвайки "Вървете, аз ще се оправя сам", наслаждавайки се на мъченичеството си.
Когато някой е болен или контузен, му се взема част от багажа, съответно последния не трябва да си стиска раницата, все едно има злато вътре (заемайки пак горепосочената поза).
Когато някой е много бавен, а до хижата остава малко и е безопасно групата да се разкъса, то хората се спират и се разбират, че едните ще продължат малко напред, а не да търчат като изоглавени и да седнат да си пият бирата в хижата, без да са се поинтересували дали изостаналите могат да се справят.
Тези неща съм ги научила от Стефан и разбрала от собствен опит. Всичките ги спазвахме на Е-8, благодаря на Тошко и Стефан, разумни и опитни хора, от които човек може да краде занаят, стига да иска да се научи.

И последно - ако всичко беше разказано както си е било още в пътеписите, нямаше от няма нищо да стане такова голямо нещо. И Дидо, и Иво изтъкват че една година са си мълчали, т.е. хвалят се с това. За мен това не е за хвалба, а напротив. Хубаво е да четем забавни пътеписи, нагласени като за пред публиката, да се умиляваме на добрите и весели планинари, всички да казваме "Браво", да хвалим... но рано или късно истината излиза наяве и резултата се вижда. И в Библията е казано, че истината ще ни направи свободни Laughing
(извинявайте за клишето, ама не се стърпях, а ако някой е любител на Тери Пратчет, помните ли в "Истината", как мотото на Анкх-Морпоркски вестник беше "Истината ще те направи свободен" * Бонус!" и постоянно правеха печатни грешки, като например "Истината ще те направи прободен" * Бонус!" Laughing Laughing Laughing Както и да е, това не е по темата, но не се сдържах да го споделя Smile )

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 13, 2014 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както казах, тази тема живо ме интересува, доколкото три пъти съм изпадала в подобни ситуации, плюс един неуспешен опит и за четвърти път да го направя. Тъпа и упорита съм, затова Laughing
Остава още едно Е, следователно и възможност за пети път Smile
Така че не съм неутрална Very Happy
А отговорите съм ги намерила, написах ги по-горе Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 13, 2014 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Яница, със сигурност не съм ангел. Иво си разказа всичко. Зададоха му въпроси на които не отговори. Аз не отговорих, защото бяха зададени към него. Сега узря момента да разкажа и се оказах наркоман с психически разтройства, който постоянно е провокирал Иво, а той от своя страна джентъменски е пазил тайната, за да не ме злепоставя. Ако аз бях постъпил така, щеше да ореве света. Но това са междуличностни сблъсъци. Колкото до самия преход, не казвам, че нямам и забавните моменти с тях. Даже си ги спомням с умиление. За това преди писах, че пак бих тръгнал с тях.
П.С. Колкото до призива ми за банна му, имам предвид временно. Да си почини от публиката, че му идва много. За да осъзнае грешката си. Не искам модераторите да трият обидни към мен коментари. На фона на всичките му коментари, човек може добре да си направи извод и да прецени. Иначе форума ще загуби доста от липсата на колоритна личност като него. Въпреки, че са преекспонирани разказите му са доста забавни.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Съб Сеп 13, 2014 9:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Сеп 13, 2014 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сега влизам в темата и определено не съм очарован Sad
Призовавам да не се взима страна защото това води до разделение на хората на групички което определено не е в унисон с един форум, целящ обединение около една идея.
Винаги когато обстановката е изнервена и напрегната се правят грешки, които се осъзнават по-късно, и обикновенно човек не може да поправи, а само да се извини и признае грешката си.
Ком-Емине определено е едно изпитание на духа, физиката и психиката на човек и никой не може да се сърди ако някой сбърка в отношенията си или постъпките към другите под въздействието на умора или натоварване- психическо и физическо.
Важното е съгрешилият да осъзнае вината си и да се извини, и НИКОЙ няма право да го съди.
П.П. Не познавам никой от участниците в тази "свада" и никой не защитавам или оправдавам или нападам, просто спазвам една стара поговорка-"има ли грешка има и прошка"

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Сеп 13, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Сега влизам в темата и определено не съм очарован Sad
Призовавам да не се взима страна защото това води до разделение на хората на групички което определено не е в унисон с един форум, целящ обединение около една идея.
Винаги когато обстановката е изнервена и напрегната се правят грешки, които се осъзнават по-късно, и обикновенно човек не може да поправи, а само да се извини и признае грешката си.
Ком-Емине определено е едно изпитание на духа, физиката и психиката на човек и никой не може да се сърди ако някой сбърка в отношенията си или постъпките към другите под въздействието на умора или натоварване- психическо и физическо.
Важното е съгрешилият да осъзнае вината си и да се извини, и НИКОЙ няма право да го съди.
П.П. Не познавам никой от участниците в тази "свада" и никой не защитавам или оправдавам или нападам, просто спазвам една стара поговорка-"има ли грешка има и прошка"
Така е, аз до преди намесата на Иво в темата след моя разказ се опитвах да ги оправдая, да намеря обяснима причина за това което се случи. Но всичко си има граници.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Сеп 13, 2014 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Важното е, че всичко е наред и не трябва да се търси вина, просто нещата понякога се случват и това е, няма обяснение.
И между най-добри приятели в никакви ситуации и при никакви обстоятелства се случвт такива неща, а вие сега го направихте на въпрос
и обществено достояние.
П.П.Големи хора сте съберете се на бира и си изяснете нещата, а не да ставате за сеир. Croc Old

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Сеп 13, 2014 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Важното е, че всичко е наред и не трябва да се търси вина, просто нещата понякога се случват и това е, няма обяснение.
И между най-добри приятели в никакви ситуации и при никакви обстоятелства се случвт такива неща, а вие сега го направихте на въпрос
и обществено достояние.
П.П.Големи хора сте съберете се на бира и си изяснете нещата, а не да ставате за сеир. Croc Old
Иво не пие алкохол, дори и бира. Иначе аз седнах на масата, вечерта в Емона. Ама на сутринта излезе, че които не бие алкохол не трябва да му се има доверие. Пак бих седнал, ама няма с кой.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Сеп 13, 2014 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидоген, недей така за алкохола, бе човек Sad Защо така с лошо? Confused
Ела и ти на форумната среща да седнем, пък ще видим на сутринта кой какво е изпил и какво доверие ще си имаме Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 13, 2014 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това е народна поговорка, не е моя мисъл. Аз на форумна среща няма да дойда, причината може да прочетеш в отзивите на срещите. На цапането с боя ще дойда, обещавам. Това, че преди време направих една забележка не означава, че съм против твоята инициатива.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Сеп 13, 2014 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Та и аз изчетох всичко.Sad
Хората виждаме слабостите и недостатъците си .Ако се докачим,пишем неща ,дето нямат същия ефект,когато се издумат лице в лице.Аз съм убедена,че никой НЕ трябва да съди по себе си,за да не се разочарова от другите. Smile)И обратно на твърдението ми"обяснение има,ала оправдание няма"казвам:има ли обяснения-значи има и оправдание!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Съб Сеп 13, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
............................те познават лично Цецко Мекерето, който започна преди време всичко това...........


Предлагам този коментар да е последният, защото, който е започнал "всичко това" е редно и да го завърши. Картите, т. е. фактите от всички страни са на масата. Всеки да си прави изводите.
Моите са си за мене. И темата за мен е приключена.

Поздравявам моя нов кръстник:
http://www.youtube.com/watch?v=A5P7cY5Uing
а ако не е достатъчно арт за да разбере посланието и в духа на реципрочност, защото именно тя ни предпазва от Трета световна война засега:
Пон Сеп 15, 2014 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих добавил една препратка към произведение на Леда Милева. В една зоологическа градина
Полезно четиво и много правдиво.
И още: Не позволявайте вулгарният изказ да залее този форум. Моля ви!

Поздрави!
Пон Сеп 15, 2014 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Браво, netman220, че предложи мъдрата книжка на форумната публика!
Аз следя разправията тук и през цялото време си мисля за свраката-драката, но не се реших да я предложа от страх да не ме нагрубят (стара съм, преживявам го).
Тихата и мъдра Леда Милева. Тази книжка беше любима на децата ми. Препоръчвам я и на малки, и на големи. Чете се за броени минути.
Пон Сеп 15, 2014 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Очевидно е че двамата Ванел (сянката) не сте ми простили неволната грешка преди време.Знаете за какво става дума, а уж бяхте приели извиненията ми.Сега ви се е паднало да ми го върнете тъпкано. Съдите за непознат човек от думите на друг също непознат за вас човек . Вангел изля доста помия в коментара си. Какво друго да си помисля освен че сте доста злопаметни и затова бълнуванията на един психично нестабилен човек ви идват дюшеш. Нормалната и логична реакция на един непресъствал като вас човек е да пасува.Всяка друга реакция би означавала че човека има негативно лично отношение към мен, а за незапознатите е коректно да споменем че вие двамата с Вангел имате такова въпреки уверенията ви преди време. Чудно защо вярвате на "момчето"както го е определил Вангел, а не вярвате на другите две "момчета". Всъщност не се чудя, защото ми е ясно, но все пак ако ви се отговаря....Тпва че някой се тръшка и реве или се прави на ядосан, не значи че е прав, а просто се надява че заради емоционалната му реакция, думите му ще хванат по-лесно дикиш.
Дидо сам е дал отговора на най-главния въпрос. Прочетете какво е казал лекарят в селото. Ще го цитирам по памет. "момче ние освен прегледа гледаме и как се държи и движи човек...нищо ти няма"
Аз преглед не съм му правил но нямах и ни най-малкото съмнение че всичко му е наред.Оплакваше се от корема от доста дни а в същото време протичваше като куршум по 40 километра на ден. Ако си мислите че едно разстройство налага използването на линейки и катафалки ...SmileАко имах и най малкото съмнение......но нямах.
Какво точно очаквахте да направя, да остана да му бърша задника ли?
Между другото Дидо ни е изоставял много повече пъти ама ние не ривем. Не друг а аз му звънях и пращах смс на местата без обхват за да знае къде сме ако се откаже от поредното си решение за лекуване . Редовния му номер беше да остане да се лекува незнайно от какво и после да се откаже и като ни стигне да ореве орталъка че сме го изоставили следкоето изчезваше някъде в небитието. Първо леко му се връзвах на налудностите и се ядосвах но после спрях да му се обяснявам и когато получаваше нареждане отгоре просто го игнорирах. Говори ли сме с Гунди за случващото се. Моето предположение с цел да го оправдая пред колегата за да може да го изтърпи беше че сигурно е преживял някаква тежка психическа травма в детството си и вероятно е бил изоставен иначе не знам защо все това приказваше. Гунди естествено беше по-краен и предположи че му е свършил белия прашец в аптечката и затова е в такова състояние. Даже ме нахока дето съм го взел в групата все едно съм знаел какво ще стане. Общо взето ако не бях аз дидо и гунди нямаше да изкарат и три дни заедно. Костваше ми доста усилия да балансирам нещата. Вземете го някъде за две седмици и тогава коментирайтеSmile Нямаше да пиша всичко това ако Дидо не беше прекалил с измислиците си защото не е лош човек и не исках да го злепоставям а и преживяхме толкова много неща заедно, но няма как и да пазя тайна като ме злепоставят така. Неговото поведение не ме изненадва защото го опознах добре и знам какво е състоянието му, но вашата реакция с Вангел ме огорчи много.


Предвид горното искам да уведомя съфорумците, че тази седмица ходих на преглед за психическа годност.(Трябваше ми документ за една друга работа.) Заключението на доктора беше, че всичко е в норма, с изключение на това, че съм бил неосъзнат блондоман. Но смея да твърдя, че брюнетките са по-сексапилни.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Окт 24, 2014 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Следваща
Страница 33 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov