ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
BlackAdder написа:
И двете са добри, просто опуса няма да натоварва толкова ААА батериите. На другото му е 500mA тока на заряд, което не е фатално, ама идва множко на тези батерии.


Исках да попитам още нещо,каква е разликата между тези 2 батерии Panasonic NCR18650B

Panasonic NCR 18650 B 3.6V 3400mAh

http://batterycenter.bg/li-ion-baterii/18650/panasonic-ncr-18650-b.html

и тази като от теста на линка който дадох по горе за 19лв

Panasonic NCR18650B

https://batteryservice.bg/produkt/panasonic-ncr18650b/

Тази втората пише ,че е без защита а на първата не пише нищо но е със 6лв по скъпа.


Видях и това зарядно абсолютно същия модел като този дето ми беше показал със USB,дали то ще натоварва така батериите като предния модел,има ли функция против презареждане и против прегряване...........нищо ,че си поръчах вече другото,просто този Опус ми се струва много евтин и дали няма да е лошо да имам нещо по така ( като това другото което ми препоръча Nitecore D4 ) за по скъпите батерии защото смятам да взема 3-4бр от тях най вече за фенерите ми..............извинявам се ,че те разпитвам така но просто ми се иска да ги взема веднъж тези неща и да не се занимавам повече,да знам също така ,че ще издържат по дълго.

XTAR VP4

http://www.ebay.de/itm/XTAR-VP4-Intelligent-LED-4-Channel-Li-ion-Battery-Charger-100-240V-UK-18650-/252509459293?hash=item3acabc935d:g:F9kAAOSwaB5Xu3rN
Пет Сеп 16, 2016 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Еднакви са.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 16, 2016 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BlackAdder



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
Няма разлика, единият търговец просто ги продава по-скъпо. Можеш да разгледаш и в ибей какво се продава. Ето ти една оферта за защитени Панасоник 18650В. http://www.ebay.com/itm/4pcs-Advanced-Protected-Japan-Original-Panasonic-NCR18650B-3-7V-3400mAH-Battery-/252528189057?hash=item3acbda5e81:g:gNUAAOSwIgNXvv40
Виж на една от снимките има сравнение между защитена и незащитена. Защитената е малко по-дълга и не влиза във всички устройства. Трябва да прецениш дали има място във фенерите ти.

Не разбрах точно какво питаш за зарядните? Този XTAR VP4 не работи с АА и ААА.
Пет Сеп 16, 2016 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
BlackAdder написа:
Няма разлика, единият търговец просто ги продава по-скъпо. Можеш да разгледаш и в ибей какво се продава. Ето ти една оферта за защитени Панасоник 18650В. http://www.ebay.com/itm/4pcs-Advanced-Protected-Japan-Original-Panasonic-NCR18650B-3-7V-3400mAH-Battery-/252528189057?hash=item3acbda5e81:g:gNUAAOSwIgNXvv40
Виж на една от снимките има сравнение между защитена и незащитена. Защитената е малко по-дълга и не влиза във всички устройства. Трябва да прецениш дали има място във фенерите ти.

Не разбрах точно какво питаш за зарядните? Този XTAR VP4 не работи с АА и ААА.



Да видях на снимката за какво говориш,няма как да знам дали ще влезне освен ако не го измеря със сантиметър,до сега тези фенери и челници са си били само със китайските батерии.

Поръчах си зарядното Опус за което ми каза но въпросът ми беше дали има защита от прегряване на батерията или презареждане (прочетох ,че има подобна защита зарядното Nitecore D4 което ми беше показал) ,дали може да му се доверя на това китайско зарядно а не примерно да ми скапе батерии за 100лв

Смятам да поръчам тези 5бр. като за начало и да ги пробвам, има няколко положителни мнения за тях.

http://www.ebay.de/itm/5x-Panasonic-NCR18650-B-3-6V-3400mAh-unprotected-flat-Top-/321885844337?hash=item4af1e43371:g:uqsAAOSwVL1WDlaa
Съб Сеп 17, 2016 7:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BlackAdder



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
Спокойно, няма да ти ги скапе. Опуса си има термо контрол и принудително охлаждане с вентилатор, а всичките изброени изключват когато се заредят батериите. На днешно време само най-простите зарядни не изключват когато се заредят батериите и трябва да им засичаш време и да ги спираш ръчно. Абстрахирай се от цената на която го купуваш и от това, че е китайско. И другите са китайски, а това е с най-много възможности и е най-скъпото от тях.
Съб Сеп 17, 2016 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,искам да попитам за това

Aricona No. 555 Ultra Compact USB Power Bank Universal External Battery Pack, Portable 5 V USB Quick Charger for Smartphone, Tablet and other portable devices - 20800 mAh

https://www.amazon.de/dp/B018O2ESX0/ref=twister_B01HEW8TN6?_encoding=UTF8&th=1

Дали е по качествено от тези които сте дали като пример

Maha MH-C204U
и
Original Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank Quick Charging - WHITE

Трябва ми най вече за телефона (защото батерията му кара около един ден) и един часовник в планината.
Благодаря предварително.
Нед Дек 04, 2016 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanislav



Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Някой има ли подобна джаджа /соларно зарядно/? Отдавна ми е мерак да си взема нещо подобно:

https://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-20W-3A-Foldable-Portable-Solar-Power-Bank-Powerbank-Cell-USB-Solar-Panel-Charger-with-Power3S/32583380928.html?spm=2114.10010108.1000013.2.nwV5iD&traffic_analysisId=recommend_2088_1_82199_new&scm=1007.13339.82199.0&pvid=a444d6d0-8d9b-420e-b366-13a56cca3555&tpp=1
Сря Май 17, 2017 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
На трекинг около Анапурна през април тази година ползвах Nomad 7 на Goal Zero (проектиран в САЩ, произведен в Китай). Свърши ми работа, но никак не съм доволен-не си покрива параметрите по книжка, а в Хималаите дал господ безоблачно небе и силно слънце, по-тънка атмосфера и пак успя само до 50% от мощността си.

По книжка го дават 7Вата, но заради линеен регулатор на USB-то едни 2 вата се губят в топлина и по книжка трябва да вади 5В*1А=5 Вата. Да ама не с вградения регулатор вади само 300-400мА т.е. макс 2Вата. С направен от мен импулсен регулатор с детектор на максималната точка на мощността на панела успях да получа макс 750мА т.е 3,75Вата. Пак далече от 7Вата. По форуми други потребители споделят подобни резултати.

Истината е че много от тези панели използват брака и несертифициреани китайски соларни клетки от производството на големите истински панели. Сложена е една добра надценка, макар като електроника да са допотопни.

Истинските панели се тестват при стандартни тестови условия (STC-Standard Test Conditions): Слънцегреене 1000Вата/м2, околна температура 25 градуса С, АМ1,5 (1,5 пъти по-дебела атмосфера от тази на екватора съответстваща на средни географски ширини).

Тези джиджафки не са тествани при тези условия и е въпрос на късмет.
Пет Май 19, 2017 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
Здравейте,
Преди малко повече от година си закупих 2 комплекта акумулаторни батерии AAA на Ansmann 1100mAh
Преди два дена реших да отворя единия комплект обаче батериите се оказаха не заредени.
Сложих да ги зареждам но една от тях въобще не искаше да се зарежда , възможно ли е от стоене да е дала фира ?
Днес сутринта сложих челника да изхаби батериите и като се прибрах вечерта от работа сложих на ново да се зареждат ,оказа се ,че вече втора батерия не иска да се зарежда.
Дали проблема е в самите батерии или в зарядното ?
Със това зарядно заредих други батерии на Sanyo Eneloop и със тях няма проблеми,също така със него до сега съм си зареждал батерии 18650 много пъти и нито една не се е скапала.
Зарядното ми е това Opus BT - C3100 купено от ибей.

Батериите ги взех от сайт за батерии:
http://www.batterymag.bg/bg/product/244.html


Последната промяна е направена от bebo79 на Вто Апр 24, 2018 9:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 24, 2018 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тези складираните са се разредили от стоене.
За втората случка - с челника най-вероятно си преразредил една от батериите и зарядното не иска да зареди заради ниско напрежение. Ако я заредиш малко по друг начин, ще тръгне. Оттам нататък може да се окаже в добро състояние или не.
Вто Апр 24, 2018 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Тези складираните са се разредили от стоене.
За втората случка - с челника най-вероятно си преразредил една от батериите и зарядното не иска да зареди заради ниско напрежение. Ако я заредиш малко по друг начин, ще тръгне. Оттам нататък може да се окаже в добро състояние или не.


По какъв друг начин да пробвам да ги заредя,можеш ли да обясниш ?
Зарядното като изпише Full не би ли трябвало да спира да ги зарежда ?
Забелязах и нещо друго което го прави само при тези батерии на Ansmann,след като изпише Full би трябвало да са зарадени,обаче ако размърдам батерията в гнездото или я извадя и сложа след това отново на зарядното не пише че е заредена а продължава да си се зарежда отново,което е много странно.
Вто Апр 24, 2018 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Зареждането - частично - с "друг начин" е да се излъже защитата на зарядното срещу зареждане на повредени елементи. Зарядното никак не е умно и в графата за повредено попадат и много работещи. Критерият е напрежението на преди зареждането да започне - не трябва да е под определена стойност.
"Друг начин" е например да вземеш някаква друга батерия, може и обикновена незареждаща се и да свържеш за кратко към нея лекуваната. Плюс с плюс, с жица, фолио или каквото е удобно. Това ще повиши напрежението преди заряд и ще позволи нормално зареждане.

Зарядното започва да зарежда отново дори и пълни батерии защото е с несъвършен метод за определяне кое колко е заредено. При ново поставяне за всеки случай започва да си зарежда още.
Сря Апр 25, 2018 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stanislav написа:
Някой има ли подобна джаджа /соларно зарядно/? Отдавна ми е мерак да си взема нещо подобно:

https://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-20W-3A-Foldable-Portable-Solar-Power-Bank-Powerbank-Cell-USB-Solar-Panel-Charger-with-Power3S/32583380928.html?spm=2114.10010108.1000013.2.nwV5iD&traffic_analysisId=recommend_2088_1_82199_new&scm=1007.13339.82199.0&pvid=a444d6d0-8d9b-420e-b366-13a56cca3555&tpp=1


Аз имам 10W /и 7W друг модел/ такова. Излезе ми около 60лв.
Закачено на раницата зарежда яко..ако пече зад теб. Ако го оставиш на слънце ще се изкефиш как стабилно зарежда. Особено пък 20W.
Успях да изкарам стабилни 500мА според метъра.

Тежи около 450гр. Ако ти трябва конкретно инфо мога да го изкарам и замеря.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Апр 25, 2018 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Зареждането - частично - с "друг начин" е да се излъже защитата на зарядното срещу зареждане на повредени елементи. Зарядното никак не е умно и в графата за повредено попадат и много работещи. Критерият е напрежението на преди зареждането да започне - не трябва да е под определена стойност.
"Друг начин" е например да вземеш някаква друга батерия, може и обикновена незареждаща се и да свържеш за кратко към нея лекуваната. Плюс с плюс, с жица, фолио или каквото е удобно. Това ще повиши напрежението преди заряд и ще позволи нормално зареждане.

Зарядното започва да зарежда отново дори и пълни батерии защото е с несъвършен метод за определяне кое колко е заредено. При ново поставяне за всеки случай започва да си зарежда още.


Сега ги сложих батериите и интересно как ги разпозна което не направи преди това зарядно.
Пуснах го на функцията DISCHARGE-REFRESH и после ще ги заредя тези 2 батерии.
Май трябваше и тези другите да ги проверя преди да ги сложа да се зареждат.
Съб Апр 28, 2018 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
дошло му е настроението и на бетриите напрежението.
Съб Апр 28, 2018 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 12 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov