ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Автор Съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Като стана въпрос за грамаж, акумулаторните къде се позиционират?
Чет Юли 18, 2013 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
loudidd написа:
dido написа:
В случая не обединява "мощността" им. 4 х 1.2 V = 4.8 V зарядно напрежение, ще има капацитет 2000-2500 mAh - колкото на единична батерия.


OK, около бъговете във форума бях питал и в другата тема за Power Box-а, и там колега ми каза да обединя това и това - тогава ще бъде ли обединена мощността на батериите, за да може човек да си зареди телефона три пъти, примерно?


Да споделя опит какво се получи - взех си гнездо за 4 батерии и повишаващия модул от горния линк, свръзване, и се получи това в груб вид :


И това в още по-груб вид : (нямам идеи да го правя по-фешън за момента)


Засега с батерии 2500мАч, на които пише 500мА за 7ч. зареждане успява да ми зареди 40% от батерията на телефона и батериите са изтощени напълно.

Ако някой знае да обясни мога ли да повиша капацитета на батериите или просто ми трябват по-мощни батерии АА, за да мога да заредя цяла батерия на телефона, че и два пъти..? Или това е, ще мога да зареждам толкова с това устройство?! Smile


аз пък си купих втора батерия и карам с 2 Exclamation Arrow ама не стигат за цял ден и ще взимам още 1

по е добре от твойто решение
Вто Авг 27, 2013 7:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Svetlio70 написа:
loudidd написа:
ОК, благодаря за инфото, Дидо Smile

Поне имам аварийно зарядно за планината. Пък за ефективността на зареждане ще го мисля Smile


Това ми се струва по-ефективно http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=57078#57078


Колега, в бушкрафт форума коментират това зарядно, в което се слага една АА батерия - за телефон е перфектно, за смартфон не става - не може да издържи на такова натоварване, защото смартфоните са много по-лакоми от една Нокиа. Две-три използвания и заминава...



пешко написа:
loudidd написа:
loudidd написа:
dido написа:
В случая не обединява "мощността" им. 4 х 1.2 V = 4.8 V зарядно напрежение, ще има капацитет 2000-2500 mAh - колкото на единична батерия.


OK, около бъговете във форума бях питал и в другата тема за Power Box-а, и там колега ми каза да обединя това и това - тогава ще бъде ли обединена мощността на батериите, за да може човек да си зареди телефона три пъти, примерно?


Да споделя опит какво се получи - взех си гнездо за 4 батерии и повишаващия модул от горния линк, свръзване, и се получи това в груб вид :


И това в още по-груб вид : (нямам идеи да го правя по-фешън за момента)


Засега с батерии 2500мАч, на които пише 500мА за 7ч. зареждане успява да ми зареди 40% от батерията на телефона и батериите са изтощени напълно.

Ако някой знае да обясни мога ли да повиша капацитета на батериите или просто ми трябват по-мощни батерии АА, за да мога да заредя цяла батерия на телефона, че и два пъти..? Или това е, ще мога да зареждам толкова с това устройство?! Smile


аз пък си купих втора батерия и карам с 2 Exclamation Arrow ама не стигат за цял ден и ще взимам още 1

по е добре от твойто решение


Колега, "по-добро" или "по-лошо" са много разтегливи понятия, пък и често - индивидуални според това колко далеч ги гледаме от носа си. Ако погледнем нещата от към универсалност (да може зарядното да се ползва на различни устройства)? Ако го погледнем от към финансова ефективност? Всеки според нуждите си...
Аз лично изключвам GSM-функцията на смартфона си в планината, така спестявам огромно количество енергия, която губи да търси обхват. Така имам батерия поне за три дни, като мога отвреме на време да се съветвам с GPS-а къде съм, колко остава и т.н.
Поздрави!
Вто Авг 27, 2013 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Позабравихме темата Very Happy
Колеги , дайте препоръки към лето 2014 за избор на качествени и издръжливи презареждаеми батерии на база вашето тестване и употреба по пътища и пътеки Rolling Eyes .
( Имам два комплекта от по четири на по около 1,5 - 2 години , но изкарват максимум 7-8 часа на ГПС-то , Варта - 2400 и Сони - 2500 ) .
Нед Юни 29, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Sanyo Eneloop, да не се бъркат със Sanyo Eneloop lite. Имаше снимка във втория или третия пост, абе в началото на темата. Причините - Не са скъпи, аз ги вземам за около 8 лв./бр. За около 40лв. взех 4 бр. със стандартно зарядно. Не са най-мощни, издържат оптимално време. Тайната е в саморазряда, доста малък, да не кажа най-малък от всичко на пазара.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юни 29, 2014 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Купувани са от Технополис в комплект със "ултрабързо" зарядно (зареждащо по книга за 15-20 минути ) , което обаче не съм ползвал нито веднъж , защото знам че не е добре за батериите . Зареждам ги с едно по-старо зарядно и си мисля , че може и в него да е причината , затова май ще се купува комплект зарядно с батерии Very Happy
Пон Юни 30, 2014 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Много доволен от Sanyo Superlattice Alloy EVO 2700 часа. Тествам ги на Garmin Dakota 20 и са изключително издържливи. За саморазряд още не мога да дам мнение.

http://rightbattery.com/wp-content/uploads/2013/08/1-2v-aa-2700-mah-sanyo-nimh-battery.jpg
Пон Юни 30, 2014 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
svencho написа:
Много доволен от Sanyo Superlattice Alloy EVO 2700 часа. Тествам ги на Garmin Dakota 20 и са изключително издържливи. За саморазряд още не мога да дам мнение.


А , и аз съм със същата машинка Smile Колко часа изкарват ориентировъчно ?
Пон Юни 30, 2014 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Вчера направихме с. Розино - вр. Вежен - хижа Ехо, спуснахме и пак после 14 км. карахме обратно към Розино. За този период ( около 7 часа ползване ) падна една чертичка, но горе го ползвах без подсветка ( на слънце се вижда идеално и без такава. ). Но го човърках доста, защото все още го разучавам. Записвах и следях трак.

п.с. Забравих да спомена, че не бяхме пеша на връщане, а с колела.
Пон Юни 30, 2014 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам Sanyo Eneloop 2000mAh тип HR-3UTGB и Sanyo Eneloop XX 2500mAh тип HR-3UWXB. Преди имах Etrex 20 и времената, които издържат батериите на Etrex 20 са както следва:
1. Използвана NiMH батерия Sanyo Eneloop 2000mAh тип HR-3UTGB
вкл. GLONASS
- 3 бара - 16 ч.
- 2 бара - 22 ч.
- 1 бар - 26,5 ч.
- самоизключване - 29 ч.

2. Използвана NiMH батерия Sanyo Eneloop XX 2500mAh тип HR-3UWXB
вкл. GLONASS
- 3 бара - 26 ч.
- 2 бара - 32 ч.
- 1 бар - 34 ч.
- самоизключване - 35,5 ч.
Условията на теста са следните: осветлението е изключено, записът на трак е включен, през по-голяма част от времето съм на Trip Computer страницата, картата е ползвана са за кратки справки, същото се отнася и за компаса и страницата със сателитите.

Сега имам Etrex 30. При него тези времена са на 80% от посочените за Etrex 20.
Като цяло съм доволен, защото с един комплект батерии изкарвам по 3 дена здраво ходене.

Поздрави!
Пон Юни 30, 2014 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички Ви за мненията и препоръките !
Пон Юни 30, 2014 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Качествени батерии на нашият пазар са Санйо,Ефест,Панасоник(оригинални)
Пон Юни 30, 2014 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mapuo



Регистриран на: 16 Юни 2014
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Качествени батерии на нашият пазар са Санйо,Ефест,Панасоник(оригинални)


То не само на нашия, неслучайно хората си пазаруват предимно тези от чужбинско. Говорим за акумулаторни.

Надявам се, това че панасоник глътна саньо, няма да се отрази на качеството на батериите им(бивши саньо, настоящи панасоник).
Сря Юли 02, 2014 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, не знам дали е за тука този въпрос но, gps-са това лято ще го ползвам по Ком-Емине (Комине), сега при тестване и проби съм с едни зарядни батерии от 2000mAh и издържат 2 дена по 12-13 часа, но да кажем че са за 2 дена, и се зареждат 10 часа, че се двоумя какви батерии да взема, защото с по големия ампераж им трябва повече часове за зареждане. Ще има ли смисъл да са по-големи, като няма да мога да ги заредя?
Чет Фев 05, 2015 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
Здравейте, не знам дали е за тука този въпрос но, gps-са това лято ще го ползвам по Ком-Емине (Комине), сега при тестване и проби съм с едни зарядни батерии от 2000mAh и издържат 2 дена по 12-13 часа, но да кажем че са за 2 дена, и се зареждат 10 часа, че се двоумя какви батерии да взема, защото с по големия ампераж им трябва повече часове за зареждане. Ще има ли смисъл да са по-големи, като няма да мога да ги заредя?

Има наоколо един специалист по батериите, който сигурно ще ти отговори подробно. Аз само ще спомена да огледаш Eneloop моделите на Sanyo/Panasonic, които се характеризират с това че губят по-малко от заряда си при съхранение, а иначе като капацитет не са от най-големите. Съществуват различни техни поколения и подмодели, аз ползвам два вида и съм доволен от тях. В България се намират, например в магазините за фотографска техника, а може би и другаде.

Сега се зачетох че разработчик на тези батерии всъщност са били Fujitsu и съвсем отскоро (януари 2015 г.) са започнали да ги продават директно под имената HR-3UTGC и HR-4UTGC и с цени около 20% по-ниски от тези на Sanyo/Panasonic:

http://tinyurl.com/luambwo


Последната промяна е направена от vedrin на Чет Фев 05, 2015 11:47 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Чет Фев 05, 2015 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 4 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov