ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на градско яке

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на градско яке
Автор Съобщение
Arkadietz



Регистриран на: 10 Дек 2019
Мнения: 3

Мнение Избор на градско яке Отговорете с цитат
Здравейте,

Бихте ли ми помогнали с избор на градско яке.
Това което бих желал е да има воден стълб поне 10к (Или да речем навън е студ, но започне да вали дъжд или мокър снях да мога да се прибера без да съм мокър) и да е топло. Без проблем в -15 да се чувствам комфортно без да се налага да нося дебели блузи и т.н
Проблема е че или ще е едното или другото. Т.е или пухенка или тип планинско.

Това което съм си харесал за момента е Zajo Lizard Neo Jkt - https://www.zajo.net/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8/lizard-neo-jkt-black.p6086-1.html

Ако някой има подобно яке и би споделил как се ще се радвам много.

Отделно бих много благодарен ако споделите мнения за Zajo.

Благодаря предварително.
Вто Дек 10, 2019 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Зависи какво искаш да ползваш на Zayo. Аз лично от 2014 г. насам ползвам техни карбонови щеки. До днес продължавам със зверската експлоатация и не ме оставят. На всичкото отгоре са сигурно най-леките, които съм виждал/пипал. За съжаление вече не го предлагат този модел.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Дек 10, 2019 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Arkadietz



Регистриран на: 10 Дек 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Зависи какво искаш да ползваш на Zayo. Аз лично от 2014 г. насам ползвам техни карбонови щеки. До днес продължавам със зверската експлоатация и не ме оставят. На всичкото отгоре са сигурно най-леките, които съм виждал/пипал. За съжаление вече не го предлагат този модел.


Аз вече съм написал за какво.

Градско яке. Няма да ходя на ски с него.
Идеята е дали е достатъчно добро като изработка и достатъчно топло.
Вто Дек 10, 2019 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Въпроса е как ти минава деня в града. Ако чакаш по спирки, стоиш по пейки и общо взето не се движиш много е хубаво якето да е по-дебело. Все пак якетата за планина са правени да се движиш с тях и тестовете за комфорт при определени температури винаги са в движение. Важен фактор е и личния ти метаболизъм... Иначе якето което си харесал изглежда супер. Марката е качествена, материалите също. Според мен в града дори само DWR покритие е достатъчно, но пък мембраната никога не е излишна.
Вто Дек 10, 2019 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
The Nort Face.
Имат модели за града, цяла зима ходя с такова, не са и особено скъпи..
Вто Дек 10, 2019 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Arkadietz



Регистриран на: 10 Дек 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
The Nort Face.
Имат модели за града, цяла зима ходя с такова, не са и особено скъпи..


Не знам колко са скъпи след като варират от 300+ лева и в този ред на мисля дали да не си взема по-скоро Zajo
Ето и модела - Moritz Jkt - https://www.zajo.net/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8/moritz-jkt-greek-blue.p6234-10.html
Сря Дек 11, 2019 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Arkadietz написа:
vladofff написа:
The Nort Face.
Имат модели за града, цяла зима ходя с такова, не са и особено скъпи..


Не знам колко са скъпи след като варират от 300+ лева и в този ред на мисля дали да не си взема по-скоро Zajo
Ето и модела - Moritz Jkt - https://www.zajo.net/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8/moritz-jkt-greek-blue.p6234-10.html

Ти мислиш ли че бих дал толкова пари за градско яке? Взех такова от магазина на бул. „Черни връх“ 58, 1407 Хладилника/там главно нордланд продават/, мая някаква промоция имаше, но беше под двеста лв, като да бе 170, но не съм сигурен, забравих вече цената. Инак пише, че е правено в Камбоджа, но висят по него някакви шарени холограмни стикерчета на норт фейс. На мен ми върши работа, като за такива пари не се оплаквам и си го нося всеки ден. Имам ходене след малко натам, ще проверя дали има и ще пиша за цени.
p.s.
Отбих се през мястото, но наистина няма на такива цени, най-близките подобия бяха къде 400 и нещо. Явно моето съм го вземал на пролетно намаление, когато са се чудили как да се отърват от залежала стока.
Сря Дек 11, 2019 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
В Метро имаше The North Face на 190лв миналия месец.
Сря Дек 11, 2019 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov