ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разрешително за граничен район
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Разрешително за граничен район
Автор Съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение ЗА РАЗРЕШИТЕЛНИТЕ Отговорете с цитат
Разрешително се взима много лесно. Ще го опиша тук подробно, за да го има като информация във форума:

Пишеш един doc. file със следния текст:

Код:


Дата: днешната дата                                               

                                                                                 До началник отдел „Гранична полиция” 
 
 


                                                   М О Л Б А

                                                  от Името Ти
 
 
 

Уважаеми г-нe,

Моля да ни бъде разрешено да се качим с група на граничния връх  Копрен в Стара Планина.
Групата ще пристигне на хижа Копрен на еди-коя-си-дата. Изкачването на връх Копрен ще се състои
на еди-коя-си-дата с тръгване в еди-колко-си часа.     

Групата  ще бъде в следния състав: 

      ---списък на трите имена и ЕГН-та---
     1................
     2...............
     3..............


Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена. 
 
 

                                                                                 С уважение: Името Ти




Въпросната молба пращаш на имейл nsgp@mvr.bg и чакаш да дойде отговор пак по имейла. Това е, няма нужда да ходиш никъде. Молбата се праща една седмица предварително.

Ако се забави отговора, се обаждаш на телефон 987-52-51. Обикновено се оказва, че вече са разгледали молбата ти, но не са ти изпратили отговор.


Последната промяна е направена от natam-nasam на Чет Юли 17, 2008 12:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 17, 2008 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Поли, за да запазиш форматирането, сложи текста на документа в тага
Код:
.
Чет Юли 17, 2008 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за изчернателната информация за взимането на разрешително

надявам се че както и ти си споменал ще буде полезна и на други
Чет Юли 17, 2008 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
А, Дидо, мерси! Оправих го в поста Smile
Чет Юли 17, 2008 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Croc
Чет Юли 17, 2008 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Поли, дали аз имам проблем с моя компютър!? щото файла аз го гледам на китайски? Rolling Eyes
Чет Юли 17, 2008 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Поли, дали аз имам проблем с моя компютър!? щото файла аз го гледам на китайски?


ъъъ ? Rolling Eyes Като промениш енкодинга не се ли оправя?
Чет Юли 17, 2008 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Може би няма да е зле тая тема за разрешителните да отиде някъде самостоятелно, само че не виждам подходящ раздел... Голяма бъркотия е, защото за Беласица, например, се иска разрешително, а за Славянка не. На Руй може да се ходи спокойно, дори да срещнеш граничари. Никаква логика няма. Да вземем да направим един списък що ли?
Чет Юли 17, 2008 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Може да се направи списък и помощно инфо, разбира се. За Алиботуш също се иска разрешително.
Чет Юли 17, 2008 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Още по темата Отговорете с цитат
След като се премести тук тази тема, ще пусна, каквото знам по въпроса, другите да допълнят.

Връх Миджур (Стара планина)
Иска се разрешително и наистина има граничари, които вардят там. Не само, че са там, а и съпроводиха групата ни до върха и обратно.

Връх Копрен (Стара планина)
Иска се разрешително. Граничарите никакви ги нямаше, но от други хра съм чувала, че са си имали проблеми.

Връх Ком (Стара планина)
Някои хора погрешно смятат, че е граничен връх. Никакво разрешително не трябва за там!

Планина Беласица: връх Радомир (Калабак), връх Тумбата

Иска се разрешително.

Връх Руй (Руй, Трънско)
Няма нужда от разрешително. Обикновено граничари няма. На нас ни се случи да ги срещнем, просто ни записаха имената.
Пет Юли 18, 2008 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Гранични разрешителни в Беласица Отговорете с цитат
natam-nasam написа:
Планина Беласица: връх Радомир (Калабак), връх Тумбата
Иска се разрешително.

До върховете не съм ходил, но мога да споделя за района над Петрич. Преди няколко години се запътихме натам. Казаха ни, че е необходимо разрешително. Иначе граничарите щели да ни върнат от кльона. Затова най-напред се отбихме в граничното поделение в Петрич. Оказа се, че командирът, който дава разрешенията, си е заминал за Кюстендил. Беше останал само войникът на караул. Какво можехме да направим, освен да опитаме, докъдето може? С колата отидохме до хижата над Петрич. Там я оставихме и тръгнахме пеша. Стигнахме до кльона и там за наше учудване видяхме широко зеещата врата с провисналите по нея телефонни кабели и алармени системи! С огромен страх, защото не знаехме откъде могат да ги гръмнат, запъплихме по пътя. След малко отгоре слязоха ловци в джип. Попитахме ги плахо как е нагоре. Отговорът беше: "Какви граничари, бе!" Така, тихо-тихо стигнахме да заставата: изоставена и изтърбушена двуетажна сграда. Нищо не пречеше да продължим към границата, но трябваше да се връщаме. Надолу от заставата открихме втори път. По него настигнахме една въодушевена група туристи, която пееше и развяваше знамето на "дружинката". Те ни казаха, че са били на самата граница. Опасността била да не се мине неусетно оттатък, защото все още имало останали мини. Преди време една крава се била взривила. Говоря за времето преди 4 години. Сега може да е прочистено. След като пресякохме кльона на втория портал - също с провиснала врата и изкормени "комуникации", се върнахме при колата.

Пиша тия сведения по-скоро за да знаете, че в България човек никога нищо не знае. Някъде ще ви върнат, другаде ще си минете съвсем свободно. Проблемът е, че никой не ви известява категорично къде как е. Това са малките неизвестности, които услаждат сивото ежедневие и разнообразяват картирания до милиметър маршрут на туриста. Но ако не сте били в Беласица, отидете да се любувате на вековните кестени - някои от тях са по три метра в диаметър! Ако сте в сезона - късната есен, ще си съберете и кестени за печене. Тия, дето се ядат, не са като ония по булевард "Руски", където започва денят... Ядливите са с ужасно бодлива обвивка, така че внимавайте!
Пон Авг 04, 2008 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам никой не се е юрнал да ходи по македонските планиини, затова ще ви го кажа само като куриоз - в Македония за да ходиш из гората, без значение дали е в планината или равнината, се иска разрешително. Ако те хванат без - глобата е от 1000 до 2000 евро. Причината била... хм... да се ограничат горските пожари... Разрешителните се издават по места и са безплатни. Ако на някой случайно му се приходи по македонските планини - да каже къде точно и ще питам македонските ми колеги къде трябва да иде за разрешително.

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Пон Авг 04, 2008 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Мда всъщност Rolling Eyes

Интересувам се за НП Галичица, не че съм тръгнала сега, но живот и здраве другото лято Wink
Вто Авг 05, 2008 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Явор Митев



Регистриран на: 13 Юни 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна/София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година лятото бяхме предприели автопоход с жена ми. Решихме да разгледаме Триград....преди може би километър преди селото ни спряха граничните...а даже не си носехме и чантите, та се оказахме без лични карти, само с документите на колата и книжката.......не ни пуснаха, та се върнахме обратно.

Тези неща са сериозни и без необходимите документи, наистина не тръгвайте....щото ние останахме направо шастисани... Shocked
Вто Авг 05, 2008 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Мда всъщност :roll:

Интересувам се за НП Галичица, не че съм тръгнала сега, но живот и здраве другото лято ;)

Точно там бях преди 5 дни :-) Разрешителното се взима от ръководството на парка в Охрид (не от Македонски шуми). Малко е трудно за откриване, защото е в едни завъртяни малки улички... Но с много питане става. Просто попълваш един формуляр, в който всичко ти е написано, ти само си пишеш името, номера на паспорта, какво ще правиш там, колко време ще стоиш и подпис. Става за 10 мин. Ако сте група се пише и колко души сте и се прави май списък с имената. Нашият списък изглеждаше така: "Асен и Гоце" :))))))

http://www.galicica.org.mk/

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Сря Авг 06, 2008 1:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov