ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Ще дойда. И ще режа. Като бесен. И вероятно ще доведа двама- трима само да извличат настрани.
Ама това рязане на тънките и дебелите дървета , дори и паднали, да го посъгласуваме малко с регионалния горски, а? Да не ни ощавят с дебел акт за незаконна сеч. Нека излъчим и отговорник за контакт с институциите.
Иначе съм си сам началник и напълно разполагам с времето си. Който и да е от априлските уикенди става. За Великденско- Гергьовденския май имам вече план, после мога пак. Ще дойда с пикап с оглед транспортирането на материална база до местобивакуването.

tzezko, благодаря ти от името на цялата бъдеща група.
Аз също не мога от 2 Май до 8 Май. И mikesli също беше споменал, че на тия дати не може. Затова ти и Йосарян определете датите, когато можете. Останалите ще имаме готовност да тръгваме, когато кажете. Само да съобщите малко по-рано. Ако двамата можете да се разберете за едни дати, ще е добре. Ако не можете аз ще отида и с двама ви.
Сега ни трябва и един човек, който да е от Върбица или най-малко от Шуменска област. Той трябва да отиде до Горско Стопанство Елешница, за да разбере мнението на Горското. Ако няма такъв човек от Шуненско, аз ще отида.
joy_boy, мисля че ти работеше към ГС Цонево. Моля те, опитай се да разбереш, има ли в Шумен някакво Горско стопанство. Може и да е по-горна инстанция на ГС Елешница.

За бивак има 3 места. Едното е ГС Елешница. После можем да им се помолим, да ни отворят една стая за няколко дни. Там има и вода. Второто място е чешмата, където mikesli сложи табела, но дотам не можем да стигнем с кола. Само с бивачни съоръжения на гръб. Третото място е малко настрани, но ми се струва можем да стигнем с кола. Това е беседката над обръщалото. Има и четвърто, долния край на сухото дере. До там тази есен вървяха камиони, предполагам, че пътя е разработен.
Като начало ще бъдем на ГС Елешница.
За маркирането ще се разберем допълнително.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 27, 2013 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
При мен нищо не се знае. Един колега е в болнични един месец и докато не се върне отпуските са спрени. Надявам се през втората част на май месец да мога да си взема две седмици отпуск дори, но не е сигурно. Затова вие решавайте кога а пък аз ще гледам да се включа.
Сря Мар 27, 2013 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Последният априлски уикенд е оптималното за мен. Мога да дойда още в петък или четвъртък.
Сря Мар 27, 2013 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Последният априлски уикенд е оптималното за мен. Мога да дойда още в петък или четвъртък.

Тогава се разбираме така:
Разчистването ще бъде от 25 до 28 Април. Дано дотогава да успеем да се разберем с Горското. По-късно, ако намери време, с Йосарян можем да направим още едно. Аз ще отида в сряда или четвъртък. Маркирането ще го оставим за по-късно, за да не пречи на разчистването. Но ние ще го подготвим, да остане само маркирането.
Маriana1000, ако намериш време, мини през БТС и ги питай за маркиране на около 500-600 метра разстояние, за да може да се елиминира Сухата река.
Ако намерим по-добър вариант по старата маркировка по билото, както иска mikesli, там разрешение не ни трябва, защото няма да се прави нищо ново. Същото се отнася и за частта от Циганския гроб до кота 1080 на Върбишкия проход.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 27, 2013 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Може да звучи малко грозно, защото принципно съм човек, който винаги е "играл" по правилата, но понеже начинанието е наистина полезно и благородно ви съветвам да не искате никакви разрешения от горското.Отивате, чистите пътеката и си отивате.Ако дойдат, най-лесно ще се обясни на местният лесничей за какво става въпрос, и съм сигурен, че човекът няма да каже нищо.Понякога такъв вид разрешителни са голяма дузпа.Свързани са с много бюрократчета, печатчета, подписчета.....въпроси от рода "вие сега какви сте", "ами за какво пък ви е притрябвало да чистите тази пътека-вие работа нямате ли си?"
Давам ви този съвет като човек, който отчасти си има работа с тези велики институции постоянно ... Wink
Сря Мар 27, 2013 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joropc, знам че си прав, ще има да ни въртят. Но аз не мога да поема такава орговорност, това е подсъдно. Това, което ще нарежем, не е вършина. Там има дървеъта с диаметър до 50 см. и дължина може би над 10 м. Винаги могат да ни осъдят, че сме унищожили строителен материал - за греди, талпи и т. н. Затова ще отида ще се помоля. Имам им телефона, но тези неща по телефон не стават. Дори имам предложение, някой да дойде с мен, като сме двама или трима по може да стане нещо. Засега имаме време, но трябва да побързаме. Ако някой има време и възможност, нека да се обади, да прескочим до гр.Върбица.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 27, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Днес говорих с шефа на горското в Карнобат стопанисват Немой дере на Ришкия проход.
Проблем можем да имаме само ако вдигаме и извозваме дървета,за почистване на пътеката не.
Може да се реже както на нас ни е удобно за да можем да преместим или ги избутаме от пътеката.
Официалната процедура за това обаче действително,както всичко е свързана с доста бумащина.
За техния участък имаме съгласието му и можем да действаме в края на април и май.
Предполагам че с такъв разговор и в Шумен може да се осигури съгласие и за гоското Елешница.
Чет Мар 28, 2013 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Днес говорих с шефа на горското в Карнобат стопанисват Немой дере на Ришкия проход.
Проблем можем да имаме само ако вдигаме и извозваме дървета,за почистване на пътеката не.
Може да се реже както на нас ни е удобно за да можем да преместим или ги избутаме от пътеката.
Официалната процедура за това обаче действително,както всичко е свързана с доста бумащина.
За техния участък имаме съгласието му и можем да действаме в края на април и май.
Предполагам че с такъв разговор и в Шумен може да се осигури съгласие и за гоското Елешница.

Tова е добре. Разбираме, че може да се уреди разрешение, дори да не е официално. Но на нас ни трябва разрешение от ГС Върбица. Затова ми трябва още един, с когото да нападнем ГС Върбица Very Happy
Колкото към р.Немойдере, там поне засега не можем да помислим. Достатъчно е да действаме от сградите на ГС Елешница до Ришкия проход.
mikesli извини ме, ако имаш възможност, идвай да отидем до Върбица. Можем да потърсим и билната пътека за два дена. Но това трябва да е по скоро. Ако имаш време разбира се.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 28, 2013 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значи остава за последната седмица на април Smile
За БТС - до 15 април ще се отбия като имам път натам да им кажа какво мислим да направим.
За горското - преди малко се обадих на един познат от Министерството на земеделието, работи в агенцията по горите. Каза, че това което искаме да правим е нерегламентирано законово и обеща да провери и да ми се обади. Та ако може човека ще помогне.
Колкото до ходенето до Върбица, не бихме ли могли да изпратим писмо за да не се налага ходенето до там? Все пак е загуба и на пари и на време. А и ще имаме отговора черно на бяло, защото аз на устно разрешение много, много не вярвам.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 29, 2013 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Нерегламентирано законово или подзаконово е по-добре от ,регламентирано като незаконно.Но си мисля ,че ще се подходи типично по български от бюрокрацията.
Пет Мар 29, 2013 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Значи остава за последната седмица на април Smile
За БТС - до 15 април ще се отбия като имам път натам да им кажа какво мислим да направим.
За горското - преди малко се обадих на един познат от Министерството на земеделието, работи в агенцията по горите. Каза, че това което искаме да правим е нерегламентирано законово и обеща да провери и да ми се обади. Та ако може човека ще помогне.
Колкото до ходенето до Върбица, не бихме ли могли да изпратим писмо за да не се налага ходенето до там? Все пак е загуба и на пари и на време. А и ще имаме отговора черно на бяло, защото аз на устно разрешение много, много не вярвам.

Ако някой може да помогне, да. Ако ли не може, да не пречи. Аз реших, ще отида до Върбица.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Мар 29, 2013 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titi



Регистриран на: 21 Дек 2009
Мнения: 67
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
joropc, знам че си прав, ще има да ни въртят. Но аз не мога да поема такава орговорност, това е подсъдно. Това, което ще нарежем, не е вършина. Там има дървеъта с диаметър до 50 см. и дължина може би над 10 м. Винаги могат да ни осъдят, че сме унищожили строителен материал - за греди, талпи и т. н. Затова ще отида ще се помоля. Имам им телефона, но тези неща по телефон не стават. Дори имам предложение, някой да дойде с мен, като сме двама или трима по може да стане нещо. Засега имаме време, но трябва да побързаме. Ако някой има време и възможност, нека да се обади, да прескочим до гр.Върбица.


Мечо, какви са тея 50 см Х 10 м. дървета , които искаш да режеш Surprised
Пет Мар 29, 2013 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
titi написа:
...Мечо, какви са тея 50 см Х 10 м. дървета , които искаш да режеш Surprised

Ти минавал ли си по нея пътека, откакто минахме с теб през 2011 година. Питай mikesli, tito, mariana1000, или всеки който е минавал от там през 2012 година, те да ти кажат. Пътека няма!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Мар 30, 2013 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
titi написа:
Мечо, какви са тея 50 см Х 10 м. дървета , които искаш да режеш Surprised

Аз не съм ги мерил, но моля те, да ми кажеш колко ли метра е това дърво на пътеката.

А това:


Срежи ги сега през средата, и ще стават само за горене.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Мар 30, 2013 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Тези дебели дървета няма смисъл да ги режем. Мисля че е по - добре да се окастрят където е пътеката или където е възможно да се надкрачват или провираме под тях. А Тя, пътеката ще се промени спрямо препятствията по пътя.

На 24, 25 и 26 най - вероятно ще почивам, така че и аз ще се включа. Аз съм с кола, ще тръгвам от София и ако има и други от града може да пътуваме заедно.

А сега Цецо като идва резачката да я взимам ли или с бичкия Very Happy ?
Съб Мар 30, 2013 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 3 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov