ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Тези дебели дървета няма смисъл да ги режем. Мисля че е по - добре да се окастрят където е пътеката или където е възможно да се надкрачват или провираме под тях. А Тя, пътеката ще се промени спрямо препятствията по пътя.

На 24, 25 и 26 най - вероятно ще почивам, така че и аз ще се включа. Аз съм с кола, ще тръгвам от София и ако има и други от града може да пътуваме заедно.

А сега Цецо като идва резачката да я взимам ли или с бичкия Very Happy ?

На място ще видим, кое ще режем. Ако има възможност, разбира се, само ще окастрим.
Ако можеш, вземи си резачката. Ръчните инструменти няма да ни вършат голяма работа. Резачката може да се повреди, а можем да работим и с две резачки(две групи).

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Мар 30, 2013 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение действаме! Отговорете с цитат
Оптимистична вест от Върбица. Сестра ми, която е лекар във Велики Преслав от 1983г. е разговаряла с началника на участъка, който ни касае. Идеята ни е възприета положително и отговорът е в духа на карнобатския директор. Така че, имаме ли яснота, ще ги уведомим окончателно. Можем да разговаряме и в посока на ползването на горския дом на Елешница. Но при всички случаи действаме. Механизация и инструменти е добре да се носят от всички, които имат тази възможност.
Съб Мар 30, 2013 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: действаме! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Оптимистична вест от Върбица. Сестра ми, която е лекар във Велики Преслав от 1983г. е разговаряла с началника на участъка, който ни касае. Идеята ни е възприета положително и отговорът е в духа на карнобатския директор. Така че, имаме ли яснота, ще ги уведомим окончателно. Можем да разговаряме и в посока на ползването на горския дом на Елешница. Но при всички случаи действаме. Механизация и инструменти е добре да се носят от всички, които имат тази възможност.

Браво tzezko, това е повече от добра вест. Вече остава да дойдат повече хора и да свършим хубава работа. Благодарим tzezko, благодарни сме и на сестра ти.
Аз ще отида на 25 Април и ще остана там докато има хора. Мисля първо да свършим с почистването(докъдето можем) и след това ще мислим за маркирането.
Тези които могат да дойдат, да съобщят, за да знаем колко хора ще бъдат и къде да ги чакаме. Първия ден можем да се срещнем в село Бяла река. Бивака ще бъде в ГС Елешница - на около 8 км. на юг от с.Бяла река. Тези 8 км. са макадамов път, трябва да се кара внимателно.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Мар 30, 2013 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Тези дебели дървета няма смисъл да ги режем. Мисля че е по - добре да се окастрят където е пътеката или където е възможно да се надкрачват или провираме под тях. А Тя, пътеката ще се промени спрямо препятствията по пътя.

Спомням си пътеката такава, каквато беше миналото лято, сигурно сега нещата са се променили - някъде е разчистено, някъде са се поокършили клоните т.е. надявам се положението да е по-добро. Мисля, че е най-добре на място да се види какво е и тогава да решаваме какво да се прави, защото може да е съвсем различно, от това което си мислим. Все пак да кажа за прекрачването и провирането - трябва да се има предвид, че разчистваме не обикновена пътека, а част от Ком - Емине. Когато знаеш, че ще вървиш два дни, то минаването през паднали дървета даже е забавно, но при такъв дълъг преход всяко препятствие идва в повече и бави повече от обикновено.

Йосарян написа:

На 24, 25 и 26 най - вероятно ще почивам, така че и аз ще се включа. Аз съм с кола, ще тръгвам от София и ако има и други от града може да пътуваме заедно.

Има и други Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Мар 31, 2013 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Мариана, писах ти на лични.
Значи ние от сряда, 24 ще сме там до петък 25 (поне аз, че почивам само тогава). А Вие останалите как и кога ще дойдете ? Мечо ти ще дойдеш ли по - рано, в сряда ?
Нед Мар 31, 2013 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...Спомням си пътеката такава, каквато беше миналото лято, сигурно сега нещата са се променили - някъде е разчистено, някъде са се поокършили клоните т.е. надявам се положението да е по-добро. Мисля, че е най-добре на място да се види какво е и тогава да решаваме какво да се прави, защото може да е съвсем различно, от това което си мислим. ...

Mоже и да е различно, но "съвсем" няма да е. Страхуваш се, че няма да има какво да чистим ли? На 5 септември беше същото, както сте оставили. Не вярвам през зимата да са работили. А дори и да са работили, пътеките няма да чистят, само широките пътища. Ето какво бяха чистили до 5 септември.

Цитат:


От точка X4 бяха тръгнали към Голямата нива и разчистили едва 1/3 от разстоянието. А това е 1/10 от цялото трасе до Ришки проход.
За оглед да не приказваме, след като всичко вече е почти уредено. Който има желание да помогне, моля да заповяда. Имам желание да ви почерпя по 1 ракия (на няколко пъти).

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 31, 2013 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Mariana1000 написа:
...Спомням си пътеката такава, каквато беше миналото лято, сигурно сега нещата са се променили - някъде е разчистено, някъде са се поокършили клоните т.е. надявам се положението да е по-добро. Мисля, че е най-добре на място да се види какво е и тогава да решаваме какво да се прави, защото може да е съвсем различно, от това което си мислим. ...

Mоже и да е различно, но "съвсем" няма да е. Страхуваш се, че няма да има какво да чистим ли? На 5 септември беше същото, както сте оставили. Не вярвам през зимата да са работили. А дори и да са работили, пътеките няма да чистят, само широките пътища.
..............
За оглед да не приказваме, след като всичко вече е почти уредено. Който има желание да помогне, моля да заповяда. Имам желание да ви почерпя по 1 ракия (на няколко пъти).


Аз мисля, че Яница е права. Трябва да се види състоянието в момента. Това е работа за нас, които сме по-близко до мястото. Тази седмица времето не беше подходящо но живот и здраве в следващите 3 се надявам да се разходим из района. Какво ще помогне това разузнаване? => първо че се установи действителният размер на работата, която трябва да се свърши. Над 70% от труднопроходимите участъци са черни пътъща и за горските стопанства е преоритет да ги разчистват. От друга страна, може да има още поразии, вярно около Габрово беше фъртуната, само че никой още не е бил край Байряка... => второ: ще си помогнем много, ако по почина отпреди 2 години навържем лентички на ключовите места. => трето: много искам да потърся най- после старата билна пътека на запад от сухото дере.
Така че в следващите седмици ще отидем с Тодор. Може би и други мислят като мен и ще се включат: Васко /Titi/ от Сливен, Тодор и Руми Христови от Карнобат, Огнян - Варна не е много далеч ....
Нед Мар 31, 2013 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
...Значи ние от сряда, 24 ще сме там до петък 25 (поне аз, че почивам само тогава). А Вие останалите как и кога ще дойдете ? Мечо ти ще дойдеш ли по - рано, в сряда ?

Да, щом вие ще идвате в сряда, и аз ще отида. Ще се разберем към 20 Април, къде да се срещнем.
Бях писал от 25 Април. Заради моторната резачка променям идването си от сряда, 24 Април. Казах, че ще се съобразявам с вас, хората с резачки. И докато там има хора, няма да се махна. Ако има и други свободни, да дойдат от 24 Април.
mikesli написа:
...Така че в следващите седмици ще отидем с Тодор. Може би и други мислят като мен и ще се включат: Васко /Titi/ от Сливен, Тодор и Руми Христови от Карнобат, Огнян - Варна не е много далеч ....

mikesli, ще идваш ли на разчистването? То е по-важно.
Колкото за огледа, решете кога, според това ще реша дали да отида. Но първо ми отговорете на първия въпрос.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 31, 2013 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
На разчистването ще дойда. Затова искам да огледам в някпй от следващите 3 уикенда. Кога точно ? зависи от времето /в метео смисъл/. В този тед на мисли ми идва малко повече решението от сега да се забие твърда дата за разчистване. Ако се кротне някой пролетен дъждец ?!
Нед Мар 31, 2013 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
За оглед на мен и Руми става на 20и21 евентуално 24 и25,включване за разчистването от 27 късен след обед в полза на 28 до края на месеца.Не че огледа няма да е съчетан с чистене и маркиране.Липсва ми техника, работя и за това но не мога да кажа че е сигурно.Вероятно+още1.
Въпроса ми е няма ли да е по добре да се отиде за оглед по маршрута манолич каменско до където може с кола и от там на изток и запад по Пътеката.За лентичките съм при това.За сухото дере да.
Да се уточним със земляците ,а и други желаещи.
Нед Мар 31, 2013 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
За оглед на мен и Руми става на 20и21 евентуално 24 и25,включване за разчистването от 27 късен след обед в полза на 28 до края на месеца.Не че огледа няма да е съчетан с чистене и маркиране.Липсва ми техника, работя и за това но не мога да кажа че е сигурно.Вероятно+още1.
Въпроса ми е няма ли да е по добре да се отиде за оглед по маршрута манолич каменско до където може с кола и от там на изток и запад по Пътеката.За лентичките съм при това.За сухото дере да.
Да се уточним със земляците ,а и други желаещи.


И моите логистични напъни клонят към Манолич - Каменско. Пътя и след селото е асфалт.Но докъде? Ето цитат от отчета за разузнаването на Мечо /2011/
Слязохме при чешмичка и беседка. Кратка почивка и пак надолу. Стигнахме до асфалт с обръщало за камиони. Преминахме реката по моста и нагоре.Слязохме доста надолу, но по пътя се върви леко. След 45 минути асфалта ни изведе в местноста Голямата нива.
А според Борисов асфалта е почти до Голямата нива:
Оставих другите при две пейки и тръгнах да търся водата. Намирам я на около 150 крачки надолу по асфалтовия път, пада се долу вдясно, хубава чешма си е, само дето не тече от чучурката, а блика някъде отдолу. Това, заедно с борбата с къпините, които обграждат плътно чешмата, ме отказва от идеята да си напълня шишенцата. Връщам се при другите и вадим провизиите за закуска. Разучаваме картата и стигаме до извода, че се намираме на Голямата нива.
Аз не съм слизал на юг и не съм виждал асфалт. Дали мога да стигна с кола до Голямата нива? Къде е точно беседката и чешмата?
Нед Мар 31, 2013 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Искам и друго нещо да кажа - аз лично нямам никакви инструменти, сечива и т.н. Нямам възможност и да купувам точно сега. Така че който има нека да донесе, може да има и други като мен, които ще дойдат с празни ръце, но с желание за работа. Confused
А тези лентички за връзването какви са? Казвайте да се осигурява полека лека каквото трябва, че три седмици бързо ще минат.
И последно - да решим какво правим, ако както каза Митко прогнозата се прецака баш тогава? Question

П.П. Направих събитие във фейсбук, с цел привличане на работна ръка, дано още някой от моите приятели се присъедини Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Мар 31, 2013 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
На разчистването ще дойда. Затова искам да огледам в някпй от следващите 3 уикенда. Кога точно ? зависи от времето /в метео смисъл/. В този тед на мисли ми идва малко повече решението от сега да се забие твърда дата за разчистване. Ако се кротне някой пролетен дъждец ?!

Разбира се, че ако метеоролозите предсказват 2-3 дена преди 24 април дъждове, ще отложим.
Мите, над село Каменско има обръщало. До там може да се стигне с кола. На разузнаването с Titi, през 2011 година там имаше кола. От обръщалото нагоре до Голямата нива е имало асфалт преди 20ина години. Аз писах, че асфалта става за велосипеди, но не за коли. Има един друг вариант за вас. От Каменско можете да стигнете до обръщалото с коли. От там нагоре, може би ще можете и до долния край на сухото дере, тъй като от там по чер път, с камиони возеха дърва през Септември. Не съм минавал, от 2011 година от там, затова казвам "може би". Този път минава покрай беседка и хубава чешма. Борисов пише, може би за едновремешната чешма до Голямата нива. Тя е на 5 минути от Голямата нива и е затлачена. До сухото дере дори да стигнете с коли, ако завали не виждам как ще се измъкнете от там. Дали сме отишли на разузнаване или не, на 24 Април ако не вали сме на разчистване. Друг път едва ли ще имаме резачки. Определете дата за разузнаване, ще се опитам да отида, но не по късно от 14 Април. След 15 се подготвям за разчистването.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 31, 2013 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
аз също мисля да дойда на разчистването, или поне за дните които не са работни. що се отнася до скаутския отряд - ще гледам да следя темата ако се организира нещо. до колкото разбирам и колегата-градски Оги е заинтересован..
Нед Мар 31, 2013 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
аз също мисля да дойда на разчистването, или поне за дните които не са работни. що се отнася до скаутския отряд - ще гледам да следя темата ако се организира нещо. до колкото разбирам и колегата-градски Оги е заинтересован..

Ще ми бъде драго да те видя пак. Оги, предполагам, че ще дойде и той. Познавате ли се?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 31, 2013 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 4 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov