ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Ех, че пак ми се тръгва....

Интересно ми е някой има ли данни кога за последно е минавано по прословутото Сухо дере?

Минах от там само веднаж, при маркирането с mikesli и си казах, вече никога няма да се набутам в това дере. В същност, тогава нямаше паднали дървета, но си беше гадно дерето.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 20, 2013 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
сега при разчистването го гледахме от горе и от доло,Мечо от оня ден на18.05.2013 като е слагал
табелите с указанията от това по прясно поне не знам.дърветата си стоят както ги знаеш.
Пон Май 20, 2013 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
сега при разчистването го гледахме от горе и от доло,Мечо от оня ден на18.05.2013 като е слагал
табелите с указанията от това по прясно поне не знам.дърветата си стоят както ги знаеш.

Да бе последния съм, ама една крачка навътре към дерето не направих.
"Страх лозе пази"

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 20, 2013 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Още веднъж БРАВО и БЛАГОДАРНОСТИ на Мечо Пух, Тодор и Руми. Respect
Само ако някой добър човек пусне тук карта, на която визуално поне приблизително да се видят пътеките и траковете (нещо като тази последната, но за района на запад от Върбишки проход).
Чета обясненията, чета, но... Confused

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Май 21, 2013 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...Чета обясненията, чета, но... Confused

Според мен не ги чети. От портала на "учреждението" тръгни по асфалта, след 20 метра се отбий вляво в гората и по вододелното било слез на пътя.
Понататък си затвори очите, пей за да бягат дивите животни и върви. Не можеш да напуснеш пътя, краката ще те водят. Very Happy
Вече със стоманено въже да ме дърпат, не могат да ме завлекат към Герила.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 21, 2013 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Ето координатите на някои по важни точки от прехода Кара Бурун - Елешница:
1)Отклонение от вр.Кара Бурун 42 55,374; 026 34,977
2)Объркващо кръстовище след Кара Бурун 42 55,624; 026 35836
3)Кръгово кръстовище 42 55,521; 026 37,921
4)Отклонение от прохода към Кара Бурун 42 55,870; 026 39,153
5)Отклонение от прохода към Елешница 42 55,756; 026 40,061
6)Първи разклон след отклонението от прохода към Елешница - 42 55,750; 026 40,295

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Пон Май 27, 2013 6:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 21, 2013 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Вече със стоманено въже да ме дърпат, не могат да ме завлекат към Герила.

Що бе Мечо??? Много силно изказване!? Засега никой не се объркал по Герила а отгоре 50% от преминаващите спят в г.с. Садово Smile ... Аз бих минал отгоре от любопитство. От друга страна като си помисля за кебапчийницата в курорта, която ще пропусна, не съм сигурен дали коремът ми или любопитството ще победи Very Happy Very Happy Very Happy. Като, оставим на страна тези мои странни бъртвежи, аз мисля че разстоянията по двете трасета не се различават с повече от километър. По билото се избягва от чакъла по Герила, но май се вкарват повече денивелации. Не мога да съм сигурен докато не мина ....
Яница, ще има и карта. Само ако сега я рисувам по описания ще има много твоерчество и неточности. Мечо не е спирал GPS-a, запомнял точки ама нищо не пуска засега /ооопс докато напиша това и човека дал опорни координати Smile/. - бил от друго време и учил други неща Very Happy Very Happy Very Happy
В този ред на мисли картата ще я рисуваме май върху кожа, агнешка - нали знаеш кога Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Май 21, 2013 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
... аз мисля че разстоянията по двете трасета не се различават с повече от километър. По билото се избягва от чакъла по Герила, но май се вкарват повече денивелации. Не мога да съм сигурен докато не мина ....
...Мечо не е спирал GPS-a, запомнял точки ама нищо не пуска засега /ооопс докато напиша това и човека дал опорни координати Smile/. - бил от друго време и учил други неща Very Happy Very Happy Very Happy ...

Мите, добре ще е да го минеш и да видиш.
Избягва се 10 км чакъл.
Курорта Върбица е на 324 м н.в. Издигаш се на около 600 и отново на 300 м при Елешница.
Никак не ми изглеждат страшни тези 3 дребни изкачвания по билото.
Още повече, нали казахме, че всеки да има избор. Кой откъдето иска да мине. Въжето се отнасяше само за мен.
Как да пусна трак, като нямам такава способност. Ще се наложи да прекарам една вечер при сина в Разград и тогава ще пусна. Аз мисля че те помолих, ако можеш направи го. Ще ти предоставя и GPSa ми, когато се видим. Няма да го пазя за себе си или да го занеса "оттатък".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 21, 2013 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение сравнение Отговорете с цитат
сравних двете трасета - ето резултата:
/може да има съвсем малки неточности в частта Цигански гроб - Караборун - Върб. проход/
като взема от Мечо трака ще е съвсем точно ....

Вто Май 21, 2013 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Трака е само по пътеката по билото за Елешница когато го пуснат Мечо или Митко.
Отклонението ЗаХ.Върб. п-д ще го има но за понататък съжалявам нямамаме GPS .
Само записахме координати при излизането на асфалта, върви се 1км. по него и пак се
поема по пътека и това място е записано.Може да се продължи и по шосето още 3км. са до хижата.
В последния участък на около 20 мин.е доста обрасло и с 2-3 паднали дървета.да се внимава за
отклонение което е в дясно но 2-ро по ред от чакълирания път по който се върви, но не е фатално
излиза се на шосето.Като цяло пътеката е добра,3прескачания на дървета толкова места по обрасло
с коприва и капинак и малко серпентини на слизане по обрасло и изровено от вода дере следи се пътя.
Вто Май 21, 2013 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Да си дойдем на думата!!!! Отговорете с цитат
tzezko написа:


Това е тушовишкото.


Тази седмица е мероприятието - заключителният етап от разчистването на Риш-Върбиш.
Мястото е Сливенският балкан, до Харамийската чешма.
Планът е следният:
Аз с още 1-2 ма тръгваме рано сутринта, събираме дърва, палим и поддържаме огъня. Надявам се не по-късно от 10 часа, агнето вече да се върти. Това означава, че в 15:30-16 ще е готово. До тогава са разходки из планината. Уговорил съм с приятели да ви разведат. Затова ми се обадете, или пишете на лична кога и къде ще пристигнете. Лифта е в профилактика и не работи. От Сливен до мястото се стига за 3 часа. Поляната се намира на 300 метра от асфалта и до нея се стига с всякаква кола. Ако някой желае, може да дойде направо там, аз ще му разкажа и покажа всяка пътека и забележителност до която иска да отиде Smile След 16 е дегустацията. Следват музикално-артистични изяви и волна програма. Спането е на поляната в палатки и коли. Има резервен план при дъжд - нещата се местят в раьона на Даула, но не казвам повече подробности за да не предизвиквам времето Smile


Пон Май 27, 2013 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, има вероятност да не мога да присъствам. Но за всеки случай може ли да ми
дадеш приблизителните координати на това място.
Ако мога, мисля да мина от Котел през село Ичера. Не зная състоянието на този път.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 27, 2013 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli, има вероятност да не мога да присъствам. Но за всеки случай може ли да ми
дадеш приблизителните координати на това място.
Ако мога, мисля да мина от Котел през село Ичера. Не зная състоянието на този път.


N42 44.480 E26 21.420
От Ичера се тръгва към Раково по стар римски път покрай р. Луда Камчия. В местността Ямата се изоставя този път и покрай Дивешка река трява да излезеш в района на обсерваторията. От там до харамийската чешма са 10-15 мин. От Котел до Ичера не съм вървял, предполагам трябва да минеш през Жеравна и Катунище. Мисля че най-пряко е Котел - Жеравна- Нейково - Карандила, но пак е цял ден път ...... ела от Сливен, най добре е Smile
Пон Май 27, 2013 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Литът РАБОТИ Отговорете с цитат
Днес на сутришната ми разходка, видях че премитат на долна лифтова станция. Попитах - профилактиката е свършила, въжената линия работи редовно. Това съкращава времето за изкачване с 1-3 часа, според темпото на ходещия Smile
Вто Май 28, 2013 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: Да си дойдем на думата!!!! Отговорете с цитат
[/quote]


Лаишка снимка си сложил, Мите!
Този "кулинар", който я е правил не му разбира твърде.
В теб, обаче, съм сигурен- педант и професионал!

Замириса вече. От днес съм спрял да ям и пия за да мога добре да се представя, да не вземе да хартиса нещо и да се изложим.
Вто Май 28, 2013 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Следваща
Страница 21 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov