ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Иди на страница 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение За приятелите, левурдата и анасонлийката Отговорете с цитат
тихомир томанов написа:
Какво ще кажете за по една сбирка импровизирана сега като излезе левурдата.Много върви на салата с анасонлиика Razz .
Малко провокация към аудиторията. Wink



Реших да отделя темата тук, за да не разводняваме другата за х.Козя стена.

Аз лично много държа на такава среща, най-вече в тази й част ИМПРОВИЗИРАНА. Не съм някакъв голям пияч, но ракийка ще си донеса. Левурдата-виж, за нея ще се включа-само да излезе. Но най-вече за мен е важно да се съберем и запознаем хора, обичащи планината - левурдата и ракийката са само повода за това. Иска ми се наистина да е импровизирано-да няма анкети, гласуване и т.н. и да не е "по заповед" - който му е на сърце да дойде. Това да не е сбирка номер 4 или 5, а да е такава междинна, между другото.

Иначе форумните срещи са хубаво нещо - аз ги подкрепям, независимо от хижата или планината, в която се провеждат, просто важното е да са с хубави хора, а планинарите са точно такива.

Та с две думи - свиркайте и да се събираме!
Пет Фев 21, 2014 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
тихомир томанов написа:
Какво ще кажете за по една сбирка импровизирана сега като излезе левурдата.Много върви на салата с анасонлиика Razz .
Малко провокация към аудиторията. Wink

Тихомире, такава минифорумна сбирка е планирана вече - някъде около Ришки проход като цъфне левурдата защото някои имат желание да я снимат, други да я ядат, а имаме и работа за довършване там. Пък и да се видим с тези на които Данчулица ще им е далече Wink...


Съгласен съм с Мариана, тъкмо ще маркираме оня участък с падналите дървета и около връх Дебелец. А лагера може да бъде при чешма Петте чучура. Разбира се, ако има и други мераклии.
Данчулица си е друго "хойкане".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Фев 21, 2014 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:

Съгласен съм с Мариана, тъкмо ще маркираме оня участък с падналите дървета и около връх Дебелец. А лагера може да бъде при чешма Петте чучура. Разбира се, ако има и други мераклии.
Данчулица си е друго "хойкане".

Мечо, точно това дере ми е на мисъл и на мен.
Но по ми се иска бивакът да е край беседката, дето са били миналата пролет Митко и компания, че Байряка и Дебелеца ги разучих, ама покрай Голямата нива изобщо не ми е ясно нищо. Е, то и аз си дърпам чергата към моята страна Laughing
Но нека да дойде краят на април и ще ги решим тези работи, живот и здраве да е само Smile

За любителите на левурдата ще кажа, че Мечо прави страхотна салата! Very Happy

Планинец написа:

Иска ми се наистина да е импровизирано-да няма анкети, гласуване и т.н. и да не е "по заповед" - който му е на сърце да дойде.
------
Та с две думи - свиркайте и да се събираме!

И таз добра! Че кога срещите са били "по заповед" Laughing Всичко е било напълно доброволно и въпреки анкетите и прочие, последната среща беше доста импровизирана Laughing
Иначе в този раздел има достатъчно междинни срещи, на които съфорумците могат да се опознаят. Аз лично миналата година съм се запознала и съм ходила с десетина човека от форума Smile
Начинът е да пускаш покани и да приемаш такива, а не да чакаш някой да свирне.
Кой ако не ти и кога ако не сега?! Wink

И накрая да си кажа, че не бих отказала да опитам и карловци каква салатка от левурда правят Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Фев 21, 2014 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не съм казал, че досега срещите са били по заповед, а наблегнах върху импровизаторският елемент - идва ти се-идваш, а не да идваш, защото трябва.
Колкото до свирването, тя поканата принципно е факт, просто не е казано кога, защото чакаме дивия чесън ... Very Happy
Пет Фев 21, 2014 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Гъби няма-Мечо не донесе...

Трябваше някой да носи Мечо нагоре. Oops
Гъби ще има от същите, Кладница. Утре да тръгнем ще тръгна с кладница в раницата.
Само, има една подробност. Първо ще има работа. Ще се маркира Ришкия проход. Който маркира, той ще яде гъби и ще пие мечешка ракия. Very Happy
Mariana1000 написа:
meco puh написа:

Съгласен съм с Мариана, тъкмо ще маркираме оня участък с падналите дървета и около връх Дебелец. А лагера може да бъде при чешма Петте чучура. Разбира се, ако има и други мераклии.
Данчулица си е друго "хойкане".

Мечо, точно това дере ми е на мисъл и на мен.
Но по ми се иска бивакът да е край беседката, дето са били миналата пролет Митко и компания, че Байряка и Дебелеца ги разучих, ама покрай Голямата нива изобщо не ми е ясно нищо...

На мен също ми се иска на новата беседка, но ако е само за среща. Ако е да маркираме, по-добре на петте чучура. Защо ли:
1)От новата беседка до онова дере с дървета има голямо разстояние. Кога ще отидем, ще маркираме и ще се връщаме?
Ако сме на петте чучура, с колите можем да стигнем почти до Малък Дебелец и пак с колите да се връщаме до чешмата. Навеса там не е по-лош от новия.
2) Пътят от новия заслон през с.Каменско до главния път никак не ми хареса. Не всеки ще си очука колата там.
Накрая, ще има и други хора, нека да се обадят, ще решим всички заедно.
Аз мога и пеша от с. Бяла река през ГС Елешница за 3 часа да се свлека до новия навес. Или за един час от Горското. Не е проблема до мен, мисля за другите шофьори.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Фев 22, 2014 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Ком-Емине Отговорете с цитат
Абе браво на вас. Вие сериозно сте се захвали с таз маркировка. Поздравления. Ако Ви трябват хора звънкайте ще помагаме ако имаме възможност.
Съб Фев 22, 2014 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мечо, абсолютно си прав. Най-удобно е на Ришки проход да е сбирката. Но нали искам да съчетая полезното с приятното - да походя на места, които не познавам Smile Освен това по спомени при чешмата с петте чучура не се спи добре - много шум имаше от минаващите камиони през цялата нощ. Ама това е бял кахър Smile
Аз си мислех следния вариант - отиваме един ден по-рано от другите, например в петък следобяд, преспиваме на Ришки проход и на другия ден рано сутринта тръгваме с боята на запад. Маркираме където има нужда. Вечерта сме на новата беседка.
Само с колата не знам как ще стане, освен Стефан да я откара на Върбишки проход и да дойде на беседката оттам, докато аз и ако има някой друг желаещ маркираме под Дебелците?
Защото ще е супер последния ден да мина и отсечката до Върбишки проход Smile

Димо, ние сериозно сме се захванали, само ще видим кога ще ни подхване някой, дето се е забил в дерето заради нас Laughing
Гъби ли ще ядем, бой ли, не се знае Laughing

П.П. След една седмица пак съм безработна, чудя се дали да не посетя пак БТС и да изпрося още табелки? От друга страна не съм дала отчет за предишните... Пък и да не вземат да се усетят, че не ни е работата да маркираме...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Фев 22, 2014 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Мечо, абсолютно си прав. Най-удобно е на Ришки проход да е сбирката. Но нали искам да съчетая полезното с приятното - да походя на места, които не познавам Smile Освен това по спомени при чешмата с петте чучура не се спи добре - много шум имаше от минаващите камиони през цялата нощ. Ама това е бял кахър Smile
Аз си мислех следния вариант - отиваме един ден по-рано от другите, например в петък следобяд, преспиваме на Ришки проход и на другия ден рано сутринта тръгваме с боята на запад. Маркираме където има нужда. Вечерта сме на новата беседка.
Само с колата не знам как ще стане, освен Стефан да я откара на Върбишки проход и да дойде на беседката оттам, докато аз и ако има някой друг желаещ маркираме под Дебелците?
Защото ще е супер последния ден да мина и отсечката до Върбишки проход Smile

Димо, ние сериозно сме се захванали, само ще видим кога ще ни подхване някой, дето се е забил в дерето заради нас Laughing
Гъби ли ще ядем, бой ли, не се знае Laughing

П.П. След една седмица пак съм безработна, чудя се дали да не посетя пак БТС и да изпрося още табелки? От друга страна не съм дала отчет за предишните... Пък и да не вземат да се усетят, че не ни е работата да маркираме...


А мислили ли сте да се поръчат табелки от този новия материал дето го наричат разпенена пластмаса. Много е издържлив, само на силно слънце издиша. Аз смятам от него да направя доста табелки и като се пооправи времето да мина да ги накова на няколко немаркирани или слабомаркирани маршрута из централна стара планина. А и себестойността на една табелка е много ниска.
Съб Фев 22, 2014 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

А мислили ли сте да се поръчат табелки от този новия материал дето го наричат разпенена пластмаса. Много е издържлив, само на силно слънце издиша. Аз смятам от него да направя доста табелки и като се пооправи времето да мина да ги накова на няколко немаркирани или слабомаркирани маршрута из централна стара планина. А и себестойността на една табелка е много ниска.

Това не го знам какво е? Кажи нещо повече? Къде могат да се поръчат?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Фев 22, 2014 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Ком-Емине Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Абе браво на вас. Вие сериозно сте се захвали с таз маркировка. Поздравления. Ако Ви трябват хора звънкайте ще помагаме ако имаме възможност.

Вече сме звъннали, остава да определим датата.
Яница, ще намерим начин и за колите и за новите маршрути.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Фев 22, 2014 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Ком-Емине Отговорете с цитат
meco puh написа:
Dimo Kolev написа:
Абе браво на вас. Вие сериозно сте се захвали с таз маркировка. Поздравления. Ако Ви трябват хора звънкайте ще помагаме ако имаме възможност.

Вече сме звъннали, остава да определим датата.
Яница, ще намерим начин и за колите и за новите маршрути.


Ще се радвам ако мога да помогна. Пък и много ще се радвам да се запозная с извесния Meco puh
Съб Фев 22, 2014 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Dimo Kolev написа:

А мислили ли сте да се поръчат табелки от този новия материал дето го наричат разпенена пластмаса. Много е издържлив, само на силно слънце издиша. Аз смятам от него да направя доста табелки и като се пооправи времето да мина да ги накова на няколко немаркирани или слабомаркирани маршрута из централна стара планина. А и себестойността на една табелка е много ниска.

Това не го знам какво е? Кажи нещо повече? Къде могат да се поръчат?


Поръчват се във всяка рекламна агенция. Важното е да се направи печат директно върху тях, защото мастилото попива и става дето се казва вечно. Ако се лепи фолио е по-кофти. За самия материал повече подробности в понеделник, като питам колегата срещу офиса от рекламната агенция. А знаеш ли тези табелки металните дето ги раздават от БТС как излизат като цена и при какви условия ги дават. От любопитство питам
Съб Фев 22, 2014 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
За това начинание ме бройте и мен, че му имам зъб на деренцето.
Почти съм готов и за Данчулица, да не промените датата само.
На Дъскотна става и на х.Луда Камчия.
Съб Фев 22, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Aко е през събота и неделя и аз ще дойда, даже може и още един два дни да добавя. Но на мен по на сърце ми е на Данчулица да участвам - това да се прави чешма е голяма работа, не съм правил такова нещо, а ми се струва че ще е по - тежко като работа от маркирането.

Кога е датата за Данчулица?
Нед Фев 23, 2014 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
За това начинание ме бройте и мен, че му имам зъб на деренцето.
Почти съм готов и за Данчулица, да не промените датата само.
На Дъскотна става и на х.Луда Камчия.

Тодоре, какво ме направи ти, каква дата?
Аз никъде не съм споменал дата. Ако сте приказвали някъде, много добре. Но поне да знам, да се приготвя.
Специално за Дранчулица, предварително ще отидем двама - трима, да видим как е пътя след зимата. И ще може ли кмета/кметският наместник да ни помогне с някакъв превоз за изкарване на материали.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Фев 23, 2014 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Следваща
Страница 1 от 24

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov