ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Руй планина
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Руй планина
Автор Съобщение
stavri1



Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 5

Мнение Руй планина Отговорете с цитат
Някой да има актуално инфо за хижа Руй и каке там обстановката.
Вто Фев 19, 2013 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Последно ходихме миналата година , хижата изглеждаше добре поддържана , но понеже бяхме само 3ма човека хижаря не пожела да ни приеме , после дойдоха още някви други хора , но ние вече си бяхме намерили къде да спим в едно близко до Трън село , ако имате кола може би там също е добър вариант за 3-4 човека , беше евтинко и човека с къщата симпатяга Wink и връхчето е доста интересно за изкачване , голямо пуфтене беше там
Сря Фев 20, 2013 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
jeffpitters написа:
... понеже бяхме само 3ма човека хижаря не пожела да ни приеме ...


извинете за офтопика, ама хижарят колко повече от трима искат да му дойдат?
конгрес на политическа партия ли трябва да стане, за да приеме хора?
Сря Фев 20, 2013 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
f(x)dx написа:
jeffpitters написа:
... понеже бяхме само 3ма човека хижаря не пожела да ни приеме ...


извинете за офтопика, ама хижарят колко повече от трима искат да му дойдат?
конгрес на политическа партия ли трябва да стане, за да приеме хора?


До колкото съм запознат в хижата няма постоянно хижар, лятото мисля че с предварителна резервация приема гости, но зимните месеци май не. Ако искате питайте в хижа Ерма за повече инфо.
Това е сайта на хижата http://hutruj.run-bg.com/bg/index.pl?_state=Index
Това което го писах по-горе поне от сайта не се потвърждава. Там има и телефони и може да се пита.
Сря Фев 20, 2013 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stavri1



Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
f(x)dx написа:
jeffpitters написа:
... понеже бяхме само 3ма човека хижаря не пожела да ни приеме ...


извинете за офтопика, ама хижарят колко повече от трима искат да му дойдат?
конгрес на политическа партия ли трябва да стане, за да приеме хора?


До колкото съм запознат в хижата няма постоянно хижар, лятото мисля че с предварителна резервация приема гости, но зимните месеци май не. Ако искате питайте в хижа Ерма за повече инфо.
Това е сайта на хижата http://hutruj.run-bg.com/bg/index.pl?_state=Index
Това което го писах по-горе поне от сайта не се потвърждава. Там има и телефони и може да се пита.


На тези телефони звъня от една седмица и никой не вдига дава свободно и нищо. Явно ще се ходи на друго място
Чет Фев 21, 2013 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм ходил и на двете хижи и винаги са ни приемали (а сме били само двамата с жена ми).
Но това беше преди време.
Преди бяха на туристичесото дружество в Трън, но когато се чувах с председателя му преди година, беше казал че имат проблем с общината за собствеността на хижите. Та може вече да са общински, а това значи лошо обслужване и вероятност да не останат хижи дълго време Sad .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Фев 21, 2013 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone

Ние точно при този прекрасен човек ходихме да спим , мисля че беше Тошев , оказа се , че си дава къщичката под наем в някакво село наоколо , което забравих как се казваше на едно идеално тихо място в гората , чудесна къщичка , посрещна ни човека както си му е реда . Иначе в хижа Руй няма постонно хижар , докато катерихме върха и се връщахме се яви един чичко с джип , отвори хижата и почна да настанява хората , които го чакаха доста време там и те така Smile зимата не знам какво е положението
Чет Фев 21, 2013 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Звънни и питай тогава в хижа Ерма 0888975194. Този номер съм го ползвал последно септември месец и мисля, че трябва да е актуален.
Чет Фев 21, 2013 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! А около х. Руй как е с палатките? Ако е затворена-ок, но ако има хижар дали ще се разсърди ако палаткуваме, или трябва да се поскрием? И евентулно някаква такса за палатка?
Чет Авг 08, 2013 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Хижарят може и да не се разсърди, че сте разпънали палатки пред хижата, но Гранична полиция може и да се разсърди и по-трудно ще се скриете от нея. Особено ако хижарят ви докладва като нарушители. Sad

Все още формално се изисква да се уведоми Гранична полиция за престоя, целите и маршрута ви в пограничния район, имената, личните карти и ЕГН-тата на участниците. Границите може и да не са това, което бяха, но ако не спазваме дори това просто изискване и се "правим на интересни", може да си навлечем излишни неприятности. Други пишат, че Гранична полиция били много любезни и оказвали съдействие и разбиране. А и в крайна сметка - такъв е законът! Smile

Съжалявам да науча, че председателят на туристическото дружество Йордан Тошев вече не е хижар на х. "Руй". За него споделям мнението на Mariana1000 в тази тема:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2016&sid=f35311b191a952f5e217abad0d9df610
Чет Авг 08, 2013 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре, а как се уведомява гранична полиция, какъв е редът? Не се правим на интересни, затова питам предварително. Четох някакви мнения из форума, че открит лист вече не се изисквал, а само си носиш личната карта..
Пет Авг 09, 2013 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Писах, благодаря : )
Пет Авг 09, 2013 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Търся къде е триъгълния печат за връх Руй. Чета, че е в ТИЦ Трън, но вече веднъж ходих и два пъти звънях и все удрям на камък. Няма никой. Някой има ли актуална информация?
Чет Авг 22, 2013 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
До скоро беше в хижа Ерма. Може за лятото да са го качили на хижа Руй, но е малко вероятно. Ако искаш звънни на 0888975194 или на 0887096897 и попитай. Това са GSM-те на управителите на хижа Ерма.
P.S. В хижа Ерма е и печата за ждрелото на р.Ерма от 100-те НТО.
Чет Авг 22, 2013 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
До скоро беше в хижа Ерма. Може за лятото да са го качили на хижа Руй, но е малко вероятно. Ако искаш звънни на 0888975194 или на 0887096897 и попитай. Това са GSM-те на управителите на хижа Ерма.
P.S. В хижа Ерма е и печата за ждрелото на р.Ерма от 100-те НТО.


Благодаря ти много ilievvli. Ако мога да допълня - печат за Ерма има и в Хотел Ерма в центъра на Трън - информация от юни 2013. Там ми го зачука една много мила госпожица на рецепцията Very Happy
Чет Авг 22, 2013 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov