ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпрос.
Автор Съобщение
aimamov



Регистриран на: 29 Юли 2011
Мнения: 21

Мнение Въпрос. Отговорете с цитат
Здравейте Приятели!
Искам да попитам дали има пътека от Кемеров мост по течението на Девинска река?
Нед Фев 24, 2013 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Според картите, които имам - не. По принцип като стигнеш до Кемеровия мост от към х.Орфей изглежда, че пътеки няма на никъде. Пътеката нагоре към ГС Борово или Лисичево е доста трудно откриваема, труднопроходима и сравнително лошо маркирана /особено в началото/. Това, което се вижда надолу по поречието на Девинска река изглежда доста страшно за преминаване. Ако все пак има пътека аз също бих минал от там - местата са уникални!
Нед Фев 24, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз също се интересувам от възможността, да се стигне от гр. Девин до Кемеров мост по Девинска река. Оглежал съм и от двете места - откъм Кемеров мост и от към м. Лъката - пътеки няма. Въпреки това, преди години бях чел в Дир.бг пътепис от човек, който е минавал по реката, като на места е прецапвал през водата, а на други е заобикалял, катерейки се встрани по скалите. Даже беше описал редица водоподчета по притоците на Девинска река със съответните снимки (спомням си, че се оплакваше от многото пиявици!).
Имам подозрението, че умишлено не се изгражда подобна пътека.
Иска ми се да пробвам подобен маршрут, но трябва да стане към август, когато намалее водата в реките....
Пон Фев 25, 2013 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Минах миналата година през април месец от Девин до Кемеров мост доколкото е възможно по Девинска река. От м. Лъката се продължава напред срещу течението на реката. Върви се по тънка пътека по левия и бряг. Много бързо се стига до място от което не може да се продължи напред. Пътеката се изкачва доста нагоре и продължава водоравно над реката на запад към връх Карабурун. Достига до долината на река Сачандере и се раздвоява. Едната пътека продължава на запад към маркирания римски път от Лесичово за Кемеров мост. Другата пътека слиза на юг към водослива на река Сачандере с река Девинска. Аз слязох към водослива. Минава се покрай чешма и следва изкачване към вр. Карабурун. Покрай река Девинска все още не можеше да се върви. По-красиво място от този вр. Карабурун отдавна не бях виждал. Навсякъде скални венци, скални реки, невероятни пропасти и огромни борове накацали по тях. Излязох от западната страна на върха. Вместо да продължа още малко на запад към лисичовската пътека аз слязох на юг по долината на река Карабурунска до водослива с Девинска река. От водослива към Кемеров мост вървях по левия бряг на Девинска река. Пътека има, макар и доста тънка.
За съжаление нещо не мога да увелича размера на снимките.



От крепостта Калето /Кавурско кале/ към м. Лъката и вр. Карабурун



Към водослива между реките Сачандере и Девинска



Река Девинска прави два завоя, за да заобиколи вр. Карабурун от изток и от юг


Втората пътека върви на запад и излиза на римския път при седловината между Карабурун от юг и безименния връх от север.


Маршрутът ми на картата


ФОТОАЛБУМ

КРАТЪК РАЗКАЗ

GPS трак
Вто Фев 26, 2013 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Страхотен разказ!
Значи все пак по самата река не може да се върви? Поне ако не си Беар Грийлс Smile Така и очаквах всъщност...
Вто Фев 26, 2013 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov