ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине проект за електронна книга с пътеписи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине проект за електронна книга с пътеписи
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Ком-Емине проект за електронна книга с пътеписи Отговорете с цитат
Привет планинари

Пиша това съобщение за всички активни съфорумници, както и за други приключенци с които смятам да се свържа след време.

Преди година бях решил през 2013 да направя своя КЕ преход и като част от проучването си, прочетох повечето пътеписи които бяха публикувани в този и други форуми. За да си улесня живота, успях за няколко часа да ги направя в .mobi формат и да прочета всичко на своя Kindle. Много бе удобно да чета в метрото, на дивана, в някоя хижа и тн. места без интернет. Това бе направено само за лична употреба, тъй като в сайтовете се опоменава изрично, че собственици на текста са авторите му, а аз не съм се свързвал с тях. Разбира се, роди се идеята да събера всички възможни разкази под едно издание и да го публикувам, но до сега винаги само съм го обмислял и не съм търсил подкрепа.

Имам желание да направя голяма електронна книга в която са събрани всички(повечето) разкази за прехода Ком-Емине.
* Четене извън интернет, на електронна книга или телефон.
* Удобен индекс за навигиране между различните разкази и различните "глави/дни" в разказите.
* Форматиран текст + цветни картинки.
* Отворен за редакция на правописни, стилистични и други грешки.
* Без право за комерсиална употреба. Нямам намерение да се издава стандартна книга.
* Лесно добавяне на нови разкази в следващи години. Постоянни обновления.

За целта предлагам на обсъждане следното.
* Използване на общ лиценз от авторите на текста. Предлагам Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported
* Платформа на разпространение да е github, в която ще са всички файлове за съставяне на книгата + удобни линкове за изтегляне на .mobi, .epub и .pdf формат.
* други идеи.

Моля авторите, които са активни в този форум да изкажат (не)съгласието си с идеята. Аз също ще се свържа лично с тях, когато започна работа по книгата.
Ако получа разрешение от повече от петима автора, ще започна подготвителна работа и ще ви държа в течение.
Вто Фев 26, 2013 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Аз нямам нищо против драсканиците ми да могат да се четат от повечко народ Laughing Наскоро купих на жена ми едно киндълче и ако има шанс през него да ми се четат историите, ще мога да се фукам още повече, супер! Laughing
А, и така ще имам още един стимул да опиша приключенията ни с Митака от лани Laughing Почнал съм го, ама ме помръзва много, пък и работата ме притиска повечко, не е като предни години... Sad
Вто Фев 26, 2013 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
+1

хвала за начинанието Dobber Respect

_________________
www.senseofbulgaria.org
Вто Фев 26, 2013 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander.petrov



Регистриран на: 27 Фев 2013
Мнения: 1

Мнение Публикуване на електронната книга Отговорете с цитат
Здравейте,

ще се раздваме да разпространявате електронната си книга в първата българска специализирана платформа Библио.бг http://biblio.bg/novi-elektronni-knigi

Разполагаме с инструмент, който скоро ще е активен за публично ползване и с него ще може онлайн да създавате и редактирате книгата си.
Този пък инструмент може да ви даде възможност да създавате ePub документи от WEB страници http://biblio.bg/pg/Biblio-bg-ebook-generator-74

Поздрави
Сря Фев 27, 2013 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Страхотна идея! Idea
dobber, ако решиш да включиш и моя пътепис имаш разрешението ми Smile
Ако ти е по-удобно да преобразуваш от word-овски файл, можем да ти изпратим... или с нещо друго да помогнем? Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 27, 2013 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Удобно ми е така както ви е удобно на вас. Стига да се погрижите сами снимките и текста да е подреден.
Сря Фев 27, 2013 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
И тъй като това вече сте го направили веднъж в този/други форуми, като начало мога директно да копирам от тях.

dobber написа:
Удобно ми е така както ви е удобно на вас. Стига да се погрижите сами снимките и текста да е подреден.

Сря Фев 27, 2013 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен съм. Първоначалната ми цел при написването беше, да помогна на други, които ще тръгнат по маршрута. Твоят труд ще го направи по най-добрия начин

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Фев 27, 2013 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз също нямам нищо против, ако искаш да включиш и моя пътепис. Все пак качването му в блоговете на гугъл беше с единствената цел да е общодостъпен. Твоето начинание е много добра идея и ще помогне на хората търсещи информация за К-Е да я намерят събрана на едно място. Тук имаме много теми като основната е над 50 страници и е трудно за навигация, а и както ти самият каза изисква интернет. А как точно смяташ да се разпространява?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Фев 27, 2013 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Само онлайн, и не съм смятал да правя специален маркетинг. По-скоро исках да направя книгата технически - за друго засега не съм мислил.


А имате ли предложения за име на самата книга?

Ком-Емине приключението
Сборник разкази за Ком-Емине
??
Чет Фев 28, 2013 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Само онлайн, и не съм смятал да правя специален маркетинг. По-скоро исках да направя книгата технически - за друго засега не съм мислил.


А имате ли предложения за име на самата книга?

Ком-Емине приключението
Сборник разкази за Ком-Емине
??


примерно
"По стъпките на Павел Делирадев - разкази в първо лице"
Чет Фев 28, 2013 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Името Павел Делирадев не говори нищо на сигурно над 98% от съвременните българи Laughing
Сборник с разкази за "Ком-Емине" е далеч по-разбираемо и недвусмислено.
Чет Фев 28, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Да, мисля, че Ком-Емине само по себе си е достатъчно добра визитка. Няма какво да го украсяваме допълнително. Кажи ако имаш нужда от пдф файл, но там снимките са с много по-малка резолюция отколкото в блога ми.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Фев 28, 2013 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Да, мисля, че Ком-Емине само по себе си е достатъчно добра визитка. Няма какво да го украсяваме допълнително. Кажи ако имаш нужда от пдф файл, но там снимките са с много по-малка резолюция отколкото в блога ми.


Предпочитам в нормален форум/блог да взема текста, а снимките които сте сложили са достатъчно големи за да се виждат на малки телефони и чернобели киндъли. Реално от тази вечер/утре ще започна работа по менюто на книгата и ще ви казвам от време на време как се движи проекта. Надявам се до разгара на пролетния сезон, да имаме готова книжка с поне 5-6 разказа.
Пет Мар 01, 2013 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Аз също нямам нищо против, ако решиш да включиш моя разказ.
Вто Мар 05, 2013 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov