ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Татрите в Словакия

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Татрите в Словакия
Автор Съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Татрите в Словакия Отговорете с цитат
Здравейте ,
Понеже съм в Словакия до края на май / началото на юни бих искал да направя някой преход из Татрите. Така че всякаква информация ще ми бъде полезна : маршрути , хижи , като цяло всичко , което знаете Smile Ще се радвам да се намери някой , който да помогне Smile Мерси предварително Smile
Съб Мар 02, 2013 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Пътеките в словашките Високи Татри са затворени в периода от 1-ви ноември до 15-ти юни и нарушенията се санкционират от служители на парка. Пълен списък на затворените участъци има тук. Ходил съм само веднъж там именно в забранения период (в началото на юни) от Strbske Pleso нагоре към Pleso nad Skokom -- стигнахме до мястото, от където беше забранено да се продължи нагоре. Времето беше мъгливо и снежно-дъждовно, срещнахме една любопитна лисица. Снимки от тази разходка можете да разгледате тук.
Съб Мар 02, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Драка



Регистриран на: 23 Дек 2012
Мнения: 103
Местожителство: Казанлък/София

Мнение Отговорете с цитат
Що за олигофрения? Затворени да не би някой да умре горе?
Пон Мар 04, 2013 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Драка написа:
Що за олигофрения? Затворени да не би някой да умре горе?

Като основни причини са посочени усилия за защита на природата (ограничаване на човешкото присъствие) и опасности (лавини и др.). Има изключения, например за катерачи, но само по участъците от пътеки за достъп до даден връх, при условие че имат членска карта в съответния съюз (например SLOVENSKÝ HOROLEZECKÝ SPOLOK JAMES или Cesky horolezecky svaz CHS). Предполагам че биха признали също и членска карта от БФКА, но е добре да се провери това. Забавно е че в полските Високи Татри подобни забрани няма, въпреки че планината е същата...
Пон Мар 04, 2013 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не е чудно. Разказвали са ми, че там мерките за опазване на природата са изключително строги. Може би трябва да се поучим в някаква степен от тях.
Или...вече е късно.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Мар 06, 2013 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ако и тук можеха да ограничат поне малко пичовете с джиповете и АТВ щях да съм щастлив до безкрай. Изсякоха гората тези хора.
Сря Мар 06, 2013 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bil



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Високи Татри е красива планина. Но наистина през зимният период, високата част е забранена. / Мен лично щяха да ме арестуват преди няколко години/. Най-добрата дестинация е връх Риси. Подхожда се от Щтръбско плесо до Попрадско плесо - 2 часа и от там през Жаби езера до заслона Шата под Рисми още 1 час. От тук или се връщаш или продължаваш до Риси, още 2 часа. Ако изкачиш върхът , ще се насладиш на неповторима гледка към долината на Закопане, Полша. Екипировката е задъжително зимна за този сезон.
А, може да се отиде и до Ниски Татри с изходна точка Липтовски Микулаш в раьона на Ясна. Там е пещерата Демановска.

_________________
Слънчев ден
Пет Апр 26, 2013 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте ,
Благодаря , че се отзовахте , чак сега видях отговорите ви , но май май ще ми се размине този преход Sad
В крайна сметка имаме много планини , коя от коя по-хубава Smile
Вто Май 14, 2013 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov