ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Първа среща на 16и17 март.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Първа среща на 16и17 март.
Автор Съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Който идва на индивидуален план нека като пристига на хижата да каже на Вълко че е за срещата.Аз ще тръгна в събота около 10ч. с хората който идват от влака защото съм до 7 на работа.Ще минем покрай бензиностанция Лукойл и от там покрай Сервиза на Димо .
Нед Мар 10, 2013 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
тихомир томанов написа:
Който идва на индивидуален план нека като пристига на хижата да каже на Вълко че е за срещата.Аз ще тръгна в събота около 10ч. с хората който идват от влака защото съм до 7 на работа.Ще минем покрай бензиностанция Лукойл и от там покрай Сервиза на Димо .

Тихомире, има вероятност да отида от предния ден и да ви чакам групата на х.Хубавец или Балкански рози. Ще ти звънна по телефона. Мислех за Равнец, но съм контузен, затова по-малко движение.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Мар 11, 2013 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Ok.
Пон Мар 11, 2013 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Колеги благодаря на всички за това че приехте моята идея и я подкрепихте с вашето участие в първата форумна среща на любителите на Стара планина.До момента има записали се 31 човека към 20ч. се обаждам на хижата.За хората който ще участват в събота добре дошли и ще се видим на Левски.
Пон Мар 11, 2013 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Актуални въпроси Отговорете с цитат
При така скупчени любители на Стара планина, мястото сякаш е удачно да задам няколко въпроса:
- колко сняг има в момента в карловския балкан и от къде нагоре ще са нужни снегоходки (предполагам до хижата няма да са - имам предвид Равнец, Хубавеца, т.е. билото и подходите към него)
- какво представлява пътеката, която слиза от Булката към хижа Левски? Например доколко разумно ще е човек да изчака залеза на Кочмара например и да слезе оттам по тъмно?
Сря Мар 13, 2013 6:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Гърбев вчера горе на Кочмара наваля малко сняг който не е много но стария е доста.През деня се размеква повърхностният слой на снега и става по трудно ходенето.От Кочмара до Петолъчката е около час и малко отгоре.Сега по лятната пътека от Петолъчката до Левски има в началото няколко улеия който са с лавинна опасност.За това трябва да се продължи по зимната на Ботев по ръба на Жълтец и след това да се спуснете за Левски.За събота дават лоша метеорологична прогноза та най- вероятно ще е доста трудно и продължително ходенето.Това е снимка от април месец миналата година в средата ясно се вижда лятната пътека .Това последното не си го и мислете защото в Чамлъка снега е много навят и без навигация просто е много страшно това е най-големият пущинак в Стара планина.

Сря Мар 13, 2013 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Молба Отговорете с цитат
Искам да помоля някой който ще идва на срещата от София,Пловдив или друг град където има магазини за екипировка(Търново също) ако има възможност да ми вземе един препарат Nikwax TX direct че в С.З. няма -да спестя паричките за куриера Very Happy А аз ще почерпя евентуално... Наздраве!
ей за този иде реч http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1241
Сря Мар 13, 2013 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не се разбрахме, имах предвид слизането, показано на картинката с червени точки.

Сря Мар 13, 2013 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Молба Отговорете с цитат
fena73 написа:
Искам да помоля някой който ще идва на срещата от София,Пловдив или друг град където има магазини за екипировка(Търново също) ако има възможност да ми вземе един препарат Nikwax TX direct че в С.З. няма -да спестя паричките за куриера Very Happy А аз ще почерпя евентуално... Наздраве!
ей за този иде реч http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1241

Стига в екипировка наистина да го имат, ще ти донеса един. А пък ако има и как размяната на стоката да стане още в Карлово, че да не го разнасям нагоре тра-ла-ла (не за друго, но до хижа Левски ще стане бах доставката, яко ще има да черпиш Laughing)
Сря Мар 13, 2013 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Молба Отговорете с цитат
igurbev написа:
fena73 написа:
Искам да помоля някой който ще идва на срещата от София,Пловдив или друг град където има магазини за екипировка(Търново също) ако има възможност да ми вземе един препарат Nikwax TX direct че в С.З. няма -да спестя паричките за куриера Very Happy А аз ще почерпя евентуално... Наздраве!
ей за този иде реч http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1241

А пък ако има и как размяната на стоката да стане още в Карлово, че да не го разнасям нагоре тра-ла-ла ( яко ще има да черпиш Laughing)

Става и така,ако не на отиване-остави го в колата и в неделя ще си го взема,че яко се притесних с тия закани за черпнята Confused Да не излезе само все едно идва директно от Англия... Shocked
Сря Мар 13, 2013 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
тихомир томанов написа:
Колеги благодаря на всички за това че приехте моята идея и я подкрепихте с вашето участие в първата форумна среща на любителите на Стара планина.

Аве Тишо,бира ше има ли на хижата че се врекох да черпя тука ени хора... Very Happy Oops
Сря Мар 13, 2013 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се.Стягам раницата сега че тръгвам за Розите да качим багаж на Абрашев че събота и при него ще има хора.
Сря Мар 13, 2013 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
fena73 днес на качване на Розите на Хубавец срещнах Вълко попитах го за бира нямал защото конете още не могат да се качват на горе.Та ще се наложи да черпиш с друго.
Сря Мар 13, 2013 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Актуални въпроси Отговорете с цитат
Между другото аз така и не можах да се ориентирам в отговорите на тези двата въпроса:
От каква височина нагоре са нужни снегоходки и нужни ли са изобщо?
Но по-същественото: Някой минавал ли е по посочената по-горе пътека от Булката към хижа Васил Левски и може ли с няколко думи да опише какво представлява?
Сря Мар 13, 2013 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Re: Актуални въпроси Отговорете с цитат
igurbev написа:
Някой минавал ли е по посочената по-горе пътека от Булката към хижа Васил Левски и може ли с няколко думи да опише какво представлява?


аз съм минавал преди 3 години някъде, само че нагоре. Едно време е имало маркировка. Сега има някакво подобие на маркировка, тук там е мацнато със синя боя. В общи линии пътеката е запусната, но тогава се оправихме без проблеми без ГПС и карта. Когато минавах имаше нападали дървета и клонаци по пътеката, но си беше проходимо. В горната част джапахме през няква хвойна, която сега ще е под снега предполагам. Гледката е готина, мястото е много диво. (сега се сещам че тогава имаше следи от баба меца). Та в общи линии става за слизане по това ребро Wink

.... и имаш да ме черпаваш две бири Wink хихи

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Сря Мар 13, 2013 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 3 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov