ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връхна дреха за лятото
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Връхна дреха за лятото
Автор Съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Връхна дреха за лятото Отговорете с цитат
Не видях такава тема, затова ми е интересно кой каква връхна дреха ползва за лятото във планината.
Лично аз имам два варианта за лятото.
Първия и по-модерен Smile е едно яке на Mountain Hardwear с Gore-Tex®.
ТУК има ревю на модела.
Определено е добро решение - има само един недостатък - малко джобове (но то това е недостатък на всички нови модели, не знам защо).
Второто е едно яке на Crane - има си пак някаква мембрана, донякъде е водоустойчиво, не диша много добре - обаче пък има много джобове (6 бр. Very Happy ).
Щеше да е супер ако мога да комбинирам качествено яке, с добра мембрана и повечко джобове. Ако някой се сеща за подобен вариант да каже.
Ще почерпя Croc Alcohol

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Мар 07, 2013 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз също нямам обособено лятно яке, ползвам си това което ползвам и през зимата тъй като
е без подплата и пълнеж има само една мрежа отвътре.
Понякога лятото не нося и яке, а така наречения Wind stoper който с едно термо отдолу
върши супер работа и е по лек.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Мар 08, 2013 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с това Regatta waycross 5000mm трайно водоотблъскващо покритие и дишащо, ципове под мишницата и с тегло 630гр. Три джоба от вънка, един вътрешен, стреч плат на гърба. Сега съм го импрегнирал с Nikwax и ще изкара още една година може би или до следващото пране зависи от това колко ми е била раницата на гърба. Нося го за 4 сезонно яке. От вътре е с мрежа а на ръкавите е с плат. Не съм носил до сега яке с мембрана и не знам каква е разликата но ако можеше това яке да тежи 450 грама щеше да е добре но и сега ме устройва. Зависи от времето но или съм с термобельо до около +6/7градуса или с полар и термо бельо до -3/4 градуса и от там на долу с по-дебел полар и термобельо. Лятото само с ветровка и блуза или тениска но аз живея на 15мин от Балкана така че ми е все тая ако ще се развали времето и у дома мога да си седя а и има колиби.
Пет Мар 08, 2013 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз използвам ветровка на McKinley - 8000 мм воден стълб и толкова дишаемост. Имам я от 3 или 4 години и съм доволен.
Не мога да я намеря в сайта на McKinley, явно вече е old schoul Smile
а, и от скоро имам лека пухенка на Nevica Light Down , която мисля да използвам самостоятелно или под ветровката.
Съб Мар 09, 2013 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Можете ли да препоръчате ветровка или яке (с подплата) - да пази от вятър, дъжд, кратки преходи в планина евентуално и за колело - да не запарява много. Бюджет 50-60лв. Oops

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Юли 03, 2013 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
В който и да е магазин втора употреба, изпадат невероятни неща понякога, ако имаш търпение и малко късмет Smile
Чет Юли 04, 2013 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
В който и да е магазин втора употреба, изпадат невероятни неща понякога, ако имаш търпение и малко късмет Smile

Ходил съм няколко пъти в Хумана, но такива не съм виждал.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Чет Юли 04, 2013 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Гледам че темата е поумряла. Не че сезонът в момента е актуален ама пък е удобен за покупки на намалени лятни стоки.
Ветровките са ясни.
Комай няма много информация в нета за летни якета с мембрана щото с това чудо наречено хардшел лятоска не става май. Искам да питам принципно кои мембрани са подходящи за лятото и то такива без отделна подплата.
Така като чета излиза че Gore-tex Paclite е една от тези мембрани. Мяркаха ми се отзиви че не била много стабилна и лесно се разлепяла. Като цяло обаче ми е трудно да преценя в нета кое яке е лятно и кое зимно. Някакви съвети?
Сря Дек 11, 2013 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Някакви отзиви за Stormtech и конкретно това яке:
http://www.gooutdoor-bg.com/product/stormtech-microflex-technical-shell-мъжко-яке
http://www.stormtech.ca/xg-2-microflex-technical-shell.html#.VSUqtBrQs6M
Идеята ми е някаква лека мембрана за топлото полугодие за леки разходки и за градско сега пролетта и после есента. Предполагам ще се справи, но ценово (170 пари след намалението) ми се струва овъркил и няма качулка... обаче пък изглежда прилично за градско носене, не е хардшел и т.н. Отзиви за Stormtech като бранд?
Сря Апр 08, 2015 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Вижте някой от моделите на Мармот (140 до 200лв) няма да сбъркате
PreCip® Dry Touch Technology - 15 000 mm воден стълб
Marmot© NanoPro - 17 000 mm воден стълб

http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's
Сря Апр 08, 2015 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Ок, разбирам Sad Идеята ми беше за някакво дишащо и пазещо от дъжд яке за в града, евентуално за каране на велосипед и кратки разходки из Витоша но изглежда не е удачно. Може би ще си взема специализирано яке за туризъм, а за другите ще импровизирам с наличните ми парцалки.

Може ли да ме ориентирате спрямо едни категории дрешки за туризъм къде са ми малко мътни - софтшели и уиндстопери. Доколкото разбрах софтшелите са с доста по-слабо дишаща и пазеща от дъжд мембрана и по принцип се ползват за зимата когато те вали сняг? Уиндстоперите са с поларена вътрешност и пазят от вятър, но има ли такива с поне минимална защита от дъжд?
Съб Апр 11, 2015 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Какво ще кажете за това пролетно якенце: http://deno.bg/vetroustoichivo-vodoustoichivo-yake-mac-in-a-sac-classic-neon-yellow
За пролет - лято добре ли е?
Вто Май 19, 2015 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sbalkan



Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Какво ще кажете за това пролетно якенце: http://deno.bg/vetroustoichivo-vodoustoichivo-yake-mac-in-a-sac-classic-neon-yellow
За пролет - лято добре ли е?

Аз си го купих миналата седмица, засега има само един Мургаш и съм доволен.За по-адекватна оценка ще трябва да му навъртя километраж, но засега: плюсове - много леко, ефективно и приятно на допир.... минуси - 1. тоя жълт цвят събра ВСИЧКИ мушици от Ком до ВитиняSmile и 2. лично аз бих предпочел ластика на ръкавите да е малко по-стегнат.

_________________
"Трудните неща изискват много време, невъзможните малко повече" - сенсей Георги Иванов.
Вто Май 19, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
А запарва ли като тези тип найлоновите?
Вто Май 19, 2015 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sbalkan



Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
А запарва ли като тези тип найлоновите?


Ние бяхме на 1600м.н.м и духаше прохладен вятър и върху къс ръкав ми беше супер, на по-ниско и по-топло не знам още как ще се държи. В същия магазин и на същата цена продават много леко и много по-дишащо яке за велосипедисти, страхотно е, но е с по-ниска степен на водонепропускливост, зависи за какво ти е и имаш ли си дъждобран.

_________________
"Трудните неща изискват много време, невъзможните малко повече" - сенсей Георги Иванов.
Сря Май 20, 2015 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov