ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
въпроси за пътеки и маршрути
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
въпроси за пътеки и маршрути
Автор Съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
според местни чиляци из рибарица пътеката с жълто е някакси точно така. Това е новата пътека (първо е път) към Бенковски. Старата по Тънката рътлина не се използвала отдавна. Аз обаче реших да проверя и се оказа, че в началото от към входа на парка сие доста добре пътеката и не е толкова обрасла колкото тази по стара рибарица към Царичина.

За тази по рида Царичина (от Голяма Шаля) към Вежен си я има и е със стара маркировка и дървени колове. Тя минава по билото и трудно можеш се обърка
Чет Авг 08, 2013 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
zezo написа:
От Рибарица се тръгва нагоре по пътя покрай река Заводна .... подсича вр. Ушите, като минава последователно през гора и полянки.


Тоест пътеката от х.Бенковски до Рибарица се използва ? Дали може да пуснеш всички снимки, че ме вълнува терена какъв е?

Интересува ме дали пътеката по Тънката рътлина е много обрасла и дали е това жълтото на картата https://lh3.googleusercontent.com/-gLEAVu39iaI/UgOewlDTJsI/AAAAAAAAEUs/gOHXjhG5beY/w958-h665-no/Vezhen+district.jpg

Всяка информация ще ми е полезна.

Също гледам че е отбелязана на картата и една пътека от х.Вежен директно до наблюдателницата на Екопътека Царичина - тази лилавата отбелязана на картата. Има ли такава пътека, проходима ли е .... някой ако е ходил някога там да сподели Smile

мерси

Точно тази е и се използва постоянно. Сигурно вече полянките са обрасли с папрат. Миналата година загубих на две места пътеката в папратите, защото още не знаех точно къде минава, но бързо я открих след това. Снимките са събрани от различни места, но ще с е опитам да помогна, колкото мога.

В началото на пътеката от тази ливада http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/576297_3602796915479_2077065111_n.jpg се върви покрай рекичка. Няколкостотин метра по-нагоре пътеката пресича рекичката и се разклонява направо и надясно. За Бенковски е НАДЯСНО, от там вече започва и зелената маркировка. Следва стръмно изкачване през гора и след 40-50-60 мин. (според скоростта ти) излизаш на първата полянка https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1098395_658315794179371_958343400_n.jpg. Сигурно в момента е обрасла, но ако няма утъпкана пътека от минали преди теб - потърси зелената маркировка от другия край в ляво. Тя е нанесена на едни саморасляци, не е на дърво Smile (даже се вижда на снимката ако се вгледаш)
Следва отново изкачване през гора, този път по-полегато и се излиза на билото на Тънката рътлина. Непосредствено преди да излезеш на билото се минава през едни хвойни-мутанти, които конкурират по ръст клека Smile https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/404696_606263882717896_1489953673_n.jpg След това като цяло се следва посоката на билото, като се преминава през гора и още две-три полянки, най-вероятно също обрасли с папрат. Теренът не е труден полегато изкачване, на места стръмно, пътеката си е нормална.
Ето тук на тази снимка http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539492_3602811075833_372273845_n.jpg се вижда как загубваме за кратко пътеката в папратите Laughing В действителност тя минава в ляво от нас покрай двете дръвчета и влиза в гората. Малко по-нагоре се излиза над гората https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1094782_658325057511778_1187425202_n.jpg и като преминеш през гората, която се вижда отсреща, след 15 мин. се стига до хижата. Това е. Няма нищо трудно по трасето, не е обрасло като изключим папратите и е маркирано сравнително добре Smile
Чет Авг 08, 2013 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
мерси за описанието. Обмислям я за спускане с колело, та за това питам колко е обрасла Smile и се чудя коя да си избера - тая от Вежен, за която колегата КОКОБОКО каза че става и е добре за ходене или тази от Бенковски. Ама по описанията явно ще е пробват и двете Smile

Все пак си трябва и елемент на изненада. Най-кофти е обаче да се изненадаш че нагоре си бутал и .... трябва да буташ и надолу Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Авг 08, 2013 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
И аз не искам да откривам нова тема.Сама ходих за един ден миналата събота от Мазалат до Рай,през Ботев.Хареса ми.Smile Утре съм решила да мина от Кръстец до Бузлуджа ,или Столетов.Плаша се само от едно:дали маркировката си е на място и има ли опасност да я изгубя.Минавала съм по този път ,ала преди много години покрай Ком-Емине!Благодаря ви!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Авг 08, 2013 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
мерси за описанието. Обмислям я за спускане с колело, та за това питам колко е обрасла Smile и се чудя коя да си избера - тая от Вежен, за която колегата КОКОБОКО каза че става и е добре за ходене или тази от Бенковски. Ама по описанията явно ще е пробват и двете Smile

Все пак си трябва и елемент на изненада. Най-кофти е обаче да се изненадаш че нагоре си бутал и .... трябва да буташ и надолу Smile

На места ще трябва да носиш колелото, но предполагам, че ако имаш опит в спускането ще се справиш Smile Гледал съм хора, които се справят на такъв терен, но аз лично нямам такъв опит и не бих посмял да го мина с колело Smile
Чет Авг 08, 2013 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
И аз не искам да откривам нова тема.Сама ходих за един ден миналата събота от Мазалат до Рай,през Ботев.Хареса ми.Smile Утре съм решила да мина от Кръстец до Бузлуджа ,или Столетов.Плаша се само от едно:дали маркировката си е на място и има ли опасност да я изгубя.Минавала съм по този път ,ала преди много години покрай Ком-Емине!Благодаря ви!


Проблеми по маршрута няма."опасност ветропарка"!
От Бузлуджа съм слизал в гр.Шипка.
Сам и без да съм ги минавал преди това.
Стана и бързо, 7ч. кръстец ,12 бузлуджа ,преди16 шипка.
автобус Казанлък беше 2011г.Подготовка за КЕ.
Чет Авг 08, 2013 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Проблеми по маршрута няма."опасност ветропарка"!
От Бузлуджа съм слизал в гр.Шипка.
Сам и без да съм ги минавал преди това.
Стана и бързо, 7ч. кръстец ,12 бузлуджа ,преди16 шипка.
автобус Казанлък беше 2011г.Подготовка за КЕ.[/quote]
Благодаря ти! Cool

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Авг 08, 2013 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
ferdi_mruvkata написа:
мерси за описанието. Обмислям я за спускане с колело, та за това питам колко е обрасла Smile и се чудя коя да си избера - тая от Вежен, за която колегата КОКОБОКО каза че става и е добре за ходене или тази от Бенковски. Ама по описанията явно ще е пробват и двете Smile

Все пак си трябва и елемент на изненада. Най-кофти е обаче да се изненадаш че нагоре си бутал и .... трябва да буташ и надолу Smile

На места ще трябва да носиш колелото, но предполагам, че ако имаш опит в спускането ще се справиш Smile Гледал съм хора, които се справят на такъв терен, но аз лично нямам такъв опит и не бих посмял да го мина с колело Smile


то хубавото на колелото е че може да слезеш и да си го прибуташ където не те устройва. Въпроса е да не стане бутане през цялото надолу Smile аз за това питам за снимките че си вадя горе долу извод за терена. Понеже хората се щтракат на рандъм места, като разгледаш сниомките от цяло ходене и гооре долу може да се извади средностатистически какъв е терена Wink ще се пробва някой път, малко да позахладнее може би Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Авг 08, 2013 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лошото е, че от доста време насам не снимам всичко наред и от последните ми две ходения там имам само минзухарчета и пейзажчета, които няма да ти свършат работа. Трябваше да се заровя доста назад в архива, докато намеря това:
https://picasaweb.google.com/101756278044870940977/LFXMGG?noredirect=1
От октомври 2011-та е като се качваме по пътя и слизаме на следващият ден по Тънката рътлина. Дано да ти свърши работа Smile
Пет Авг 09, 2013 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Лошото е, че от доста време насам не снимам всичко наред и от последните ми две ходения там имам само минзухарчета и пейзажчета, които няма да ти свършат работа. Трябваше да се заровя доста назад в архива, докато намеря това:
https://picasaweb.google.com/101756278044870940977/LFXMGG?noredirect=1
От октомври 2011-та е като се качваме по пътя и слизаме на следващият ден по Тънката рътлина. Дано да ти свърши работа Smile


екстра са. точно тях си ги спомням че съм ги гледал даже

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Авг 09, 2013 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
пътеката от Бенковски остава за друг път. Този път проучихме затворената от х. Вежен до вишката на Голяма шалия Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Авг 12, 2013 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
чакаме я инфо я снимки я трак
Пон Авг 12, 2013 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbby



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 10
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
И аз не искам да откривам нова тема.Сама ходих за един ден миналата събота от Мазалат до Рай,през Ботев.Хареса ми.Smile Утре съм решила да мина от Кръстец до Бузлуджа ,или Столетов.Плаша се само от едно:дали маркировката си е на място и има ли опасност да я изгубя.Минавала съм по този път ,ала преди много години покрай Ком-Емине!Благодаря ви!


Вдругиден мисля да направя аз един хубав поход Кръстец-Бузлуджа-Узана-Ботев-Карлово и после с влака за Стара Загора обратно.Предвидил съм 2 нощувки защото от доста време не съм излизал в планината на преходи и не знам каква ще ми е подготовката.
Пон Авг 12, 2013 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Би трябвало да няма проблеми,върви се.
Най пресни на rain и тези по КЕ,а няма жалби.
Пон Авг 12, 2013 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Би трябвало да няма проблеми,върви се.
Най пресни на rain и тези по КЕ,а няма жалби.

Безупречно еSmile))Съжалявам,че не предвидих повече време,за да отпраша към Мазалат!...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Авг 12, 2013 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov